aktualizacja 

Księgowa Rydzyka prosi Polaków. Chodzi o pieniądze

1805

To już ostatni moment, by wypełnić zeznanie podatkowe za 2021 r. Symboliczny 1 proc. podatku można przekazać na różne fundacje pożytku publicznego. Lidia Kochanowicz-Mańk zwana przez media "księgową Rydzyka" prosi o przekazanie tych środków na Fundację Nasza Przyszłość, która ściśle współpracuje z Radiem Maryja.

Księgowa Rydzyka prosi Polaków. Chodzi o pieniądze
Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy Fundacji „Lux Veritatis”. (Tv Trwam, YouTube)

Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy Fundacji "Lux Veritatis" była gościem w programie "Polski Punkt Widzenia" w Telewizji Trwam. W trakcie rozmowy przypomniano, że w tym roku do 2 maja należy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym za poprzedni rok podatkowy. Księgowa o. Rydzyka podkreśliła, jak wielkie znaczenie ma przekazanie symbolicznego 1 procenta podatku na Fundację Nasza Przyszłość.

W znaczeniu podatkowym 1 procent jest niewielki, ale dla Fundacji "Nasza Przyszłość" ma ogromne znaczenie, ponieważ te środki od lat wspierają dzieła, które Fundacja "Nasza Przyszłość" jako organizacja pożytku publicznego wykonuje - mówiła Lidia Kochanowicz-Mańk na antenie Telewizji Trwam.

- Pamiętamy pierwszą mobilizację Rodziny Radia Maryja, żeby mówić o 1 procencie i przekazywać go. Mieliśmy hasło, że "Razem czynimy wiele dobrego" i naprawdę wiele dobrego robimy. Te środki przekazywane są na różne dzieła, między innymi sprawa badań, które realizuje Fundacja "Nasza Przyszłość" oraz Instytut "Pamięć i Tożsamość" im. świętego Jana Pawła II, które dotyczą postaw Polaków wobec Żydów w czasie II wojny światowej. Te badania prowadzone są przez Fundację "Nasza Przyszłość" od ponad 20 lat - dodała.

Fundacja Nasza Przyszłość powstała w 1995 roku i współpracuje ściśle z Radiem Maryja i instytucjami towarzyszącymi mu.

Dzieła Fundacji "Nasza Przyszłość" są bardzo ważne, ponieważ służą przekazywaniu Polakom prawdy historycznej, która przez wiele lat była zakłamywania. Jest to bardzo trudne, że dowiadujemy się, że na świecie jesteśmy antysemitami, że Holokaust jest winą Polaków - mówiła dyrektor finansowy Fundacji "Lux Veritatis w TV Trwam.

Lidia Kochanowicz-Mańk wskazała, że środki z 1 proc. podatku przeznaczane są także na produkcje filmowe, które realizowane są przez studentów Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Z Fundacji "Nasza Przyszłość" przekazujemy 1 procent dla studentów na stypendia oraz na organizowanie studenckich praktyk zawodowych. Pomagamy studentom, ponieważ jest to bardzo zdolna młodzież, która wie, skąd się wywodzi - dodała.
Zobacz także: Wstrząsający reportaż z Ukrainy. "Szedł gotować obiad, został zabity"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić