Korzystasz z Netfliksa w ten sposób? Możesz stanąć przed sądem

63

Z Wielkiej Brytanii napływają wieści, które powinny zainteresować niektórych użytkowników Netfliksa. Brytyjska agencja uważa, że udostępnianie haseł do serwisów streamingowych jest nielegalne i może poskutkować nawet wezwaniem do sądu!

Korzystasz z Netfliksa w ten sposób? Możesz stanąć przed sądem
Netflix (Pixabay)

Udostępnianie haseł do platform streamingowych nie jest niczym nowym. Danymi do logowania dzielą się członkowie rodzin, znajomi, ale i zupełnie obce osoby. Wszystko oczywiście po to, by zaoszczędzić.

W ostatnich miesiącach Netflix ogłosił, że ma patent na zakończenie tego procederu. Tymczasem brytyjskie Biuro Własności Intelektualnej stwierdziło, że udostępnianie haseł może być uznane za niezgodne z prawem.

Istnieje szereg przepisów prawa karnego i cywilnego, które mogą mieć zastosowanie w przypadku udostępniania haseł, gdy intencją jest umożliwienie użytkownikowi dostępu do dzieł chronionych prawem autorskim bez zapłaty - powiedział rzecznik biura, cytowany przez ladible.com.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jest hipnoterapeutką gwiazd. To o jej pracy myślą Polacy

Brytyjski organ podkreślił również, że "piractwo to poważny problem dla przemysłu rozrywkowego i kreatywnego". Przekazano, że osoby, które udostępniają hasła i nielegalnie korzystają z platform streamingowych, mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności prawnej.

Każda decyzja o nałożeniu na kogoś kary za udostępnianie haseł do platform streamingowych będzie rozpatrywana indywidualnie, z odpowiednim uwzględnieniem kontekstu i wszelkich faktów - wyjaśnił rzecznik Biura Własności Intelektualnej w rozmowie z BBC.

Duże wyzwanie dla Netfliksa

Menedżer produktu w firmie badawczej Digital Matt Ross podkreślił, że udostępnianie kont "stanowi duże wyzwanie" dla serwisów pokroju Netfliksa.

Po dodaniu pakietu z reklamami Netflix ma wyraźną szansę na wygenerowanie znacznych dodatkowych przychodów poprzez rozprawienie się z udostępnianiem kont i przekształcenie tych, którzy to robią, w zupełnie samodzielnych subskrybentów - podsumował.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić