Lepiej usiądźcie. Oto cena jagodzianki. "Maksymalny poziom absurdu"

34 zł - tyle kosztuje jagodzianka w jednej z warszawskich cukierni. Do sieci trafiło nagranie, za sprawą którego możemy zobaczyć, jak wygląda ten drogocenny przysmak.

34 zł za jagodziankę od Magdy Gessler.34 zł za jagodziankę od Magdy Gessler.
Źródło zdjęć: © Google Maps | TikTok
Mateusz Domański

Na TikToku udostępnione zostało nagranie z cukierni "Słodki Słony". To kultowa marka założona i prowadzona przez Magdę Gessler. Główna cukiernia znajduje się przy ul. Mokotowskiej 45 w Warszawie. Jakiś czas temu otwarto również filię na Wilanowie.

Miejsce charakteryzuje się połączeniem słodkich i słonych smaków. Sprzedawane są tam nie tylko ciasta, lecz także wytrawne dania - np. omlety, pierogi, placki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Amerykany jak za dawnych lat – przepis babci na kultowe ciasteczka

Aktualnie można tam dostać m.in. jagodzianki. Cena jednak zwala z nóg. Za sztukę trzeba zapłacić aż 34 zł.

Słodki Słony, Mokotowska 45. Jest drogo? Jest. Jest dobrze? Jest absolutnie dobrze i pysznie! - skwitowała autorka nagrania, na którym widać drogie jagodzianki.

W komentarzach uaktywniło się wielu internautów.

"Za 34 to ja 3/4 blachy jagodzianki upiekę w swoim piekarniku. Ciasto wyrobi mi 6-letnia podróba thermomixa z :idla", "Ceny w Polsce osiągają już maksymalny poziom absurdu", "Ja kupuje za 6 zł pyszną jagodziankę ze śmietaną w piekarni Pabich. Pyszniutka", "Jagodzianka w cenie obiadu. Wybór jest prosty, poproszę 3 na wynos", "Chyba ze złota", "Jakby na bogato", "Ileeeee?", "Za drogo", "Szok" - piszą.

W 2022 roku za taki przysmak trzeba było zapłacić 23 zł. Rok temu natomiast jagodzianka od Magdy Gessler kosztowała już 31 zł. Przed tegorocznym sezonem na jagodzianki zdecydowano się więc na kolejną podwyżkę cen.

Dlaczego jagodzianki od Magdy Gessler są tak drogie?

Dlaczego tak drogo?

  • Jagodzianki są duże (150–300 g), przygotowywane ręcznie i wypełnione świeżymi jagodami.
  • Używane są składniki premium — prawdziwe masło, jajka klasy "0/1" — co znacząco podnosi koszty.
  • Samo wykonanie — ręczne formowanie, selekcja owoców — to dodatkowy nakład pracy.
  • Lokal na Mokotowskiej (czy w Wilanowie) ma wysokie koszty najmu i obsługi, co wpływa na końcową cenę.
Źródło artykułu: o2pl
Wybrane dla Ciebie
Szedł obok placu zabaw. Nagle taki widok. "Prawdziwy hit sezonu"
Szedł obok placu zabaw. Nagle taki widok. "Prawdziwy hit sezonu"
Brutalny atak na właściciela kebabu w Głogowie. Sprawcy usłyszeli wyroki
Brutalny atak na właściciela kebabu w Głogowie. Sprawcy usłyszeli wyroki
Premier Indii mówił o pokoju. Spójrzcie na twarz Putina
Premier Indii mówił o pokoju. Spójrzcie na twarz Putina
Pojawił się w centrum Wrocławia. Kierowcy musieli omijać go łukiem
Pojawił się w centrum Wrocławia. Kierowcy musieli omijać go łukiem
Portugalia zaostrza przepisy deportacyjne dla nielegalnych imigrantów
Portugalia zaostrza przepisy deportacyjne dla nielegalnych imigrantów
8 miliardów funtów na wsparcie Ukrainy? Brytyjczycy mają plan
8 miliardów funtów na wsparcie Ukrainy? Brytyjczycy mają plan
Miał już dość. Ujęcie sprzed Lidla. Wywiesił karteczkę
Miał już dość. Ujęcie sprzed Lidla. Wywiesił karteczkę
Wyż z Rosji nadal nad Polską. Należy spodziewać się opadów
Wyż z Rosji nadal nad Polską. Należy spodziewać się opadów
Zaginęła 15-latka z Konstantynowa Łódzkiego. Jest nowy trop
Zaginęła 15-latka z Konstantynowa Łódzkiego. Jest nowy trop
Granica z Białorusią. Przedłużono strefę buforową
Granica z Białorusią. Przedłużono strefę buforową
Mikołaje okładali się przy owocach. Sceny w sklepie w Baku
Mikołaje okładali się przy owocach. Sceny w sklepie w Baku
Od ofiary do oszustki. Emerytka zamieszana w przekręt na 1,4 mln zł
Od ofiary do oszustki. Emerytka zamieszana w przekręt na 1,4 mln zł