Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Rolniku, ważna wiadomość. Chodzi o dopłaty bezpośrednie

5
Podziel się:

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, w jaki sposób można składać wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe za 2021 rok. Do kiedy możliwe jest ubieganie się o pieniądze? Oto najważniejsze informacje z ARiMR.

Rolniku, ważna wiadomość. Chodzi o dopłaty bezpośrednie
Rolnicy mogą ubiegać się o dopłaty bezpośrednio (Pixabay)

ARiMR przypomina, że wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe za 2021 rok można składać wyłącznie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

W tym roku Agencja nie wysyła oświadczeń o braku zmian. Rolnicy, którzy w 2020 r. składali oświadczenia czy też wnioski dotyczące dopłat bezpośrednich w formie papierowej, w tym roku muszą złożyć wnioski w formie elektronicznej, korzystając z aplikacji eWniosekPlus. Ostatnim dniem na wypełnienie formularza jest 17 czerwca 2021 r. - czytamy na stronie internetowej armir.gov.pl.

Poinformowano ponadto, że można to zrobić również po wspomnianym terminie, ale nie później niż do 12 lipca. Jednocześnie zaznaczono, że "za każdy dzień roboczy opóźnienia należne dopłaty będą pomniejszane o 1 proc.".

Dopłaty bezpośrednie. Nie masz komputera?

Rolnicy, którzy nie posiadają komputera lub obawiają się, że nie poradzą sobie z wnioskiem, mogą liczyć na pomoc pracowników ARiMR.

Wszelkie wątpliwości z tym związane można konsultować, dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii: 800 38 00 84 (w dni robocze w godz. 7:00-19:00 oraz w soboty 10:00-16:00). W placówkach Agencji udostępnione zostały również stanowiska komputerowe, przy których można wypełnić wniosek, a eksperci służą wsparciem w kwestiach technicznych - podkreśla ARiMR.

Oczywiście trzeba mieć na uwadze ograniczenia epidemiczne. Jeżeli rolnicy chcą odwiedzić biuro powiatowe ARiMR, to powinni to wcześniej zasygnalizować telefonicznie.

ARiMR informuje, że do 25 maja do Agencji wpłynęło około 850 tys. wniosków. Złożyło je 65,5 proc. uprawnionych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Bark
rok temu
Próbowałam to wypełnić. Nie wiem dla kogo to jest chyba dla profesorów A nie rolników. Poddalam się jadę do agencji niech to wypełni, i tu cisną mi się brzydkie słowa....
Majkel
rok temu
Dlaczego żaden rolnik nie jest w stanie tego wypełnić? Po to żeby biurokratyczne procedury musiały zatrudniać tysiące biur i tony papierów z pieczątkami...i to jest pseudoekologia bo lasów brakuje na tę papierologię
Mistyczka
rok temu
A co z kościołem największym beneficjentem unii nie uprawiają a korzystają?
Ogrodniczka
rok temu
A co z psełdo-rolnikami.Nie uprawiają,a korzystają z dopłat.Czy oddanie ziemi w dzierżawę upoważnia do dopłat.Znam dwie osoby, które tak robią.Ja mam 5 ha.Jestem sama.Sad to moje życie.Wiele nie przespanych nocy.Jesienią zbiory.Szkoda, że tak jest.Ja jestem szczęśliwa,że daję sobię radę,ale co z takimi niby rolnikami???.
Aaaa
rok temu
Powinno to być maksymalnie uproszczone. Koniec kropka.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić