Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Kolor truskawki pod szypułką. Lepiej go sprawdź i nie daj się oszukać

48

W tym roku polskie truskawki bardzo szybko trafiły do obrotu. Niestety, niektórzy oszukują przy sprzedaży tych owoców i fałszują kraj pochodzenia. Jak nie dać się oszukać? Wystarczy znać kilka bardzo prostych zasad.

Kolor truskawki pod szypułką. Lepiej go sprawdź i nie daj się oszukać
Truskawki (Pixabay)

Kupując truskawki, nie ufajmy bezgranicznie sprzedawcy. Między innymi Katarzyna Bosacka podpowiada, że warto sprawdzić kraj pochodzenia owoców na opakowaniach lub skrzynce. Jeżeli to nam nie wystarcza, dobrze jest skorzystać z kilku innych sposobów.

Prawdę powie nam... szypułka. Serwis sadyogrody.pl podpowiada, że po 3-4 dniach transportu z Afryki czy południowej Europy (Hiszpania, Grecja, Cypr) nie wygląda ona na świeżą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Syn Justyny Steczkowskiej debiutuje na salonach! Mówi o show biznesie i swoich planach na przyszłość

Jeżeli szypułka jest wyraźnie "wymęczona", to oznacza, że najprawdopodobniej truskawka przyjechała z daleka. Taki owoc, jak tłumaczy Bosacka, wygląda na zwiędnięty. Szypułka praktycznie nie chce od niego odejść. Poza tym ma matowy kolor.

Jak rozpoznać polską truskawkę?

W procesie weryfikacji należy zwrócić uwagę nie tylko na szypułkę. Istotny jest też zapach. Woni charakterystycznej dla polskich truskawek totalnie nie da się podrobić. Najintensywniej można ją odczuć tuż przy szypułce.

Importowane truskawki są blade przy szypułce. Dlaczego? To za sprawą faktu, że były zbierane wtedy, gdy jeszcze nie uzyskały pełnej dojrzałości. Wszystko po to, by mogły przebyć długą drogę.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić