Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|
aktualizacja

Sklep Biedronka ukarany grzywną. Naruszono ważne przepisy

2
Podziel się:

Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny ukarał jeden ze sklepów sieci Biedronka grzywną w wysokości 1000 złotych. Powodem jest umieszczenie hasła "zawsze niskie ceny" na półce z lekami.

Sklep Biedronka ukarany grzywną. Naruszono ważne przepisy
Biedronka z kolejną karą (Wikimedia Commons)

Jeden ze sklepów Biedronka został ukarany grzywną w wysokości 1000 złotych. To pokłosie naruszenia art. 94a ustawy - Prawo farmaceutyczne.

Starszy inspektor farmaceutyczny ujawnił, że produkty lecznicze posiadają ceny detaliczne uwidocznione na listwie cenowej na tzw. podkładzie cenowym, opatrzonym hasłem "zawsze niskie ceny". Zgodnie z oświadczeniem kierownika sklepu, umieszczenie informacji na podkładach cenowych "zawsze niskie ceny" jest hasłem standardowym sklepów i dotyczy całego asortymentu sklepu. Wygląd etykiet cenowych jest narzucony przez centralę i personel nie ma możliwości usunięcia napisu - donosi Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny.

Wspomniany artykuł mówi o tym, że zakazana jest reklama placówek obrotu pozaaptecznego i ich działalności, odnosząca się do produktów leczniczych lub wyrobów medycznych.

Kara dla Biedronki. Oto uzasadnienie

WIF zdecydował, że w tym konkretnym sklepie Biedronka doszło do naruszenia przepisów. Uznano, że hasło "zawsze niskie ceny" stanowi zachętę do zakupu leków w niskiej cenie.

Takie kary Biedronka otrzymywała już wcześniej. W 2018 roku Śląski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny ukarał inny sklep za to, że na regałach z lekami umieszczono napis "zawsze tanio".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Koronaświrus
2 lata temu
Ta grzywna ich wykończy
aaaaa
2 lata temu
Nagonka na Biedronkę trwa. Za takie pierdoły można ukarać co drugi sklep. Komuś z rządzących Biedronka jest cierniem w oku.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić