Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Kaczyński się nie przemęcza. Tak naprawdę wygląda jego praca w Sejmie

8
Podziel się

Czołowi politycy PiS nie mogą pochwalić się wysoką aktywnością w Sejmie. Wśród tych, którzy według statystyk wypadają najgorzej, są Zbigniew Ziobro, Paweł Kukiz i Łukasz Szumowski. Również prezes PiS się nie przemęcza i pracuje tylko na 50 proc. możliwości.

Kaczyński się nie przemęcza. Tak naprawdę wygląda jego praca w Sejmie
Prezes PiS Jarosław Kaczyński pracuje na 50 proc. swoich możliwości (Getty Images)
bEUvrnCd

Od teraz każdy może na bieżąco obserwować aktywność polityków w Sejmie. To za sprawą nowej aplikacji sejmomierz.pl, dostępnej dla użytkowników telefonów. Za jej pośrednictwem można się dowiedzieć, jak pracują posłanki i posłowie.

Twórcy podkreślają, że dane, które są wyświetlane w aplikacji, pochodzą z ogólnie dostępnych publicznych baz danych dotyczących aktywności poselskiej, znajdujących się na stronie sejm.gov.pl.

bEUvrnCf
Korzystając z Sejmomierza, dowiesz się, czy osoba, na którą oddałeś głos, wywiązuje się ze swoich obowiązków. Dzięki naszej interaktywnej mapie Sejmu sprawdzisz też, jak prezentuje się na tle innych - podkreślają twórcy aplikacji.

Pierwsze, co widzimy po otwarciu aplikacji, to interaktywna mapa Sejmu oraz informacja, na ile procent swoich możliwości pracuje Sejm. Obecnie jest to 73 proc. "Dzięki algorytmom, które automatycznie analizują tysiące danych ze stron sejmowych, można w łatwy i przejrzysty sposób dowiedzieć się, jak naprawdę pracuje polski Sejm oraz poszczególni posłowie" - informują twórcy strony.

Na interaktywnej mapie sprawdzimy, jak rozkłada się poselska aktywność w całym Sejmie. Wystarczy kilka kliknięć w przeglądarce na smartfonie, by odnaleźć posła, który nas interesuje. Niezależnie od tego, czy jest on z partii rządzącej, czy opozycyjnej.

bEUvrnCl

Możemy też sprawdzić aktywność posłów i posłanek, poprzez wybór opcji "najbardziej/najmniej aktywni posłowie" lub po prostu poprzez wpisanie danego polityka. Pod nazwiskiem polityka widnieją także informacje dot. ilości wystąpień w Sejmie, ilości złożenia interpelacji i udziału w głosowaniach. Profil wybranego posła można sprawdzić także na stronie mamprawowiedzieć.pl, czyli organizacji non profit, gdzie monitorowana jest praca polityków w Sejmie.

Kaczyński pracuje na 50 proc. możliwości

Jak wynika z danych strony, najbardziej aktywnymi posłami są m.in. Rafał Adamczyk z Nowej Lewicy, Małgorzata Pępek z KO czy Tomasz Piotr Nowak z KO. Wszyscy mają 100 proc. aktywności. Z kolei najmniej aktywnymi politykami w Sejmie są m.in. Zbigniew Ziobro (tylko 38 proc. aktywności) Paweł Kukiz (38 proc. aktywności) czy Elżbieta Witek (39 proc. aktywności).

bEUvrnCm

Czołowi politycy PiS nie mogą pochwalić się wysoką aktywnością w Sejmie. Prezes PiS Jarosław Kaczyński ma tylko 50 proc. aktywności, premier Mateusz Morawiecki 61 proc. aktywności, a Szef MON Mariusz Błaszczak tylko 48 proc. aktywności.

Na stronie znajdziemy również kilka ciekawostek na temat np. parlamentarzysty, który zgłosił najwięcej interpelacji. Obecnie jest nią Katarzyna Kretkowska z Lewicy.

bEUvrnCn
Zobacz także: Burza po wywiadzie Morawieckiego dla "Financial Times". Adam Bielan tłumaczy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUvrnCG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Edim
miesiąc temu
Unia przesyła Polsce słowa TSUE :))))))))))))
antek
miesiąc temu
Polscy politycy to zbieranina cwaniaków i darmozjadów,jedynie nad czym pracują na poważnie to jak okraść podatnika i samemu się wzbogacić puki są przy korycie. Jak już się robi za gorąco to następuje zmiana.Za nic nie odpowiadają ,trwonią publiczne pieniądze,a o sprawach ludzi mają takie pojęcie jak świnia o gwiazdach.Polskich polityków społeczenstwo moglo by wymienić na meneli którzy by wciskali guziczki na chybił trafil a efekt bylby dokładnie ten sam. tyle że menel kosztowal by podatnika najwyżej flaszkę.
Patriota
miesiąc temu
Precz z mafijną ośmiornicą PiS!!!
bEUvrnCH
Music ‼️
miesiąc temu
I co z tym zrobicie jako społeczeństwo ??? Nic ...?? Tak myślałem ...
Wyborca ant
miesiąc temu
Czy w sejmomierzu są też pokazane wydatki na ochronę,limuzyny i Rydzyka.bo to interesujące
jaaneek
miesiąc temu
fajna strona!!!!dlaczego nico niej nie wiemy????
Lexa
miesiąc temu
Po co aplikacja? przecież wiadomo od dawna, że polityka jest tylko po to, żeby dużo zarabiać i mieć prawie wszystko za darmo.
Do wszystkieg...
miesiąc temu
Czyli miernoty powinny oddać uposażenie poselskie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić