Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Księgowa Rydzyka prosi Polaków. Chodzi o pieniądze

1511
Podziel się:

To już ostatni moment, by wypełnić zeznanie podatkowe za 2021 r. Symboliczny 1 proc. podatku można przekazać na różne fundacje pożytku publicznego. Lidia Kochanowicz-Mańk zwana przez media "księgową Rydzyka" prosi o przekazanie tych środków na Fundację Nasza Przyszłość, która ściśle współpracuje z Radiem Maryja.

Księgowa Rydzyka prosi Polaków. Chodzi o pieniądze
Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy Fundacji „Lux Veritatis”. (Tv Trwam, YouTube)

Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy Fundacji "Lux Veritatis" była gościem w programie "Polski Punkt Widzenia" w Telewizji Trwam. W trakcie rozmowy przypomniano, że w tym roku do 2 maja należy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym za poprzedni rok podatkowy. Księgowa o. Rydzyka podkreśliła, jak wielkie znaczenie ma przekazanie symbolicznego 1 procenta podatku na Fundację Nasza Przyszłość.

W znaczeniu podatkowym 1 procent jest niewielki, ale dla Fundacji "Nasza Przyszłość" ma ogromne znaczenie, ponieważ te środki od lat wspierają dzieła, które Fundacja "Nasza Przyszłość" jako organizacja pożytku publicznego wykonuje - mówiła Lidia Kochanowicz-Mańk na antenie Telewizji Trwam.

- Pamiętamy pierwszą mobilizację Rodziny Radia Maryja, żeby mówić o 1 procencie i przekazywać go. Mieliśmy hasło, że "Razem czynimy wiele dobrego" i naprawdę wiele dobrego robimy. Te środki przekazywane są na różne dzieła, między innymi sprawa badań, które realizuje Fundacja "Nasza Przyszłość" oraz Instytut "Pamięć i Tożsamość" im. świętego Jana Pawła II, które dotyczą postaw Polaków wobec Żydów w czasie II wojny światowej. Te badania prowadzone są przez Fundację "Nasza Przyszłość" od ponad 20 lat - dodała.

Fundacja Nasza Przyszłość powstała w 1995 roku i współpracuje ściśle z Radiem Maryja i instytucjami towarzyszącymi mu.

Dzieła Fundacji "Nasza Przyszłość" są bardzo ważne, ponieważ służą przekazywaniu Polakom prawdy historycznej, która przez wiele lat była zakłamywania. Jest to bardzo trudne, że dowiadujemy się, że na świecie jesteśmy antysemitami, że Holokaust jest winą Polaków - mówiła dyrektor finansowy Fundacji "Lux Veritatis w TV Trwam.

Lidia Kochanowicz-Mańk wskazała, że środki z 1 proc. podatku przeznaczane są także na produkcje filmowe, które realizowane są przez studentów Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Z Fundacji "Nasza Przyszłość" przekazujemy 1 procent dla studentów na stypendia oraz na organizowanie studenckich praktyk zawodowych. Pomagamy studentom, ponieważ jest to bardzo zdolna młodzież, która wie, skąd się wywodzi - dodała.
Zobacz także: Wstrząsający reportaż z Ukrainy. "Szedł gotować obiad, został zabity"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1511)
cynik
3 miesiące temu
To ta, która została skazana przez sąd za ukrywanie publicznych środków przez fundację? Więcej rekomendacji nie potrzeba.
Katolik prawd...
3 miesiące temu
Wolałbym oddać zwierzakom a nie temu oszustowi w sukience
emeryt
3 miesiące temu
procent podatku przekazałem na chorych a temu obłudnikowi ani grosza
Nina
4 miesiące temu
A prosić to sobie może.
POLAK
4 miesiące temu
Wolę 1 procent przeznaczyć na "armię potina" niż temu szarlatanowi
Adam
4 miesiące temu
Nie nic z tego nie dość że Rydzyk dostaje miliony z budżetu państwa z kieszeni podatników.To jego księgowa ma czelność prosić o jeszcze.
Pmk
4 miesiące temu
Ta franca ojciec Tadeusz Rydzyk to największy cwaniak w Polsce !!
Anty elity
4 miesiące temu
Kiedyś każdy chodził do kościoła bo był do tego zmuszany, niewolnictwo było legalne a szlachta Patrycjusze i inne elity trzymające z kościołem miały niewolników. Co zrobić żeby ponownie zmusić ludzi żeby znowu padli na kolana i zaczeli sie modlić do Boga i chodzić do kościoła oraz co zrobić żeby Europa była jak za feudalizmu? Przestraszyć ich przerazić i mowić elitach, którym przypisuje się własne zamiary . To ma sens. Ale to tylko teoria. Bardziej w spisek pewnej grupy bardzo wplywowych i bogatych ludzi ktorzy są zwiazani z Kościołem, Patrycjusze i kościół chcą powrotu do czasów feudalnych i utrzymać status quo za wszelką cenę . I to jest cała prawda o teoriach spiskowych, straszenie masonami, globalistami itd. Prawda w oczy kole! W teoriach spiskowych prawica straszy elitami, które sprawią że ludzie będą zasuwać za miskę ryżu a Morawiecki powiedział że ludzie mają zapierdalać za miskę i jakaś babka z pis powiedziała, że to absurd żeby ludzie decydowali na co wydają swoje pieniądze, Janusz Korwin ma mentalność szlachcica z czasów feudalnych oraz ma poglądy, że edukacja, nauka, medycyna oraz prawo do nietykalności cielesnej itd mają być tylko dla elity a nie dla motłochu, tak jak było za czasów feudalnych i środowiska prawicowo religijne mają takie poglądy (np alright, zwolennicy Donalda Trumpa, Janusz Korwin itd).w feudalnej Europie kościół służył ustrojowi feudalnemu a heretycy, którzy byli zabijani to właśnie buntownicy przeciwko patriarchalnemu systemowi i ścisłej hierarchi społecznej.
Prawda
4 miesiące temu
Co podpisał Lech Kaczyński? Prawo unijne ma pierwszeństwo przed prawem krajowym państwa członkowskiego. 2. Państwa mają obowiązek zapewnić skuteczność prawa unijnego. 3. Krajom członkowskim nie wolno jest wprowadzać przepisów prawa krajowego, które byłyby sprzeczne z prawem unijnym. 4. W razie sprzeczności przepisów prawa unijnego i krajowego, zastosowanie mają przepisy prawa unijnego. 5. Późniejsze prawo krajowe nie deroguje wcześniejszego prawa To nie przez Tuska i opozycję Polska nie dostaje dotacji, tylko przez PiS, konfederację, Kaję Godek, Rydzyka i inne konserwatywno religijne partie i środowiska a przede wszystkim przez Jarosława Kaczyńskiego. Lech Kaczyński podpisał umowę, a tym samym zobowiązał siebie i Polskę do przestrzegania zasad umowy z Unią Europejską, które jego brat Jarosław Kaczyński i jego partia oraz wspomniane osoby łamią. I pis ma obsesję na punkcie religii i kultury łacińskiej , którą kiedyś narzuciły Polsce te same państwa, które obecnie nazywają się Unią Europejską i jednocześnie pis, konfederacja itd psioczą, że Polsce narzuca się wartości, kulturę itd jednocześnie chroniąc tego co te same państwa kiedyś narzuciły Polsce i Polska przyjęła pod przymusem i groźbą wojny.
Anty elity
4 miesiące temu
Religie i elity uczłowieczyli płody, embriony, zygoty i zarodki nazywając je dziećmi oraz zakazują antykoncepcji i aborcji oraz nakazują ludziom zawierać tradycyjne małżeństwa po to żeby ludzie rodzili jak najwięcej dzieci bo kapłani i elity potrzebują jak najwięcej niewolników żeby ci robili na nich oraz ginęli ich wojnach oraz żeby elity i kapłani mieli kogo gnębić i nad kim się wywyższać! I dlatego elity i religie zmuszają ludzi do posiadania jak najwięcej dzieci i o to cała prawda o tym co tak naprawdę kryje się za zakazem antykoncepcji i aborcji pod przykrywką ochrony życia oraz tępieniu homoseksualizmu, gender i lgbt oraz o ochronie instytucji małżeństwa. Aborcja, antykoncepcja, homoseksualizm, bezwyznaniowość oraz nie zawieranie tradycyjnych małżeństw w świątyniach są niewygodne dla władców państw (np prezydent, cesarz, król) elit i kapłaństwa i dlatego z tym walczą i je demonizują. I kąpani oraz elity propagują teorie spiskowe żeby za pomocą propagandy i manipulacji cofnąć świat do czasów feudalnych i utrzymać status quo za wszelką oraz żeby znowu wsztscy byli wierzący, hetero oraz robili kapłanom i elitom następnych niewolników. Konserwatyści i religijni fundamentaliści z Watykanu propagują teorie spiskowe żeby za pomocą propagandy i manipulacji cofnąć świat do czasów sprzed rzezi hugenotów i rewolucji francuskiej oraz żeby zatrzymać proces laicyzacji świata oraz żeby znowu każdy aspekt życia społecznego był kontrolowany przez elity i podporządkowany religiom patriarchalnym (np islam w Pakistanie i Arabii Saudyjskiej, judaizm w Izraelu, katolicyzm w Polsce, prawosławie w Rosji, protestantyzm w Niemczech, anglikanizm w Wielkiej Brytanii itd)
Cywilizowany
4 miesiące temu
niedługo z powodu gigantycznej podwyżce węgla niektóre rodziny będą marznąć bo nie będzie ich stać na opał, ale ważne, że będziemy marznąć w duchu prawdziwie katolickim. Oraz z powodu infalcji i podatków, które pis mnoży na potęgę Polacy umrą z głodu a potem będą pod zaborem rosyjskim u Putina i polski na mapie nie będzie ale za to będzie wszystko w duchu konserwatywno katolickim! Wartości dla pisu, konfederacji i środowisk prawicowo religijnych są najważniejsze, zwłaszcza te, które Polska przyjęła pod przymusem i groźbą wojny! Polska przyjęła chrzest pod przymusem i groźbą wojny! Polska prawica czepia się jej, że Unia Europejska narzuca Polsce wartości i jednocześnie prawica chroni wiarę i ideologię narzuconą nam przez te same państwa, które obecnie nazywają się Unią Europejską.
Bartek
4 miesiące temu
Co ten babsztyl plecie? Każdy wie, że za holokaust, Auschwitz itd odpowiedzialny jest Hitler (który pochodzi z Austrii i wyjechał do Niemiec) oraz niemieccy narodowcy, z których Hitler zrobił nazistów oraz ideologia rasy panów (wywodzącą się od ideologii supermacji i megalomani narodowej). Hitler uwierzył w jakąś bajkę polskiej okultystki o człowieku, który uciekł z tonącej Atlantydy i w Europie zapoczątkował rasę ariów. A propos Benito Mussolini i Hitler udawali socjalistów a w rzeczywistości byli skrajnymi prawicowcami, którzy tylko pozowali na lewicę (tak jak nasz pis, ludzie nazywają PiS lewicą bo ten daje socjal, 500+ itd a w rzeczywistości to prawicowo religijni radykałowie). Hitler też był zwolennikiem tradycyjnej męskości i tradycyjnej rodziny i był homofobem a Benito Mussolini też tępił homoseksualizm i propagował higienę moralną i obydwoje byli mizoginami o poglądach baby do garów itd i też tępili mniejszości narodowe i etniczne, osoby lgbt osoby niepełnosprawne. Polecam książkę seksualność w cieniu swastyki.
Zapytanie
4 miesiące temu
Czy Tadzik jest grubasem z powodu głodowej opuchlizny brzucha, podobnie do dzieci w rejonach Afryki ogarniętych głodem?
Boni
4 miesiące temu
Proszę pani,proszę puknąć się w głowę,lepiej dać biednemu,choremu niż jak Rydzyk pazernemu
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić