BOB| 
aktualizacja 

Odważna decyzja. Biedronka całkowicie wycofuje bardzo popularny produkt

41

Kupujesz w Biedronce jaja klatkowe? Przygotuj się na to, że niebawem całkowicie znikną ze sklepów. Sieć zdecydowała się na odważny krok.

Odważna decyzja. Biedronka całkowicie wycofuje bardzo popularny produkt
Sklep Biedronka (Wikimedia Commons)

Biedronka już wcześniej zapowiadała, że całkowicie wycofa ze swoich sklepów jaja klatkowe. Sieć jednak planowała zrobić to najpóźniej do 1 stycznia 2022 roku. Teraz jednak zapadła decyzja o przyspieszeniu takiego rozwiązania.

Jaja klatkowe wycofane z Biedronki

Jaja klatkowe całkowicie znikną ze sklepów Biedronki do 1 stycznia 2021 roku. Klienci będą mogli kupić wyłącznie jaja od kur z chowu ściółkowego, wolnego wybiegu i ekologicznego.

- Bardzo dokładnie przygotowywaliśmy się do ogłoszenia tej decyzji. To wyzwanie operacyjne także dla naszych partnerów i dostawców. Jednakże wiemy, że tak jak dla nas w Biedronce, dla wielu Polaków dobrostan zwierząt jest bardzo istotny. Nasza decyzja to odpowiedź na oczekiwania konsumentów oraz sygnał do zmiany dla całego rynku - mówi dyrektor handlowy Biedronki Marcin Domański.
Zobacz także: Nie tylko Biedronka. Kolejne sieci handlowe na celowniku UOKiK

W sprzedaży będą tylko jaja z oznaczeniem 2, 1 i 0. Wycofane zostaną te, które mają symbol 3. Nowa polityka dotyczy także jaj, które nie należą do marki Biedronka. W pierwszej kolejności jaja klatkowa znikną w sklepach na terenie Warszawy.

Klienci nie będą mieć wyboru, ale sami coraz chętniej rezygnują z kupowania jaj klatkowych. W miniony roku sprzedaż jaj od kur z chowu ściółkowego, wolnego wybiegu i ekologicznego była na poziomie 25 proc. To wzrost o 5 proc. w porównaniu do 2018 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić