o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
KRO
|

Koszmarna prognoza. Głodowe emerytury dla większości Polaków

37
Podziel się

Dzisiejsi 30-, 40- i 50-latkowie nie mają co liczyć na pokaźne emerytury. ZUS prognozuje, że ich świadczenie w przyszłości wyniesie średnio tylko 1100-1300 zł.

Koszmarna prognoza. Głodowe emerytury dla większości Polaków
Głodowe emerytury dla większości Polaków. Tak prognozuje ZUS (zdj. ilustracyjne) (Adobe Stock)
bEEqqkEl

Wyliczenia ZUS szokują. Choć młodzi Polacy zapewne nie myślą dziś jeszcze o swoich emeryturach, to po analizie prognoz państwowego ubezpieczyciela powinni czym prędzej zmienić swoje podejście.

ZUS przewiduje, że emerytury dzisiejszych 30-, 40- i 50-latków będą głodowe. Czynne zawodowo osoby w przyszłości będą mogli liczyć na świadczenia w wysokości 1100-1300 zł — podaje "Fakt", który publikuje fragmenty pism z ZUS-u.

Zakład swoje prognozy ujawnia w informacjach o stanie konta emerytalnego. Co roku taką informację otrzymują wszyscy pracujący Polacy, którzy odłożyli już jakiś kapitał na poczet przyszłej emerytury. Natomiast ci, którzy ukończyli 35 lat, otrzymują również dodatkowo prognozę wysokości świadczenia.

bEEqqkEn
Zobacz także: Zamiast szaleństw zaciskanie pasa. ZUS udostępnił najnowsze prognozy emerytalne

Właśnie ta ostatnia prognoza budzi niepokój. ZUS przyznaje wprost: wypłacana w przyszłości emerytura będzie odpowiadać około jednej czwartej wynagrodzenia.

bEEqqkEt

Co to oznacza? Jeżeli dziś ktoś zarabia minimalną płacę (2800 zł brutto), to będzie mógł liczyć na emeryturę w wysokości 500 zł. Przy pensji na poziomie średniej krajowej (5681 zł brutto) emerytura wyniesie tylko ok. 1000 zł.

- Nie licz na ZUS, licz na siebie. Jeżeli chcesz utrzymać poziom życia sprzed emerytury, musisz oszczędzać. Inaczej spotka cię rozczarowanie. Nie wierz, że państwo zapewni ci dobrobyt na starość. To jest technicznie niemożliwe - ostrzegał w rozmowie z money.pl dr Błażej Podgórski, prodziekan Kolegium Finansów i Ekonomii Akademii Leona Koźmińskiego.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEqqkEO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(37)
Wika
miesiąc temu
Tiaaa i pomyśleć że człowiek na to pracuje całe życie! To jeden wielki żal! O tym powinno się mówić głosno, zeby Polacy zawczasu zrozumieli, że nikt nam w kieszen nie włozy dodatkowej gotówki. I czas zaczac regularnie oszczedzac chociazby w ppk szczególnie że dopłaca się do tego i pracodawca i państwo
Lexa
2 miesiące temu
Nasz zus prognozuje te emerytury 500, 1100 czy 1300 ale chyba w euro.
Eli
2 miesiące temu
To dlatego nasz rząd podnosi wysoko sobie wypłaty.
bEEqqkEP
Jana
2 miesiące temu
Myślisz, że Ci staczy na opłaty ?? Żartujesz ???
wyborca
2 miesiące temu
"Rząd się zawsze wyżywi" jak mawiał klasyk i znawca wszelkich rządów.
Alefa
2 miesiące temu
Czyli Korea Una, bo rząd się wyżywi, jak zawsze ,a jest pasożytów coraz więcej i coraz głupi,przy.itywniejsi.
JANUSZ
2 miesiące temu
dlatego zrobie wszystko żeby nie płacić żadnej skłatki
zus
2 miesiące temu
kazdy musi zadbac o swoja przyszłośc, dlaczego jakis zus ma dbac o mnie ? ja sam dbam o siebie
Bat Chłopski
2 miesiące temu
Bardzo dobrze! Jestem za! Niech Naród zrozumie że pieniądze nie biorą się znikąd. Skoro na jednego pracującego od rana do nocy przypada pięciu katopatoli i nierobow, to zamiast dostać 6tys emerytury to dostanie 1,2tys. Chcieli PiS to niech utrzymują TVPis, spółki skarbu państwa, obajtkow, księży, polityków i propisowskie motloch.
Pol
2 miesiące temu
Ja myślę o Swojej emeryturze i przyszłości dlatego wyjechalem na stałe
Qqqqq
2 miesiące temu
Myśle ze ZUS nie mówi prawdy Emerytur nie będzie
magbet
2 miesiące temu
jeśli nadal nasze państwo będzie bardziej sie troszczyć o Ukraińców , o wywrotowców na Białorusi na nich wydawać nasze pieniądze z podatków ze skłądek ZUS to my zawsze będziemy klepać biedę. Nie mówiąc juz o naiwnym skupowaniu złomu wojskowego za niebotyczne sumy i utrzymywaniu tak wysokiego PKB na zbrojenia
antoni
2 miesiące temu
mi jakiś czas temu zus obiecał 3 tyś bez paru groszy
bEEqqkEH
And57
2 miesiące temu
Nauczcie się gamonie liczyć, to jest zadanie na poziomie 3 klasy podstawowej. Straszą was bo mają w tym cel. Jeśli płacisz uczciwie składki przez 40 lat to dostaniesz ponad 50% ostatniej pensji. Jest to mało ale nie tak mało jak to się tu przedstawia.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić