Kierowcę zamurowało. Takich cen nie ma nawet w Warszawie

535

Ceny paliw w Polsce osiągają niezwykle wysoki poziom. Dopiero co pisaliśmy o tym, że w Warszawie pękła psychologiczna bariera 6 zł za litr benzyny "95", a już otrzymaliśmy od czytelnika zdjęcie z okolic Legnicy, gdzie tankowanie jest nawet droższe niż w stołecznym mieście.

Kierowcę zamurowało. Takich cen nie ma nawet w Warszawie
Ceny na stacji paliw pod Legnicą sięgnęły zenitu (Dzięki uprzejmości czytelnika)

Takiej drożyzny nie było od 8 lat. W sobotę pisaliśmy o sytuacji w Warszawie, gdzie za litr "95" trzeba zapłacić już ponad 6 złotych.

Nie tylko w stolicy jest jednak tak drogo. Jeden z czytelników przesłał o2 fotografię wykonaną na stacji benzynowej pod Legnicą. Pylon pokazał tam astronomiczną cenę za najpopularniejszą benzynę. Litr "95" kosztował aż 6,19 zł.

Zeszła środa pod Legnicą. To jest dopiero szok - napisał czytelnik.

Niestety nic nie zapowiada obniżki cen na stacjach paliw. Jak prognozowali na łamach money.pl analitycy, cena w okolicach listopadowych świąt może być jeszcze wyższa.

Wyjątkowo wysokie ceny paliw utrzymują się również w Niemczech. Jak wskazuje ADAC, największy niemiecki ubezpieczyciel komunikacyjny, benzyna Super E10 kosztowała w ostatni wtorek średnio 1,647 euro za litr, co stanowi równowartość 7,50 zł.

Zobacz także: Zwołali kongres, nie mieli masek. Posłanka tłumaczy
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić