o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EŁEM
|

Odkrycie w kodzie. Zaskakujące informacje ws. afery mailowej Dworczyka

23
Podziel się

Od kilku tygodni, na kanale w jednym z internetowych komunikatorów wyciekają dokumenty polityków. Wyciek zaczął się od szefa Kancelarii Premiera, Michała Dworczyka. Potem wyciekała treść maili innych polityków, a kanał Poufna Rozmowa śledzi już kilka tysięcy osób. Na początku nazywał się on jednak zupełnie inaczej.

Odkrycie w kodzie. Zaskakujące informacje ws. afery mailowej Dworczyka
Michał Dworczyk (AKPA)
bECdwoPV

Poufna Rozmowa to nazwa, pod jaką poznaliśmy kanał na Telegramie. Od 5 czerwca regularnie pojawiają się tam dokumenty i maile szefa KPRM i innych polityków. Można znaleźć korespondencję mailową miedzy Dworczykiem, premierem Morawieckim a ministrami.

Kolejne wycieki ujawniały maile, jakie wymieniali ze sobą premier, szef KPRM, jego doradcy, ministrowie i urzędnicy. Pojawiały się wojskowe opracowania dotyczące dronów, broni przeciwpancernej i nowych systemów uzbrojenia.

Ich autorem był płk Krzysztof Gaj. Ten oficer wojska polskiego jest jak do tej pory jedyną osobą, która poniosła konsekwencje. Kilka dni temu Gaj odszedł z KPRM, gdzie był doradcą szefa rządu. Szybko jednak odnalazł się w nowej roli - w rezerwie kadrowej 12 dywizji w Szczecinie.

bECdwoPX
Zobacz także: Afera mailowa. Katarzyna Lubnauer ostro o Michale Dworczyku: zdrada państwa, powinien zapłacić funkcją

Poufna rozmowa? Zwykły sedes

bECdwoQd

Tymczasem portal Zaufana Trzecia Strona ujawnił nowość. Jak podają dziennikarze i analitycy ZTS, kanał Poufna Rozmowa początkowo nazywał się zupełnie inaczej. Jak?

Wygląda na to, że pierwotna nazwa kanału, zaszyta w kodzie źródłowym to "Polski sedes". Można więc napisać, że jeden z największych wycieków informacji w polskiej polityce zaczął się od... sedesu.

bECdwoQe

Jak zaś opisała poniedziałkowa "Rzeczpospolita", afera mogła zacząć się o wiele wcześniej. Według ustaleń dziennikarzy, do przejęcia mailowego konta ministra Dworczyka miało dojść nawet dziewięć miesięcy temu. Nie doszło także do złamania zabezpieczeń skrzynek mailowych poczty Wirtualnej Polski. Dostępy do kont pocztowych ministra zaczęły się od ataku na konto mailowe jego żony.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECdwoQy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(23)
Koniak
3 miesiące temu
⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣Ludzie to jest pomyłka co sie staneło się
sznurek.
3 miesiące temu
Ci wszyscy ministrowie, z premierem na czele - to nawet kury szczać nie mogą prowadzać....
urządgminy
3 miesiące temu
Panie Dworczyk nakładacie ogromną ilość przepisów na urzędy gmin. Urzędy gmin są bardziej zabezpieczone niż instytucje rządowe, a wy sobie olewacie nas. Krążą pogłoski, że miał Pan jedno hasło do wielu kont i to samo hasło miała Pańska żona. Jeżeli to prawda, to po prostu skandal. Mega, mega, mega, mega skandal, żeby robić takie rzeczy, a teraz się dziwicie, że ktoś wam się włamał???? Jak do nas przychodzi kontrola to musimy się rozliczyć z każdego grosza, a Was ktoś wogóle kontroluje??????? Czy Was Szanowny Panie ktoś kontroluje???????????? Sejm nakłada ogrom zbędnych przepisów na urzędy gminy. Ogrom uchwał sejmowych to niedopracowane buble, które są tak napisane, że można interpretować je na wiele, wiele różnych sposobów. Czy to jest działanie celowe czy nie? Czy nie jest to tak robione, żeby nam robić na złość? ODPOWIEDŹ PANIE DWORCZYK CZY WIELE Z USTAW SEJMOWYCH NIE JEST TAK ROBIONE ŻEBY NAM ROBIĆ NA ZŁOŚĆ? A my w Urzędach musimy się do tych bubli stosować, musimy się stosować do wielu głupot, które wynikają z ustaw sejmowych, a jak przyjedzie kontrola to nie sprawdza czy działamy logicznie i sprawiedliwie tylko czy stosujemy się do głupich przepsiów, a jak nie to będzie kara!!!!!!!!!!!!!! Ustawa o śmieciach jest takim mega totalnym bublem. Przecież wystarczy, że sejm by się zebrał i to dziadostwo naprawił, ale sejm się nie zbiera i nie naprawia ustawy śmieciowej, my w urzędach musimy się stosować do tego bublowego dziadostwa, mieszkańcy mają do nas pretensję i trzeba bardzo dużo czasu poświęcać, żeby mieszkańcom tłumaczyć, ŻE MY MUSIMY SIĘ STOSOWAĆ DO USTAWY ŚMIECIOWEJ SEJMOWEJ I POKAZYWAĆ IM ZAPISY Z USTAWY SEJMOWEJ KTÓRE NAS OGRANICZAJĄ I ZMUSZAJĄ DO TAKIEGO DZIAŁANIA. Nie wstyd Ci panie Dworczyk???!!! Nie wstyd Ci chłopie????????
bECdwoQz
bez szyderstw
3 miesiące temu
Kibel to chyba oficjalna strona rządowa.
kmdr
3 miesiące temu
Kibel to był już od dawna. Teraz się zapycha i szambo wybito. Z pozdrowieniami dla kumatych.
Zdrowy rozum
3 miesiące temu
Podziękować hakerom za przetestowanie systemu, wypłacić nagrodę i wyciągnąć wnioski na przyszłość, a nie żołądkować się bez sensu.
matt
3 miesiące temu
to nie ruskie tylko nasze domowe hakery, PIS szuka winnego za granica bo nie potrafi zrozumieć ze tak naprawdę ten rząd ma więcej przeciwników w kraju niż poza krajem ,
Ari
3 miesiące temu
Dla ruskich najlepszy jest wyciek z sedesu,nawet z tego zrobią siwuchę.
Guj
3 miesiące temu
Zastanawialiście się czemu ci psychop@ci chodzą po dworzu w maseczkach? Bo się nie szczepili, a wam karzą to zrobić. Oni wiedza, ze ten wirus to zwykła grypa. Gdyby było inaczej, to by już dawno siedzieli w jakimś bunkrze głęboko pod ziemią.
asza
3 miesiące temu
skoro sami zakupili i używają, na nasz koszt, dwóch systemów szpiegowania równoczesnie- amerykański Echelon i izraelski Pegazus,to mają za swoje.Nosił wilk razy kilka,
pacan z PiSu
3 miesiące temu
Wpadła mi do sedesa, fot5ografia prezesa. A ja nie płakałem, nie szlochałem, tylko jeszcze ją...
OLO
3 miesiące temu
pis ZAMORDOWAL JUZ DO TEJ PORY 150 TYSIECY POLEK POLAKOW A TAGZE I DZIECI
CNNNC
3 miesiące temu
Rozbiory Polski dokonaly sie w Sejmie , a nie w walce , przegranych bitwach . To poslowie zdecydowali o likwidacji panstwa polskiego . Jestesmy karmieni falszem , ze to zaborcy rozebrali Polske . To poslowie tak zdecydowali . Teraz mamy narodowe szczepienie metoda nigdy nie stosowana na tak masowa skale . To jest bardzo niebezpieczne
bECdwoQr
kapturek
3 miesiące temu
Całe szczęście że nie zrobił to Izrael tydzień przed uchwaleniem ustawy o rekompensatach żeby ośmieszyc polski rząd.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić