Rolniku, ważna wiadomość. Chodzi o dopłaty bezpośrednie

19

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, w jaki sposób można składać wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe za 2021 rok. Do kiedy możliwe jest ubieganie się o pieniądze? Oto najważniejsze informacje z ARiMR.

Rolniku, ważna wiadomość. Chodzi o dopłaty bezpośrednie
Rolnicy mogą ubiegać się o dopłaty bezpośrednio (Pixabay)

ARiMR przypomina, że wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe za 2021 rok można składać wyłącznie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

W tym roku Agencja nie wysyła oświadczeń o braku zmian. Rolnicy, którzy w 2020 r. składali oświadczenia czy też wnioski dotyczące dopłat bezpośrednich w formie papierowej, w tym roku muszą złożyć wnioski w formie elektronicznej, korzystając z aplikacji eWniosekPlus. Ostatnim dniem na wypełnienie formularza jest 17 czerwca 2021 r. - czytamy na stronie internetowej armir.gov.pl.

Poinformowano ponadto, że można to zrobić również po wspomnianym terminie, ale nie później niż do 12 lipca. Jednocześnie zaznaczono, że "za każdy dzień roboczy opóźnienia należne dopłaty będą pomniejszane o 1 proc.".

Dopłaty bezpośrednie. Nie masz komputera?

Rolnicy, którzy nie posiadają komputera lub obawiają się, że nie poradzą sobie z wnioskiem, mogą liczyć na pomoc pracowników ARiMR.

Wszelkie wątpliwości z tym związane można konsultować, dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii: 800 38 00 84 (w dni robocze w godz. 7:00-19:00 oraz w soboty 10:00-16:00). W placówkach Agencji udostępnione zostały również stanowiska komputerowe, przy których można wypełnić wniosek, a eksperci służą wsparciem w kwestiach technicznych - podkreśla ARiMR.

Oczywiście trzeba mieć na uwadze ograniczenia epidemiczne. Jeżeli rolnicy chcą odwiedzić biuro powiatowe ARiMR, to powinni to wcześniej zasygnalizować telefonicznie.

ARiMR informuje, że do 25 maja do Agencji wpłynęło około 850 tys. wniosków. Złożyło je 65,5 proc. uprawnionych.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić