o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BOB
|

Odważna decyzja. Biedronka całkowicie wycofuje bardzo popularny produkt

27
Podziel się

Kupujesz w Biedronce jaja klatkowe? Przygotuj się na to, że niebawem całkowicie znikną ze sklepów. Sieć zdecydowała się na odważny krok.

Odważna decyzja. Biedronka całkowicie wycofuje bardzo popularny produkt
Sklep Biedronka (Wikimedia Commons)
bEEsfNtx

Biedronka już wcześniej zapowiadała, że całkowicie wycofa ze swoich sklepów jaja klatkowe. Sieć jednak planowała zrobić to najpóźniej do 1 stycznia 2022 roku. Teraz jednak zapadła decyzja o przyspieszeniu takiego rozwiązania.

Jaja klatkowe wycofane z Biedronki

Jaja klatkowe całkowicie znikną ze sklepów Biedronki do 1 stycznia 2021 roku. Klienci będą mogli kupić wyłącznie jaja od kur z chowu ściółkowego, wolnego wybiegu i ekologicznego.

bEEsfNtz
- Bardzo dokładnie przygotowywaliśmy się do ogłoszenia tej decyzji. To wyzwanie operacyjne także dla naszych partnerów i dostawców. Jednakże wiemy, że tak jak dla nas w Biedronce, dla wielu Polaków dobrostan zwierząt jest bardzo istotny. Nasza decyzja to odpowiedź na oczekiwania konsumentów oraz sygnał do zmiany dla całego rynku - mówi dyrektor handlowy Biedronki Marcin Domański.
Zobacz także: Nie tylko Biedronka. Kolejne sieci handlowe na celowniku UOKiK
bEEsfNtF

W sprzedaży będą tylko jaja z oznaczeniem 2, 1 i 0. Wycofane zostaną te, które mają symbol 3. Nowa polityka dotyczy także jaj, które nie należą do marki Biedronka. W pierwszej kolejności jaja klatkowa znikną w sklepach na terenie Warszawy.

Klienci nie będą mieć wyboru, ale sami coraz chętniej rezygnują z kupowania jaj klatkowych. W miniony roku sprzedaż jaj od kur z chowu ściółkowego, wolnego wybiegu i ekologicznego była na poziomie 25 proc. To wzrost o 5 proc. w porównaniu do 2018 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEsfNua
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
yyyyyyyyy
10 miesięcy temu
bardzo dobrze, jedzenie ma być ZDROWE
Pol
10 miesięcy temu
BRAWO!!
Lusis
10 miesięcy temu
Niedługo to będziemy jeść szczaw i mirabelki Zwierzątka były pożywieniem od wieków .Poprzewracało się w tych główkach Tego się nie je tamtego też nie i oddychanie powietrzem też jest passe?
bEEsfNub
takuwazam
10 miesięcy temu
Zaden odważny krok, najwyższa pora skończyć z bezmyślnością i okrycieństwem.
Górnik
10 miesięcy temu
Chów klatkowy,czy z wolnego wybiegu,wartości odżywcze te same(różnica nieomal minimalna)ale cena?.ludzie nie dajcie się robić w konia.
Klientka
10 miesięcy temu
Nigdy nie kupiłam jajek z chowu klatkowego. Pochwalam decyzję sieci.
rolnik
10 miesięcy temu
Czyli będzie drożej, bo chów ściółkowy jest bardzo drogi
Kazo
10 miesięcy temu
W Italii już dawno prawie wszystkie dyskonty wycofały sprzedaż jajek klatkowych,cena z wolnego wybiegu niewiele wyższa.
TATA
10 miesięcy temu
Kiedy właściciel firmy wydali na zabity ryi oszukujące kasjerki, nie po raz pierwszy zostałem oszukany w Biedronce w Siedlcach przy ul Bp.Świrskiego. Ostrzegam klientów sprawdzajcie paragony.
Stanisław
10 miesięcy temu
Zamknąć Biedronki !!!!!!
Marysia
10 miesięcy temu
Automatycznie jaka będą drosze jak wszysrko ostatnio w tym sklepie, już tam nie kupuje.
Zapewniam
10 miesięcy temu
Sprawdzę.
Ret
10 miesięcy temu
BRAWO!
bEEsfNtT
gość
10 miesięcy temu
Bardzo obry krok,niech ich śladem pójdą inne markety,żeby zmusić producentów do godnych warunków trzymania kur a nie jak do tej pory upychali bestialsko do klatek tyle kur że nie miały gdzie nawet stać ,wchodziły jedne na drugie.Jest to haniebne ale producenci w pogoni za zyskiem nie liczyli się z humanitarnymi warunkami.Tak samo powinno być z kurczakami.Miałem okazję zobaczyć jak haniebnie prowadzone są te hodowle.Identycznie jak z kurami.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić