Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
CHE
|

Kolacja w cenie miesięcznej pensji. Tak biesiaduje Michał Dworczyk

175
Podziel się

Michał Dworczyk w hotelu w Wałbrzychu zorganizował kolację za ponad cztery tysiące złotych - wynika z ujawnionej korespondencji. Za kosztowny posiłek zapłaciło Prawo i Sprawiedliwość.

Kolacja w cenie miesięcznej pensji. Tak biesiaduje Michał Dworczyk
“Żebracza” kolacja w Hotelu Maria (PAP, Radek Pietruszka)
bEUQvXcR

"Afery mailowej" z udziałem szefa KPRM Michała Dworczyka ciąg dalszy. Tym razem portal poufnarozmowa udostępnił informację dotyczącą kolacji z udziałem polityka za ponad 4 tys. zł.

Jak czytamy w wiadomości, "środki, z których są realizowane płatności, pochodzą ze składek członkowskich osób, które dokonują wpłaty bezpośrednio na konto partii". Tym samym za kosztowną kolację zapłacą działacze PiS.

bEUQvXcT
Zobacz także: PiS ma posłów za klientów? Wzburzenie Dworczyka

Choć spotkanie w "Hotelu Maria" odbyło się w listopadzie 2019 roku, dopiero teraz dowiadujemy się, za ile ucztują najważniejsi politycy w kraju.

bEUQvXcZ

Afera mailowa z szefem KPRM w roli głównej rozpoczęła się od przejęcia danych logowania do prywatnej skrzynki Michała Dworczyka, pełnomocnika rządu ds. szczepień. Opozycja zarzuciła Dworczykowi, że korzystał on z prywatnej skrzynki do korespondencji służbowej.

Michał Dworczyk zaznaczył przy tym, że nie przechowywał na prywatnej skrzynce żadnych danych z klauzulą tajności. - Pragnę podkreślić, że nie jest to złamanie żadnych obowiązujących przepisów - podkreślił polityk pytany o aferę mailową.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUQvXdu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(175)
Moher
2 miesiące temu
Łatwo wydać NASZE pieniądze na balangi ,jeszcze tak nie było ,ośmiorniczki były tańsze ,a w ogóle to jak chcą żryć to ze swojej kieszeni niech płacą .Przecież zarabiają b dobrze a my biedujemy .
Lodzianin
2 miesiące temu
Michaś lubi pożreć coś dobrego . Chłop pracyje za trzech , może nawet za czterech , to ponad 4 tysiące za kolacyjkę nie robi wrażenia . Ale za to jaka mordka gładka u pana ministra !
gardzę PiSem
2 miesiące temu
A ośmiorniczki za 40 zł/kg by mu nie wystarczyły?
bEUQvXdv
wanda
2 miesiące temu
Wyborcy PIS będą pracowali za michę ryżu ale władzy nie skrytykują. Ludzie nie maja na drogie ratujące życie lekarstwa ale oni na wystawne kolacje mają , pieniądze podatników w pocie i znoju zarobione. Fałsz i obłuda.
Mistrz.
2 miesiące temu
Wszystko na 8% VAT? Oj się Duda za takich weźmie. Rozporządzenie w sprawie towarów i usług, dla których możliwe jest zastosowanie stawki 8%, wyłącza z niego: napoje alkoholowe o zawartości alkoholu powyżej 1,2% napojów alkoholowych będących mieszaniną piwa i napojów alkoholowych, z których zawartość alkoholu przekracza 0,5% napojów, do przygotowaniu których wykorzystywany jest napar z kawy lub herbaty napojów bezalkoholowych gazowanych wód mineralnych innych towarów w stanie nieprzetworzonym opodatkowanych stawką podstawową. Powyższa lista uwzględnia zatem produkty, dla których właściciel wybiera stawkę 23%. Warto zwrócić uwagę na drugi podpunkt. Jeżeli do soku pomarańczowego barman wleje kieliszek wódki lub likieru alkoholowego, jest to już napój, który nie może być opodatkowany stawką 8%. Właściciel dokonuje w zasadzie wyboru tylko pomiędzy stawką 8% a 23%. Stawka 5%, która widnieje w sprzedaży detalicznej lub hurtowej, w usługach gastronomicznych praktycznie nie ma zastosowania. Stawkę 5% można bowiem zastosować wyłącznie do gotowych potraw i dań. Dotyczy to produkcji gotowych posiłków, które są mrożone, puszkowane, w słoikach, pakowane próżniowo lub z użyciem innych technologii opakowań. Nie są one zatem gotowe do bezpośredniego spożycia.
Majonez
2 miesiące temu
Przeciętny Polak musi na to tyrać dwa miesiące
kasia
2 miesiące temu
a Sikorski zarl osmiorniczki za jakie pieniadze? I nie tylko on
Adam
2 miesiące temu
Jestem zdecydowanym przeciwnikiem PiS, ale jeżeli imprezują za swoje pieniądze, ze składek własnych członków, to ich sprawa. Na zdrowie.
Ftz
3 miesiące temu
Niezły gniot. Jutro zrobię fv na PO piszcie w komentarzach co pisać i za ile ...
Wolf
3 miesiące temu
Nie wierzę. To kłamstwo i celowa robota. Slowa Palikota i Tuska kłamać ile wlezie. Faktura wystawiona na prawo i sprawiedliwość? Ul. nowogrodzka kto wymyśla takie głupoty?
Tomasz
3 miesiące temu
Nie widzę nic złego w tej fakturze....chociaż nie popieram PIS, w kopro place za takie kolację może nieco mniej ..ale zależy od rozmachu , tutaj był dość spory... ale są i wyższe rachunki....,jak robia to z partyjnych subwencji niech to ocenia ich wyborcy...mnie nic do tego.
Pawik
3 miesiące temu
A ile w osób było na tej uczcie. Bo od tego zależy, czy to jest duży rachunek czy mały.
Dusza
3 miesiące temu
Fajna sprawa aby tak dalej
bEUQvXdn
robotron_kc-8...
3 miesiące temu
A kto bogatemu zabroni?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić