Kurier dostarcza ci taką przesyłkę? Uważaj, to może być oszustwo

77

Mieszkaniec Piwnicznej-Zdroju stracił pieniądze po tym, jak do jego domu kurier dostarczył przesyłkę za pobraniem. Pod nieobecność mężczyzny paczkę odebrał jeden z domowników i uregulował należność. Okazało się, że 43-latek niczego nie zamawiał i pieniądze trafiły w ręce oszustów.

Kurier dostarcza ci taką przesyłkę? Uważaj, to może być oszustwo
Kurier przywiózł ci taką paczkę? To może być oszustwo (Getty Images, Michael Nagle)

Oszuści próbują wyłudzić pieniądze na różne sposoby. Pod nieobecność mieszkańca Piwnicznej-Zdroju do jego domu zapukał kurier z przesyłką za pobraniem. Jeden z domowników odebrał ją i zapłacił 250 złotych.

Kiedy 43-latek wrócił, był zdziwiony tą sytuacją, ponieważ niczego nie zamawiał i nie spodziewał się też żadnej przesyłki, natomiast gdy ją otworzył, okazało się, że w środku są buty o niewielkiej wartości.

Oszukany mężczyzna natychmiast poinformował o sprawie piwniczańskich policjantów. Mundurowi podjęli liczne czynności, które zaowocowały wstrzymaniem wypłaty środków dla nadawcy. Te wkrótce zostaną zwrócone 43-latkowi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Upominek dla kuriera. Nagranie stało się hitem

W związku z tym zdarzeniem policjanci apelują o ostrożność. Aby nie dać się oszukać w podobny sposób, szczególną czujność powinny zachować zwłaszcza osoby, które często robią zakupy w Internecie, a ich bliscy są przyzwyczajeni, że kurierzy dostarczają do nich paczki.

Na tego typu oszustwa narażeni są także pracownicy firm, którzy odbierając w pośpiechu wiele przesyłek, nie do końca mają pewność czy ktoś zamawiał daną rzecz. Dodatkowo kwoty do pobrania są zwykle niezbyt wysokie, co powoduje uśpienie czujności osoby odbierającej przesyłkę - ostrzega małopolska policja.

Pamiętaj. Zachowaj szczególną ostrożność, gdy kurier dostarcza Ci przesyłkę za pobraniem, której nie zamawiałeś. Gdy masz wątpliwości, lepiej jej nie odbieraj.

Bądź czujny, gdy odbierasz przesyłkę za pobraniem w imieniu kogoś bliskiego lub współpracownika. Przed zapłatą skontaktuj się z faktycznym adresatem i zapytaj, czy spodziewa się przesyłki, którą należy opłacić przy odbiorze.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić