Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
oprac.
KB
|

Klocki hamulcowe z trocin. Na podróbkach obławiają się jak kartele narkotykowe

21
Podziel się

Niemiecki przemysł samochodowy walczy z fałszerzami części zamiennych. Przedstawiciele Daimlera mówią wprost: "Widzieliśmy klocki hamulcowe wykonane z trocin". Porównują zyski fałszerzy do narkobiznesu.

Klocki hamulcowe z trocin. Na podróbkach obławiają się jak kartele narkotykowe
(Adobe Stock)
bFdKRmJh

W sieci, obok oryginalnych części samochodowych, sprzedawane są podróbki. Dla przeciętnego klienta – czasami nie do odróżnienia. Według niemieckich koncernów samochodowych coraz więcej przestępców oferuje podrabiane części zamienne. Potwierdzają to niemieckie służby celne.

Oszuści nie mogą się czuć bezkarni. Grupa Volkswagen AG poinformowała, że w 2020 roku zostało przeprowadzonych na świecie ponad 100 obław na fałszerzy części tylko do głównej marki samochodu osobowego VW. Udało się skonfiskować produkty o łącznej wartości 6,5 mln euro - czytamy w Deutsche Welle.

bFdKRmJj

Także Daimler poinformował o przeprowadzeniu w ubiegłym roku 550 obław i konfiskacie 1,7 mln podrobionych produktów. Producent ze Stuttgartu nie podał jednak ich wartości w euro. Z podrabianiem części walczy także koncern BMW z Monachium.

Na podróbkach można zarobić pieniądze tak jak w handlu narkotykami - mówi Renata Jungo Bruengger, przedstawicielka zarządu Daimler AG odpowiedzialna za nienaruszalność produktów oraz kwestie prawne.

Jak wynika ze źródeł branżowych, większość podróbek trafia do UE i USA

W wielu przypadkach fałszerze wywodzący się z przestępczości zorganizowanej produkują swoje towary w "nieludzkich warunkach".

bFdKRmJp

Do tego podróbki te mogą być niebezpieczne, zwłaszcza klocki hamulcowe, filtry, układy wydechowe i felgi. Jak podała Bruengger z Daimlera: "Widzieliśmy klocki hamulcowe wykonane z trocin".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdKRmJK
Źródło:
Deutsche Welle
KOMENTARZE
(21)
Mario...
miesiąc temu
Niemieckie auta nie są produkowane tylko składane z Chińskich części, taka to jakość i ekologia.
aaaa
5 miesięcy temu
Klocki z trocin takie zeczy to tylko w niemczech staly spadek jakosci i ekologia w jednym niemiecki szmelc wagen.
zenek
5 miesięcy temu
klocki z trocin to ekologiczna przyszłość!!!Do pierwszego hamowania.
bFdKRmJL
uuuuuuuu
5 miesięcy temu
"obławiają się jak kartele narkotykowe" - chyba koncerny piszą o sobie. Ceny części tzw oryginalnych nie mają nic wspólnego uczciwą ceną rynkową. Zwykły reflektor , kupa plastiku z wtryskarki koszt np . 5000-8000 zł ( Ledy i elektronika są tanie jak barszcz więc dlaczego przepłacać za logo )
wednesday
5 miesięcy temu
"większość podróbek trafia do UE i USA" Czyli tylko w Azji i Afryce używają oryginałów?
Ironik
5 miesięcy temu
O co chodzi? Państwo może być z tektury to klocki nie mogą być z trocin?
Edek
5 miesięcy temu
Z trocin !!
Edek
5 miesięcy temu
Taaa, wystarczy zobaczyć na nalepki cześći niby oryginalnie zamonowanych od poczatku w pojezdzie , zazwyczaj Bangladesh,China, philipines, Maroco, Mexico więc co niby jest oryginalne ?
RR79
5 miesięcy temu
No ale może były warte swojej ceny. Z drugiej strony oryginalne części mają ceny z kosmosu, w żaden sposób nieuzasadnione kosztami produkcji. No chyba, że mówimy o godzinowych stawkach w Niemczech .. no to może trzeba je obniżyć.
naszymzdaniem
5 miesięcy temu
największą w historii niemiecką podróbką obecną w Polsce, jest psychicznie chory furiat Donald Franciszek Tusk
Jakość
5 miesięcy temu
Made in Germany
Roman
5 miesięcy temu
I to Mercedes który już katalogu zaczął gnić Niemcy robią swe samochody z papieru bo mój Mercedes 6 letni już rdzy ma tyle że na gwarancji tylko poprawiali wykwity a po czasie i tak wychodziła rdza więc Mercedes to najgorszy dostarczali robi według mnie ale ja wiem Janusze powiedzą że to moja wina że tak jest Mercedes się skończył w 2003 roku teraz to robią auta na 2 lata
Roman
5 miesięcy temu
Mercedes Hildesheim Salon do mego Vito rozrząd z guwnolitu założyli pasek pęknięty silnik do wyrzucenia winnych nie ma rzeczoznawca i sąd zadecydują co dalej
bFdKRmJD
Kierowca jak ...
5 miesięcy temu
Mercedes R-clasa amortyzatory tył 4800 serwis za szt!!! Amortyzator zamiennik z fabryki tej samej co dla mercedesa ale bez nabitego loga 2000 komplet..... proponuję wszystkim placzącym firma sprzedawać czesci zaminienne w normalnych cenach a nie jak lichwa po cenach dumpingowych.... wymiana klocków i tarcz u mechanika ( graty i robocizna) 600 zł w aso mercedes wawa 6000tys komplet plus 270 zł roboczogodzina .... wiec przestańcie oszukiwać ludzi gwarancjami z przeglądami rzędy 2000zl inaczej utrata gwarancji - gwarancji która suma-sumarum nic nie obejmuje bo jak się coś spie...... to i tak wina użytkownika spowodowana nieprawidłową eksploatacją.....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić