Lidl a koronawirus. Sklep odpowiada na nowe obostrzenia

255

Nowe obostrzenia w całym kraju związane z koronawirusem to kolejne wyzwanie większych dyskontów. Biedronka przedłuża godziny otwarcia, a co zrobi Lidl? Jest odpowiedź przedstawicieli na pytania o2.pl.

Lidl a koronawirus. Sklep odpowiada na nowe obostrzenia
Zdjęcie ilustracyjne. (Getty Images)

Od soboty 10 października w całym kraju obowiązuje żółta strefa. Obostrzenia się zaostrzyły, a Polacy znów myślą o gromadzeniu zapasów.

Przed pierwszym lockdownem Polacy szturmem ruszyli na zakupy. Produkty, które najszybciej znikają z półek, to przede wszystkim papier toaletowy, makarony, mąki, jedzenie w puszkach i inne produkty z długim terminem przydatności.

To nie lada wyzwanie dla dyskontów. Biedronka już zdążyła zareagować na zmiany i uspokoić klientów, że zakupy będą bezpieczne, a na półkach niczego nie zabraknie. Redakcja o2.pl poprosiła o komentarz sieć sklepów Lidl.

Opracowaliśmy procedury zapewniające możliwość stałej, nieprzerwanej pracy centrów dystrybucyjnych oraz sklepów. Przyjęliśmy, że naszą społeczną odpowiedzialnością jest zapewnienie możliwości dokonywania zakupów spożywczych przez klientów – dokładamy starań, aby było to stale możliwe. Aktualnie dostępność artykułów spożywczych i przemysłowych niezmiennie odpowiada na bieżące potrzeby naszych klientów - pisze przedstawicielka sieci Lidl w Polsce, Aleksandra Robaszkiewicz.

Pracownicy przestrzegają wytycznych. Wyposażeni zostali w przyłbice, a kasy oddzielone są płytą pleksi.

Z powodu epidemii przyspieszyliśmy również prace nad funkcjonalnością Lidl Pay w aplikacji Lidl Plus, która umożliwia dokonywanie transakcji mobilnych - odpowiada Aleksandra Robaszkiewicz redakcji o2.pl.

Zaleca się, by w miarę możliwości płacić kartą, a nie gotówką. W Lidlu ruszyła opcja płacenia również aplikacją mobilną. Ruszyły też "kasy bezpieczeństwa".

Ponadto udostępniliśmy kasy pierwszeństwa: wolontariuszom wspierającym seniorów w dokonywaniu zakupów spożywczych, lekarzom, pielęgniarkom i pielęgniarzom, ratownikom medycznym oraz tzw. służbom mundurowym - informuje przedstawicielka Lidl Polska.
Zobacz także: Żółte strefy w całej Polsce. Jakie obostrzenia obowiązują?
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić