Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Natalia Kurpiewska
|

Koronawirus w Polsce. Za fundusze na walkę z pandemią zbudują pomnik

10
Podziel się

Nowa inwestycja na Śląsku finansowana będzie z funduszu COVID-19 i wyniesie ok 7 mln zł. Co ciekawe - fundusz powstał, by pomóc samorządom uporać się z trudnościami wywołanymi koronawirusem. Czy sposobem Katowic na walkę z pandemią jest budowa pomnika?

Koronawirus w Polsce. Za fundusze na walkę z pandemią zbudują pomnik
Za pieniądze na walkę z koronawirusem w Katowicach powstanie nowy pomnik (pixabay.com, pixabay.com)
bELfLUQB

Skąd w czasie koronakryzysu pieniądze na budowę pomnika? Z Funduszu Inwestycji Lokalnych, który w sumie opiewa na kwotę 6 mld zł. Fundusz finansowy jest przez rząd, a środki mają być przeznaczone na walkę z kryzysem wywołanym koronawirusem.

W sytuacji gdy wiele gmin i powiatów boryka się z trudnościami finansowymi, dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji to Tarcza dla samorządów - czytamy na stronie resortu rozwoju.
Zobacz także: Będą kolejne restrykcje? "Przygotowujemy wariant najgorszy"
bELfLUQD

Ministerstwo rozwoju poinformowało jeszcze, że pieniądze z funduszu samorządy będą mogły wykorzystać na inwestycje dla lokalnych społeczności, np. budowę przedszkoli, żłobków czy dróg.

Katowicom przypadło z tego całkiem sporo, bo ponad 51 mln zł. I aż 7 mln miasto postanowiło wydać na budowę pomnika.

bELfLUQJ

Katowice budują pomnik za pieniądze na walkę z koronawirusem. Czyj?

Pomnik Ofiar Deportacji Mieszkańców Górnego Śląska do Związku Sowieckiego w 1945 r. miał powstać już wcześniej, wiosną, jednak wybuch pandemii koronawirusa zawiesił te plany. W trakcie spotkania komisji finansów, Katarzyna Staś, naczelniczka wydziału rozwoju UM Katowice tak argumentowała przeznaczanie środków na inwestycje:

Staraliśmy się przedstawić takie zadania, które były ujęte w Wieloletniej Prognozie Finansowej, a ze względów związanych z sytuacją epidemiczną zostały odsunięte na lata następne lub takie, o których wiedzieliśmy, że nie mamy środków na realizację, ale które posiadały dokumentację projektową - mówi Staś i dodaje, że jedną z ostatnich inwestycji odsuniętych w czasie była właśnie budowa pomnika.
bELfLUQK

W jaki sposób nowy pomnik ma wspomagać mieszkańców Katowic w walce z koronawirusem? Tego jeszcze nie wiemy. Dziennikarze z money.pl wysłali zapytanie do urzędu miasta, po otrzymaniu odpowiedzi od razu ją opublikujemy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELfLURe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
Marzena
rok temu
W jaki sposób nowy pomnik ma wspomagać mieszkańców Katowic w walce z koronawirusem? Niech to będzie złoty cielec i klękajcie narody. Wiara czyni cuda. Zupełnie jak cena w CCC...
maxxx
rok temu
ile respiratorów można kupić za 7 mln zł ja nie wiem kto te decyzje podejmuje może siedzą w piwnicy i niewiedzą że są czasy zarazy
Zed
rok temu
Mam nadzieję że to fejk news bo jeśli nie, to poziom oderwana od rzeczywistości (bardzo łagodnei mówiąc) sięga Himalajów.
bELfLURf
Budku🏚
rok temu
Pomnik ozonowanej💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩
antyfaszysta
rok temu
Jeszcze niech wybudują pomnik ...wdzięczności dzielnym i walecznym żołnierzom Waffen SS,Freikorps i Wehrmachtu.
MOHER
rok temu
TO BĘDZIE POMNIK WDZIĘCZNOŚCI SLĄZAKÓWDLA RZĄDU ZA KORONOWIRUSA.
asa
rok temu
o2 szczujące lewacko-niemieckie kur wy !
ala
rok temu
Tak niektorzy stawiaja sobie pomniki. Nie zapominajcie po pewnym czasie pomniki sa likwidowane. Budujcie szpitale, szkolcie personel, to jest teraz potrzebne.
antoni
rok temu
ja jestem za a może z moją podobizną??????
fsdf
rok temu
Ale to że kasa z pomnika wcześniej poszla na covida juz nikt nie napisze :D nie mowiac o tym ze to sciema anie covid!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić