Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Skandal w szkole. Nauczyciel z pensją 14 tys. zł i woźny zarabiający 9 tys.

291
Podziel się:

Takie zarobki w polskiej publicznej szkole? Niestety to wszystko to nie prawdziwe pensje, a defraudacja pieniędzy. W ten sposób wyłudzono 730 tys. zł.

Skandal w szkole. Nauczyciel z pensją 14 tys. zł i woźny zarabiający 9 tys.
Szkoła Podstawowa nr 30 przy ul. Kawęczyńskiej w Warszawie (Google Maps)

Lista płac pracowników Szkoły Podstawowej nr 30 przy ul. Kawęczyńskiej w Warszawie mogła budzić wątpliwości. Nauczycielskie pensje na poziomie 13-14 tys. zł, 8-9 tys. zł dla osób na stanowiskach "robotnik gospodarczy", "starszy woźny", "dozorca" czy "konserwator". Dozorca Mariusz Zalewski, który szybko awansował na administratora sieci komputerowej w 2020 r., trzy razy dostał odprawę emerytalną i wysoką nagrodę jubileuszową. A nawet nie pojawił się w pracy. Bo nie istniał.

Dobrze byłoby, gdyby okazało się, że takie pensje są realiami w publicznej szkole. Niestety tak nie jest. To wszystko to defraudacja pieniędzy. Sprawę opisała "Gazeta Wyborcza".

Placówki oświatowe obsługuje finansowo, prawnie i administracyjnie oraz księgowo Dzielnicowe Biuro Finansowania Oświaty. Biuro Kontroli, które dopatrzyło się nieprawidłowości, zauważyło, że to właśnie tam musiało dochodzić do machlojek. Kierownik, który miał dostęp do systemów informatycznych, mógł tworzyć fałszywe listy pracowników. Część płac przelewał na własne konto, inne kwoty przelewał na cztery niezidentyfikowane konta bankowe.

Szefowa DBFO wyjaśniła audytorom z Biura Kontroli, że część dokumentów mógł podrabiać właśnie kierownik. Fałszowane miały być też jej podpisy.

Sprawa została wykryta wewnątrz jednostki przez dyrektor DBFO, która natychmiast zwolniła pracownika, poinformowała prezydenta Warszawy, burmistrz dzielnicy Praga-Północ oraz prokuraturę. To prokuratura w toku prowadzonego śledztwa odpowie na pytania dotyczące procederu - mówi dla "GW" rzeczniczka Pragi-Północ Karolina Jakobsche - Wyciąganie ewentualnych konsekwencji należy do kompetencji prezydenta -dodaje.
Zobacz także: Abp Głódź odpowiada dziennikarzom. "Nikogo nie skrzywdziłem”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(291)
wrr
3 miesiące temu
za KOmuchów i PełO były na listach płac tzw martwe dusze i KOmu to przeszkadzało?
Ja i wy
12 miesięcy temu
można ranić ...hahaha ale tylko nie tych z PIS
Ja i wy
12 miesięcy temu
Ciekawe dlaczego o tym nie mówi TVP Narodowy cud prawdomówności...haha
Nemeczek
rok temu
Pani dyrektor DBFO nie była na tej liście płac, to zgłosiła sprawę. Nikt nie będzie dym au pani dyrektor
Struś
rok temu
Jaka to afera 9000zł miesięcznie zarobku, tyle powinien każdy robotnik w Polsce zarabiać, przy obecnych cenach. Mamy ceny w sklepach takie jak w UE a zarobki dalej kuleją i zarabiamy 4 krotnie mniej niż w UE, to co za afera żadna. Biznes w Polsce, polskiego robotnika wyzyskuje, na złość robiąc partii rządzącej i podwyższając ceny żeby osłabić partje rządząca i mogli sami wskoczyć do władzy PełOwcy i KałOwcy i sami robić afery, już niektóre ceny mamy wyższe niż w UE, to jest kary godne. PełOwcy zostali odsunięci od władzy i się mszczą wysokimi cenami głosząc propagandę ze rząd podwyższa ceny a przecież gospodarka w Polsce od 30 lat jest wolnorynkowa więc biznes ceny dyktuje, który jest w dalszym ciąg obdarowywany z robotnika polskiego podatków, różnymi darowiznami związanymi z rozwojem ich działalności od 30 lat i ciągle nażekają ze im mało chcąc więcej, to jest chore pogardliwe.
Greg-k
rok temu
Wykształceni z dużych miast tak mają
emerytka
rok temu
przyklad idzie z gory
Adam N 1973
rok temu
I do czego to doszło?? Żeby GW musiała ujawniać przewały Totalnych?? Wredny ten PiS, za mało afer robią i przez to musimy opisywać afery naszych!!! No bo jeśli PO ma 120 afer to piszemy o jednej, najmniejszej, a jeśli PiS ma 5, to z detalami opisujemy wszystkie pięć. Pisowcy!!! Jeśli się nie POprawicie i nie zwiększycie liczby (a najlepiej też ciężaru) waszych afer, będziemy zmuszeni opisywać większe ilości afer naszych Totalnych, a tego byśmy nie chcieli
Lila
rok temu
Na zdjęciu jest urząd gminy droga redakcjo
Logik
rok temu
Szkoła Szydło?
Apoloniusz
rok temu
"komunistów w Polsce było 90%,co to mamuty powymierali?"zostało jeszcze tych POstkomunistów dużo i trzeba to zwalczać jak stonkę ziemniaczaną.
Wyborca
rok temu
Największe "wałki" w Samorządach i to tam, gdzie siedzą po 20 lat ludzie z P.O.-patrz np.Pomorskie istna Stajnia Augiasza
olik
rok temu
Pewnie to PiS-owska szkoła. Im się po prostu tyle należy.
Mama
rok temu
⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣No i wszystko się wylało.. Ciekawe dlaczego jeszcze o tym nie napisaliście. Napiszecie pewnie jak będzie już za póżno i nie bedzie można nic zrobic.. Jak ktoś jeszcze nie wie o co chodzi można sobie wpisac w internet Kawanelicka Bloggspot
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić