o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
KRO
|

W tym mieście szczepienia są obowiązkowe. Zaskakująca uchwała

86
Podziel się

Mieszkańcy i wszystkie osoby pracujące w mieście muszą się zaszczepić - taką uchwałę przyjęła rada miasta Wałbrzycha. Prezydent przekonuje, że dzięki temu uda się zachęcić jak najwięcej wałbrzyszan do szczepień przeciwko COVID-19.

W tym mieście szczepienia są obowiązkowe. Zaskakująca uchwała
Rada Wałbrzycha przyjęła uchwałę o obowiązkowym szczepieniu przeciw COVID-19. Na zdjęciu urząd miasta. (Google Maps)
bEiDjHOZ

Mieszkasz lub przebywasz czasowo w Wałbrzychu? Musisz się w takim razie zaszczepić. Zakłada to uchwała, którą przyjęli w czwartek radni miasta.

Z inicjatywą wystąpił prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Na czwartkowej sesji tłumaczył, że zrobił to po konsultacjach z licznymi środowiskami. Wyjaśnił też, że jak na razie w Wałbrzychu zaszczepiło się ok. 100 tys. osób.

bEiDjHPb

Jednak mniej niż połowa z tej liczby to mieszkańcy Wałbrzycha. Na co dzień mieszkający w mieście stanowią zaledwie ok. 30-40 procent zaszczepionych.

Podobnie jak chyba wszyscy lekarze w Polsce widzę doskonale, jak straszną chorobą jest COVID-19, jak wielu wałbrzyszan, Polaków, zmarło z jej powodu. Niestety, patrząc na statystyki, jeżeli nie zrobimy jakiegoś niebywałego wysiłku, mobilizującego do szczepienia, to do końca roku liczba Polaków, która umrze w wyniku tej choroby, osiągnie 100 tys. - wyjaśniał Szełemej.

Prezydent, który jest zarazem lekarzem, opowiedział, co się stanie, jeżeli akcja szczepień będzie szła zbyt wolno. Jeżeli zaszczepi się poniżej 50 procent Polaków, którzy dziś deklarują gotowość do szczepienia, to jesienią czeka nas prawdopodobnie kolejny lockdown.

bEiDjHPh
Chcemy tą uchwałą doprowadzić do tego, że więcej wałbrzyszan, więcej Polaków będzie myślało o tym, że warto się zaszczepić, żeby być zdrowym, żeby nie stwarzać zagrożenia dla bliskich - tłumaczył prezydent.

To nie koniec, ponieważ miejscy radni zwrócili się również do ministra zdrowia. Apelują, aby wpisać COVID-19 na listę chorób zakaźnych, przeciwko którym Polacy muszą się zaszczepić. Na takiej liście obecnie są m.in. odra, ospa wietrzna, czy gruźlica.

Za przyjęciem uchwały zagłosowało w czwartek 22 radnych, trzech było "przeciw", a dwóch nie oddało głosu. Teraz musi ona zostać zaakceptowana przez służby wojewody dolnośląskiego.

bEiDjHPi
Zobacz także: Wsparcie dla firm także po pandemii? "Powinny być systemy pomocowe"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiDjHPC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(86)
SARS-CoV-2
miesiąc temu
W komentarzach widać, że antyszczepionkowcy są czujni! Ciekawe co powiecie jak się z Wami spotkam?
jan nowak
2 miesiące temu
Toż to rasizm w czystej formie gdzie obrońcy wartości demokracji???
gosc
2 miesiące temu
No, ale informatycy dzialaja i komentarze znikaja . A niby to wolny kraj
bEiDjHPD
Łukasz.
2 miesiące temu
Taki pewny swego no tak koledzy po fachu z telaviv pomogą oraz koledzy z partii kolegi nie zostawia na lodzie. Przecież chciał przełamać dobrodziejstwo jako 1 masowego uzależnienia tylko niech od razu powie ile dawek i co jaki czas. Pewnie coś z awansem w Warszawie była ta intryga pokierowana biedni radni łapki w górę później sami zostaną w gownie. Szkoda mi takich bezradnych którymi rządzi jeden człowiek i matrix TV
Łukasz
2 miesiące temu
Już ostrze kosę igla za igle innego kalibru
Fiona
2 miesiące temu
to dopiero łamanie wszelkich praw a szczególnie jednego: do wolności ! Chca na siłę zniewolić ludzi ! Żyję w wolnym kraju czy nie ? Mam prawo wyboru czy nie ! Dlaczego pejsiate zmuszaja mnie do odebrania mi zdrowia a może i życia ? Co mi lokowate pejsy zrobią jeśli nie wezmę tej "szczepionki".Wymeldują z miasta,zagłodzą żywcem ? nie dadzą możliwości leczenia po zawale? Będą nękać pozwami do sądu? No co mi zrobicie ?!
1234
2 miesiące temu
To jest nadużycie władzy i nie zgodne z konstytucją,Tym powinien zająć się Minister Sprawiedliwości.I do pudła z taką władzą.Nie może być Państwa w Państwie.Oburzające.
Wiolka
2 miesiące temu
jak to musza?!!! To jest dobrowolne bez przymusu
Tomcio
2 miesiące temu
Ustawa nakazujaca ma zachęcić .....gdzie tu logika, masło maslane.
jesus
2 miesiące temu
Teraz 1 dawka za 6 mies 2 dawka a za rok 3 dawka inaczej umrzesz tylko będzie płatna lub dla wybranych
Prawnik
2 miesiące temu
Obowiązkowe szczepienia może zarządzić tylko minister zdrowia albo wojewoda a nie radni. Przepraszam na podstawie jakiego aktu prawnego ci naziści to powołali do życia?
Jannina
2 miesiące temu
Chorzy rządzący wymuszają na ludziach bezprawie , które nazywa się przestępstwem . Eksperyment medyczny jest dobrowolny, kto ma potrzebę szczepienia się, tak jak tatuażyści kłucie igłą lubią. Wolność to nie przymus, aż mi się wierzyć nie chce, że takie mordercze myśli i przesłanki płyną z mózgów ludzi, którzy powinni myśleć, a nie chwalić się swoją głupotą.
pppppp
2 miesiące temu
nokaut
bEiDjHPv
krakus
2 miesiące temu
nikt nikogo nie zmusi do szczepienia.......prezydent Walbrzycha to sobie moze nawet wszczepic szczepionke szcepionki
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić