o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Lidl a koronawirus. Sklep odpowiada na nowe obostrzenia

139
Podziel się

Nowe obostrzenia w całym kraju związane z koronawirusem to kolejne wyzwanie większych dyskontów. Biedronka przedłuża godziny otwarcia, a co zrobi Lidl? Jest odpowiedź przedstawicieli na pytania o2.pl.

Lidl a koronawirus. Sklep odpowiada na nowe obostrzenia
Zdjęcie ilustracyjne. (Getty Images)
bDfcwzVh

Od soboty 10 października w całym kraju obowiązuje żółta strefa. Obostrzenia się zaostrzyły, a Polacy znów myślą o gromadzeniu zapasów.

Przed pierwszym lockdownem Polacy szturmem ruszyli na zakupy. Produkty, które najszybciej znikają z półek, to przede wszystkim papier toaletowy, makarony, mąki, jedzenie w puszkach i inne produkty z długim terminem przydatności.

To nie lada wyzwanie dla dyskontów. Biedronka już zdążyła zareagować na zmiany i uspokoić klientów, że zakupy będą bezpieczne, a na półkach niczego nie zabraknie. Redakcja o2.pl poprosiła o komentarz sieć sklepów Lidl.

bDfcwzVj
Opracowaliśmy procedury zapewniające możliwość stałej, nieprzerwanej pracy centrów dystrybucyjnych oraz sklepów. Przyjęliśmy, że naszą społeczną odpowiedzialnością jest zapewnienie możliwości dokonywania zakupów spożywczych przez klientów – dokładamy starań, aby było to stale możliwe. Aktualnie dostępność artykułów spożywczych i przemysłowych niezmiennie odpowiada na bieżące potrzeby naszych klientów - pisze przedstawicielka sieci Lidl w Polsce, Aleksandra Robaszkiewicz.

Pracownicy przestrzegają wytycznych. Wyposażeni zostali w przyłbice, a kasy oddzielone są płytą pleksi.

bDfcwzVp
Z powodu epidemii przyspieszyliśmy również prace nad funkcjonalnością Lidl Pay w aplikacji Lidl Plus, która umożliwia dokonywanie transakcji mobilnych - odpowiada Aleksandra Robaszkiewicz redakcji o2.pl.

Zaleca się, by w miarę możliwości płacić kartą, a nie gotówką. W Lidlu ruszyła opcja płacenia również aplikacją mobilną. Ruszyły też "kasy bezpieczeństwa".

Ponadto udostępniliśmy kasy pierwszeństwa: wolontariuszom wspierającym seniorów w dokonywaniu zakupów spożywczych, lekarzom, pielęgniarkom i pielęgniarzom, ratownikom medycznym oraz tzw. służbom mundurowym - informuje przedstawicielka Lidl Polska.
bDfcwzVq

Żółte strefy w całej Polsce. Jakie obostrzenia obowiązują?

bDfcwzVK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(139)
Rozsądek
2 tyg. temu
Mam nadzieję,że ludzie poszli po rozum do głowy i więcej takiej głupoty ze szturmowaniem sklepów nie powtórzą!
ula
2 tyg. temu
Kasy w Biedronce to porażka....jedna kasa na x........x....x... itd klientów. Lidl otwiera kasy wg. ilości klientów i jest ok.
giuuu
2 tyg. temu
nikt mi nie będzie mówił czym mam płacić!!!!!
bDfcwzVL
Troll
2 tyg. temu
Apel do wszystkich usługodawców i prowadzących biznesy nie obsługujemy lekarzy no chyba że przez telefon
Grazyna
2 tyg. temu
Kasy oddzielone plexi, ale nie od strony gdzie klient płaci i pakuje zakupiony towar. Gra pozorów
Najnowsze komentarze (139)
dobry klient
3 dni temu
A co z kasjerkami? lekarze wizyty tylko online i tylko zbywają pacjentów nauczyciele lekcje też online i tylko by strajkowali A biedne kasjerki siedzą cicho bo pracodawca może ze względu na obecną sytuację zmniejszczyc etat lub zwolnić bez pytanoa bo na ich miejsce jest 10 innych osób
Łaska
1 tyg. temu
Heheh powinny być skrócone godziny pracy . Co z ludźmi tam pracującymi ? Kasa kasa kasa powinno być od 8do 21 np a nie wchodzić na potęgę w tyłki klientom o co może jeszcze zakupy za pół darmo będą
POLA
1 tyg. temu
a to ciekawe jak sa przygotowani jak w sobote o 7 rano ani grama płynu dla klientów do dezynfekcji nie bylo
Pinokio
1 tyg. temu
A tak miało być pięknie.Zamknięcie sklepów (wielkich marketów) w niedzielę miało tylko służyć zaistnieniu małych sklepików osiedlowych. To był przekręt. Ludzie z powody zamknięcie super-marketów mieli z nudów pójść w niedziele do kościołów. I poszli?????????????????????????????????? Zwyrodnialcy w sukienkach doczekali swoich sądnych dni. Naprawdę to tragedia. Ma nadzieję, że ISLAM nie jest taki zły...
Ppppppp
1 tyg. temu
Ja kupuje u rolnika,swierze i tanie w marketach chemia z zachodu
Koperciarze
2 tyg. temu
Lekarze maja krewna rękach i pierwszeństwo w Lidlu. Ale jaja
Taaa
2 tyg. temu
Lekarzom koperciarzom? Ci ludzie mordują ludzi a wy im jeszcze pierwszeństwo dajecie? Żenada.
Dodon
2 tyg. temu
Proponuję by wyodrebnic osobna kasę dla emerytów służb mundurowych oraz UB gdzie na wygodnej sofie mogliby dokonywać płatności w asyście hostes.
bDfcwzVD
sos
2 tyg. temu
Kiedy młodzież zostanie w domach i przejdzie na zdalne nauczanie?! Szkoła to jedna wielka hurtownia wirusowa. Tam nikt nie przestrzega zasad. Odstępy w szkole to czysta fikcja! Maseczki i mierzenie temperatury to samo! Zamknijcie chociaż szkoły średnie, zawsze to mniejsza transmisja covida!
Hania
2 tyg. temu
Byłam w sobotę w Lidlu i nie zauważyłam wykupu towarów.
Hania
2 tyg. temu
Papier toaletowy do CZEGO zapasy?
Aleksander
2 tyg. temu
Kasa i tylko kasa prawda że coś w tym jest.
Pochorele....
2 tyg. temu
Sami siejecie zament z tym wykupywaniem produktów... po co to piszecie.....?????zeby nabić kase sieciom.....
Do Zarządów
2 tyg. temu
Do Zarządów sieci sklepów, proszę nauczcie swoich kasjerów, że gdy otwierają nową kasę to zaproszają do niej oczekujących z połowy istniejącej kolejki. Np. oczekuje 6 osób, kasjerka idąc do kasy informuje osoby z istniejącej kolejki, zwraca się konkretnie do trzeciej, ta osoba idzie do nowej kasy a za nią pozostali. Dziś w Polsce kasjerka krzyczy tuuuu otwarte i bieg z przeszkodami, ostatni dobiegają jako pierwsi bo do nich kasjerka się zwróciła. A przecież obowiązuje kolejność, osoby ze środka są zdenerwowane, czują się ignorowane, czekają dłużej, zwyczajnie nie chce im przychodzić do takiego sklepu na zakupy. Ja tego nie wymyśliłem, zaobserwowałem w sklepach w USA i do takich sklepów klientom chce się wracać. Nie chcę za tę poradę żadnych pieniędzy, chcę by handel w Polsce wszedł na wyższy poziom. Jewel Osco
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić