o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Kosmiczne pieniądze. Tyle Pfizer zarabia na szczepionce

259
Podziel się

Produkcja szczepionki na COVID-19 przynosi firmie Pfizer olbrzymie zyski. Wszystkie prognozy wskazują na to, że koncern medyczny może spodziewać się wyższych dochodów jeszcze przez lata. Padły gigantyczne kwoty.

Kosmiczne pieniądze. Tyle Pfizer zarabia na szczepionce
Szczepionka na koronawirusa pozwoliła koncernowi Pfizer znacząco zwiększyć swoje dochody. (Getty Images)
bEJDWYwR

Rzecznicy koncernu medycznego Pfizer mówią, że spodziewają się zwiększenia przychodów. Jako jego bezpośrednią przyczynę wskazują produkcję szczepionki na koronawirusa. Kierownictwo korporacji wierzy, że w ciągu najbliższych lat popyt nie zmaleje.

Koronawirus – szczepionka Pfizer. Ile zarobi koncern w ciągu najbliższych lat?

Jak podaje BBC, tylko w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2021 roku szczepionka na COVID-19 pozwoliła Pfizerowi wzbogacić się o 3,5 miliarda dolarów. Przedstawiciele państw dotkniętych pandemią masowo nabywali produkt, ponieważ dążyli do jak najszybszego zaszczepienia populacji.

bEJDWYwT

Zgodnie z szacunkami ekspertów, do końca roku dochody z dystrybucji szczepionki Pfizer wyniosą aż 26 miliardów dolarów. To aż jedna trzecia wszystkich zysków koncernu medycznego. Przypuszczenia zostały wysunięte na podstawie podpisanych przez kierownictwo kontraktów – korporacja zobowiązała się do dostarczenia klientom w 2021 roku aż 1,6 miliardów dawek.

bEJDWYwZ

To nie koniec sukcesów biznesowych, jakimi może pochwalić się kierownictwo firmy Pfizer. Jak zapowiada Albert Bourla, dyrektor koncernu medycznego, w tym roku zostaną podpisane jeszcze kolejne kontrakty na dostawę szczepionki na COVID-19. Toczą się również rozmowy z kilkoma państwami, które dotyczą dystrybucji w 2022 roku.

Opierając się na tym, co dotychczas zaobserwowaliśmy, jesteśmy pewni, że rezultatem (pandemii COVID-19 – przyp. red.) jest popyt na naszą szczepionkę podobny do tego, jaki panuje na szczepionkę przeciw grupie – tłumaczy Albert Bourla (BBC).
Zobacz także: Zobacz też: Podróbki Pfizera w Polsce. Rzecznik rządu Piotr Müller uspokaja
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJDWYxu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(259)
Ktos nieważny
6 miesięcy temu
Dawajcie dalej im zarabiać a na pewno będziecie zdrowsi.... Jak to można ludzi ogłupic dla zysku.... I nie tylko firmy farmaceutyczne kręcą biznrs na plandemi.... Zdrówka wszystkim....
Wiesia
6 miesięcy temu
Wszyscy się szczepią lekarze ludzie po studiach czyli jeśli ta szczepionka jest trucizna to oni wszyscy są nieświadomi czy co o co chodzi
Lekarz
6 miesięcy temu
Myślałem ze to pisza Borysie Budce z PO
bEJDWYxv
Sceptyk
6 miesięcy temu
Po to ta pandemia kasa kasa producenci szczepionek rękawiczek kombinezony odkarzacze itd reszta ciemnota zastraszanie później kryzys bezrobocie i zapierdzielac za miskę zupy i znowu garstka bogaczy trzyma za ryj całą populacje
Marian
6 miesięcy temu
A co to dzisiaj Targowiczan nie pokazują ?
Jan
6 miesięcy temu
O to teraz już wiadomo o co nie chodziło
Jasne
6 miesięcy temu
Nie możliwe! Przecież firmy farmaceutyczne w ogóle nie zarabiają na szczepionkach, to jest tak niedochodowy interes ze praktycznie robią to pro bono!
Polak
6 miesięcy temu
na calej kuli ziemskiej lewe interesy z taymi szczepionkami
jaa
6 miesięcy temu
I wszystko jasne....
Tylko kasa
6 miesięcy temu
Podajcie ile na tym procederze zarobili ministrowie zdrowia i ich lekarze doradcy
czlowiek
6 miesięcy temu
Bóg, Honor, Lewizna....brak słów
asad
6 miesięcy temu
Czyżby o to chodziło z tą plandemią? Kasa i jednoczesne pozbycie się zbytecznej ,,substancji" obciążającej budżety ZUS-ów i NFZ-tów ? A Matołuszek radośnie chwalił się na ile to dawek chemii umówił się z Pfizerem Polska,jasnowidz jakiś czy coś innego? Gaworzył o 35-65 mln dawek jakby na wyrost a może nie?Następna przewałka w stylu narciarza-handlarza bronią.
Proton
6 miesięcy temu
A tu sam ciemnogród komentuje. Brak słów pseudo mądrzy rodacy.
bEJDWYxn
z ciekawości
6 miesięcy temu
A ile mają z tego medycy sponsorowani przez firmy typu Pfizer? A ile mają z tego media, bo rozumiem że jeśli wszystkie stacje trąbią do jednej tuby ten sam tekst to coś im z tego musi kapać.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić