o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Ostre słowa lekarza. Odpowiedział Episkopatowi ws. szczepionek na COVID-19

452
Podziel się

Znany lekarz Bartosz Fiałek zareagował na stanowisko Konferencji Episkopatu Polski ws. szczepionek. Zdaniem Episkopatu szczepionki AstraZeneca oraz Johnson & Johnson "budzą poważny sprzeciw moralny".

Ostre słowa lekarza. Odpowiedział Episkopatowi ws. szczepionek na COVID-19
Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki (L), sekretarz Generalny KEP bp Artur Miziński (C) i przewodniczący Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych bp Józef Wróbel (P). Ten ostatni zaprezentował w środę stanowisko KEP ws. szczepionek. (PAP)
bEargOCt

Bp Józef Wróbel, przewodniczący Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych, zaprezentował w środę stanowisko Episkopatu ws. szczepionek. Według autorów szczepionki firm AstraZeneca i Johnson & Johnson są "oparte na technologii bazującej na komórkach pochodzących od abortowanych płodów". Według biskupów ten fakt budzi poważny "sprzeciw moralny". Do katolików zaapelowano, aby - jeżeli tylko mają taką możliwość - odmawiali sczepienia się tym preparatem.

Wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki i są wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami, mogą z nich skorzystać bez winy moralnej - stwierdził Episkopat.
bEargOCv

"Episkopacie, daj żyć!"

To stanowisko wywołało falę krytyki ze strony społeczeństwa, a przede wszystkim ze strony lekarzy. Specjalista w dziedzinie reumatologii Bartosz Fiałek apeluje o słuchanie przekazów merytorycznych, a nie ideologicznych w kwestiach związanych z nauką. I przytacza długą listę leków, których nie można by było używać, gdyby stosować się do zaleceń KEP. Są na niej m.in. paracetamol i ibuprofen, czyli leki powszechnie stosowane np. przy bólu głowy. - Episkopacie, daj żyć! - stwierdził dr Fiałek.

Jeśli przyjmowanie jakiegokolwiek leku badanego na komórkach pochodzących z legalnych aborcji sprzed kilkudziesięciu lat jest niemoralne, to o nowoczesnej medycynie możemy zapomnieć, a jakość i długość życia diametralnie się zmniejszą - napisał lekarz na Facebooku.

- Ciekawe, czy należący do episkopatu, który śmie głosić antyszczepionkowe i nienaukowe treści, nie korzystali nigdy z leczenia bólu za pomocą paracetamolu czy ibuprofenu, nadciśnienia tętniczego przy udziale amlodypiny, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy zażywając omeprazol czy cukrzycy typu 2 stosując metforminę - dodał, wyjaśniając, że niektóre z tych leków testowane były na HEK 293 lub im pochodnym komórkach (to ludzkie embrionalne komórki nerki 293).

bEargOCB
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEargOCW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(452)
Rozumny B
2 tyg. temu
W ogóle nie należy sie szczepic bo niby na co? Na chorobe radiacyjną? Widac koncerny mu płacą! Co ten niedouczony doktor wygaduje?
Profesor N
2 tyg. temu
Episkopat ma racje bo te szczepionki są robione z zabijanych embrionów i płodów ludzkich!!! Z kolei moderna i phfizer to równie gorsze paskudstwa gdyż zawieraja czynniki wnikające do ludzkiego DNA!!! T eksperymenty! Nie szczepcie sie Polacy! Nie słuchajcie durnej unii, opozycji i Morawieckiego!
Swojak
2 tyg. temu
Panie doktorze do tych tepych purpurowych łbow pan nie trafi .czarni sami się przekonają co to znaczy szczepienia jak kilku pójdzie do piachu
bEargOCX
Mic
4 tyg. temu
"Zrabowana wolność człowieka" dokument dostępny w internecie gwarantuje opadną łuski z oczu
abc
4 tyg. temu
Szczepienie budzi u tych panów poważny "sprzeciw moralny", ciekawe dlaczego nie są tak aktywni w sprawie molestowania dzieci przez innych sukienkowych
umu
4 tyg. temu
Wątpliwości natury moralnej budzi cały ten episkopat polski.
gulon
4 tyg. temu
Głupota też jest darem Bożym, i należy przyjąć ją z pokorą, ale nie wolno jej nadużywać, psze księdza...
PJ.
4 tyg. temu
Koniec epoki dziadków w czapeczkach :)
Małgorzata
4 tyg. temu
Jak widzę nazwisko fiałek to nie czytam dalej albo nie zaczynam czytać.
dhthjertjh
4 tyg. temu
ukłucia śmieszną igiełką, albo kilka komórek - budzą poważny sprzeciw moralny, ale wpychanie przyrodzenia przez spoconego księdza w jamy ciała dziecka to już ok.
dryl
4 tyg. temu
Po co słuchać tych starych , stetryczałych biskupów. Co, nie macie własnego rozumu !!
gość
4 tyg. temu
czemu lekarze nie dają żyć mienarodzonym dzieciom i pobierają z nich białko do szczepionek? to nie lekarze tylko komowały.
fik
4 tyg. temu
Niebezpieczne i niemoralne jest stanowisko Episkopatu w sprawie szczepionek. Apostazja jest dobrym wyjściem.
bEargOCP
jacek
4 tyg. temu
Chłopcom od noszenia sukienek popieprzyło się w główkach. Jakim trzeba być ograniczonym , aby wygłaszać takie idiotyzmy. A czy ten pożal się Boże episkopat pomyślał co będzie jak nawiedzony katolik się nie zaszczepi i przez niego po zarażeniu umrze człowiek . Ale widać że im chyba o to chodzi bo ludzie umierają setkami , a to super biznes na zarobek.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić