o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Kwota wolna od podatku. Polska w czołówce? Ważna zapowiedź premiera

13
Podziel się

Od jakiegoś czasu wiadomo, że rząd planuje zmiany ws. kwoty wolnej od podatku. Kiedy dojdzie do konkretnych działań? Ważne informacje w tym zakresie przedstawił premier Mateusz Morawiecki.

Kwota wolna od podatku. Polska w czołówce? Ważna zapowiedź premiera
Mateusz Morawiecki (PAP)
bEKymGXV

W piątek premier Mateusz Morawiecki złożył wizytę w firmie Novo Pak na Mazowszu. W trakcie przemówienia przy tej okazji zadeklarował, że Polska będzie miała kwotę wolną od podatku wyższą niż Hiszpania i Włochy.

W najbliższym czasie przedstawimy bardzo dobre warunki funkcjonowania gospodarki w kontekście Polskiego Ładu w szczegółach - zaznaczał szef rządu.
bEKymGXX

Kiedy dokładnie możemy spodziewać się konkretów? - Już w czerwcu chcemy wyjść z ustawą, która daje kwotę wolną od podatku jedną z najwyższych w Europie - wyższą niż w Hiszpanii, Włoszech - mówił Morawiecki.

Polski Ład. "Nasz plan na wyjście z kryzysu po pandemii"

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczał również, że Polski Ład to plan na wyjście z kryzysu po pandemii koronawirusa.

bEKymGYd
Wszyscy zgadzamy się, że podatki muszą być niskie i one w Polsce są i będą jedne z najniższych w UE. Ale wiemy też, że muszą być sprawiedliwe - przyznawał premier.

Przypomnijmy, że Polski Ład zakłada podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł. Obecnie wynosi 8 tys. zł i dotyczy tylko osób z najniższymi dochodami.

bEKymGYe
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKymGYy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
JANUSZ
2 tyg. temu
TOBIE. NIE MOŻNA WIERZYYĆ. KIEDY TO JUŻ MIAŁO BYC. RĄCZKAMI POPRZEKŁADASZ I ZNOWU OSZUKASZ. ŻENADA
tomek
2 miesiące temu
i już sie boję tego ładu bezładu
nick
3 miesiące temu
w eurojackpot milionowe kwoty zwykle wygrywają w Niemczech - przypadek ?
bEKymGYz
Daniel
5 miesięcy temu
I znowu stracą wszyscy, oczywiście 9% ZUS potraktuję jako wyższy podatek i dodam do swoich wyrobów.
ip123
5 miesięcy temu
Ciekawe bajki bez terminu realizacji obiecanek. Żyjemy we wspólnej Unii Europejskiej i wszelkie waluty przeliczamy na wspólną walutę Euro i co nam wychodzi w odniesieniu do innych państw EU. A ceny towarów w sklepach polskich są z reguły wyższe niż gdzie indziej w EU. To teraz kiedy kwota wolna od podatku i naliczane wszystkie podatki bezpośrednie i pośrednie w Polsce będą niższe niż w innych krajach EU a płace i emerytury wyrównane do standardów europejskiej po trzydziestu latach po transformacji. Kiedy to ostatecznie nastąpi.
Miłego dnia
5 miesięcy temu
No to już teraz nam będzie cała Europa zazdrościć. Nie tylko niemcy. Ehhhhh ten dobrobyt +. Niskie ceny, niskie podatki, niskie wypłaty.
Miś
5 miesięcy temu
Ten gość powinien się leczyć. On chyba mówi prawdę tylko wtedy jak się pomyli. To co mówi jest przeznaczone dla swoich którzy na nich głosują a nie dla normalnych ludzi.
Przedsiębiorc...
5 miesięcy temu
Rozumiem, że kwota wolna od podatku która jest w planach dotyczy za miesiąc, a nie rok.Czy się mylę Panie Morawiecki?
Szok
5 miesięcy temu
Sprawdzcie sobie jakie są kwoty wolne od podatku w GB. Normalnie szok, a Polska z tym żałosnym 30 tys.zł może się schować.
Pinokio 🤥🤥�...
5 miesięcy temu
Znowu łże
matt
5 miesięcy temu
Co z tego, że obniżą kwotę wolną jak drugie tyle odbiorą w postaci zusu, którego nie będzie można uwzględnić w picie? Kolejne mydlenie oczu dla tępego wyborcy pisu, który wierzy, że Kaczyński daje mu 500+ z własnej kieszeni... :/
Maria
5 miesięcy temu
I znowu nam będą zazdrościć
He viva Espa...
5 miesięcy temu
Ten człowiek jeszcze nie powiedział jednego zdania by nie skłamać. Kwota wolna od podatku w Hiszpanii wynośi 7.000 euro.
bEKymGYr
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić