Koniec darmowego Gmaila. Google zmienia zasady. Wiadomo, kto zapłaci

137

Google zmienia zasady udostępniania swoich usług. Od 1 lipca 2022 roku naliczane będą opłaty. Kto zapłaci za korzystanie m.in. z Gmaila? Wszystko jest już jasne.

Koniec darmowego Gmaila. Google zmienia zasady. Wiadomo, kto zapłaci
Gmail (Pixabay)

Do przedsiębiorców trafiają maile od Google'a z informacją o zakończeniu udostępniania darmowej wersji G Suite. W sieci i dokumentacji jest ona znana również jako "bezpłatna starsza wersja G Suite". To pakiet dla firm zawierający szereg aplikacji, takich jak choćby Gmail.

Serwis wirtualnemedia.pl donosi, że przedsiębiorcy zostaną zmuszeni do przejścia na płatną usługę Google Workspace. Będzie to konieczne od 1 lipca 2022 roku.

Regularna opłata za jedno konto wynosi 23 zł miesięcznie. Z pewnością dla małych firm nie będzie to wielki wydatek. Problem może pojawić się w przypadku większych przedsiębiorstw.

Konto może zostać zawieszone

Google już teraz proponuje firmom migrację do nowych pakietów Google Workspace. Zadeklarowano, że w ramach wsparcia udostępnione zostaną opcje rabatowe ważne przez 12 miesięcy od 1 lipca 2022 roku.

Ci, którzy nie podejmą żadnych działań, będą automatycznie migrowani od 1 maja. Jeżeli do 1 lipca nie wdrożą w aplikacji niezbędnych informacji rozliczeniowych, to wówczas konto zostanie zawieszone.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić