Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Biedronka reaguje na rekordowe zakażenia. Od soboty zmiany w sklepach

336
Podziel się:

W piątek 9 października w Polsce odnotowano najwyższą do tej pory liczbę zachorowań na COVID-19 – w ciągu doby było to aż 4739 osób. W konsekwencji wiele instytucji było zmuszonych wprowadzić dodatkowe środki ochrony. Nie inaczej będzie z siecią sklepów Biedronka. Co się zmieni w ich funkcjonowaniu?

Biedronka reaguje na rekordowe zakażenia. Od soboty zmiany w sklepach
(Getty Images, Jaap Arriens)

Od soboty 10 października na terenie całej Polski zostanie wprowadzona żółta strefa. Nie pozostaje to również bez wpływu na funkcjonowanie sieci sklepów Biedronka. Jak poinformował o2.pl Paweł Włodarczyk, dyrektor operacyjny makroregionu, ostatnie rekordy zachorowań nie odbiją się jednak negatywnie na jakości świadczonych usług.

Jesteśmy w pełni przygotowani do kolejnych, związanych z pandemią wyzwań. Już wcześniej udowodniliśmy, że naszą misję dostarczania klientom produktów w niskich cenach jesteśmy w stanie wypełnić bez względu na okoliczności - informuje o2.pl Paweł Włodarczyk.
Dzięki zaangażowaniu naszych pracowników w sklepach, szybkiej reakcji działu logistyki i przemyślanej strategii, już w pierwszej fazie pandemii zapewniliśmy Polakom dostępność niezbędnych towarów. Jednocześnie zwiększaliśmy bezpieczeństwo klientów, często wyprzedzając rozwiązania wprowadzane przez rząd - dodaje.

Koronawirus a Biedronka. Akcja 24 – na czym polega?

Jak czytamy na oficjalnej stronie sieci Biedronka, ze względu na sytuację w kraju nastąpi wydłużenie godzin pracy sklepów. Część obiektów będzie także działało całodobowo.

Żeby podnieść bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników oraz komfort zakupów sieć podjęła decyzję o wydłużeniu godzin pracy jej sklepów – czytamy w oświadczeniu Biura Prasowego Biedronki.

Nowe godziny otwarcia zaczną obowiązywać od soboty 10 października. Całodobowe zakupy będzie można wykonać w 40 obiektach na terenie kraju, a w 650 – aż do godziny 23:30. Takie rozwiązanie zostało wprowadzone i sprawdziło się już w okresie lockdownu.

Od najbliższego weekendu ponad 40 z nich w całej Polsce będzie działać całodobowo, a ok. 650 – do 23.30 – informuje Biuro Prasowe Biedronki.

W komunikacie przesłanym o2.pl sieć wymienia "część skutecznych działań podjętych przez od początku pandemii":

 • udostępniliśmy pracownikom blisko 3 mln maseczek jednorazowego użytku oraz blisko 190 000 wielorazowego użytku. Na wyposażeniu każdego sklepu pojawiły się również przyłbice ochronne
 • zapewniliśmy 90-procentową punktualność dostaw, za sprawą wytężonej pracy działu łańcucha dostaw
 • wyposażyliśmy sklepy w płyny dezynfekcyjne lub rękawiczki jednorazowe do dyspozycji klientów
 • wprowadziliśmy program „Czas na pomaganie seniorom 65+” – dzięki pośrednictwu Biedronki chętni seniorzy mogli i wciąż mogą skorzystać z pomocy wolontariuszy przy codziennych zakupach
 • uruchomiliśmy program „Czas na wspieranie małych producentów” – ponad 200 produktów od 135 lokalnych dostawców trafiło do sprzedaży w sklepach sieci Biedronka
 • pracownicy, którzy ukończyli 60 lat zwolnieni zostali z obowiązku świadczenia pracy przy zachowaniu prawa do wynagrodzenia
 • kilkukrotnie wydłużyliśmy godziny pracy placówek, by zapewnić wszystkim dostęp do podstawowych towarów np. przed świętami Wielkanocymi
 • stanowiska kasowe zostały wyposażyliśmy w zabezpieczenia z pleksiglasu
 • przed kasami zaznaczone zostały bezpieczne odległości dla kupujących
 • w sklepach pojawiły się plakaty informacyjne na temat zasad bezpieczeństwa
 • zwiększyliśmy częstotliwość mycia wózków i koszyków zakupowych
 • umożliwiliśmy zakupy w wersji online i za pomocą aplikacji mobilnych dzięki współpracy z Glovo
Zobacz także: Zobacz też: Żółte strefy w całej Polsce. Jakie obostrzenia obowiązują?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(336)
Szokkkk
rok temu
Szok.bylem w biedronce od marca pierwszy raz grudzień jestem w głębokim szoku klienci obsługiwani bez maseczek kasa żadnych zmian bez szyb tak jak było Pani kasjerka maska na brodzie więcej nikt nie zobaczy mnie w biedronce skoro kierownictwo nie dba o zdrowie klientów Nigdy wiecej !!!!!!!
PrzemekŁódź
2 lata temu
Koronawirusy istnieją od dawna, co powodują pytać lekarzy. covid 19 to nazwa choroby, czy istnieje? Pytać lekarzy. Maseczka POWODUJE NIEDOTLENIENIE organizmu. Jeśli jesteś zdrowy, zgodnie z ustawą NIE MUSISZ MIEĆ MASECZKI. Jeśli jesteś chory(nie mylić z zakażony bezobjawowo- zakażenie to nie choroba) lub podejrzany o zachorowanie. Choroba chyba musi mieć objawy. Pandemii nie ma. Tak to rozumiem. Płacąc gotówką wiesz lepiej ile wydałeś pieniędzy, masz większą kontrolę na wydatkami. Dystans społeczny jest wyrazem miłości. Jeśli widzisz, że ktoś się boi, załóż maseczkę, niech się przestanie bać. To, w jaki sposób przekazywane są informacje to gaslightning: forma psychologicznej manipulacji, w której osoba lub grupa osób umyślnie tworzy w osądzie ofiary wątpliwości wobec własnej pamięci czy percepcji, często wywołując u niej dysonans poznawczy i inne stany, takie jak niskie poczucie własnej wartości. Mówiąc, krótko, chcą abyście oszaleli. Dobrą obroną jest kontakt z przyrodą, humor, spacer, rozmowa z przyjacielem, słowem wszystko co jest kojarzone ze spokojem.
mniamuska
2 lata temu
kolacyjki w knajoie...dajcie spokoj! nie czas i pora !
koder
2 lata temu
restauracje do 20!!!! od 10!!!! kto je w restauracjii 0 6 rano!!
góral
2 lata temu
DlaczegoKamysz i Arukowicz nie pomagaja swoim kolegom lekarzom w szpitalach.Widac,ze naddaja sietylko do robienia burd, krytykowania i jaczenia w mediach. Jaki polityk taki sam lekarz. Zachowaj Boże takich ludzi w gabiunetach.Teraz chyba zajma sie uzdrawianiem trzody i kurzofretek bo ciągle o tym mowia.
Ewa
2 lata temu
A możeby tak zamiast wydłużenia godzin pracy zwrócić uwagę na to, że pracownicy nie mają masek, a jeżeli już to pod brodą lub pod nosem. W środku zawsze są klienci bez masek. Czy ochrona zamiast siedzieć mogłaby nie wpuszczać ludzi bez masek? Przy kasie stoi jeden na drugim. Zwróciłam uwagę dziewczynie która napierała na mnie w kolejce do kasy. Poprosiłam, żeby odsunęła się ode mnie ponieważ nie ma maski, zostałam zbluzgana, a nikt z obsługi słowem się nie odezwał. Dziewczyna została obsłużona jak gdyby nigdy nic. W biedronce jes to na porządku dziennym. Dlatego nigdy już nic tam nie kupię. Dziwię się pracownikom, że nie chronią swojego życia.
Gosc
2 lata temu
Straciłam pracę a teraz na rozmowach proponują 10 zł/h, i wyzysk bez ograniczeń.
Misia
2 lata temu
Każdy traktuje pracowników jak śmieci. Ludzie przychodza wyżyc się na nas. Przed pracą trzeba relanium zażyć żeby przetrwać całą zmianę.
Misia
2 lata temu
Czy ktoś z Was musi nosić maseczki tak długo jak my w biedronce?
Biedro-nia
2 lata temu
Szkoda, że służba zdrowia nie działa tak jak działa biedronka.
Misia
2 lata temu
Pracuje w biedronce. Nikt nas nie szanuje i o nic nie pyta. Jesteśmy niewolnikami. Pracujemy po 11:45 godziny. A teraz jak wydłuża godziny otwarcia to chyba całodobowo będziemy w pracy.
Tom
2 lata temu
Otwórzcie hipermarkety w niedziele, zmniejszy to "zgęszczenie" klientów o około 15%!!!
jadzia
2 lata temu
Pracownicy po 60-tce zwolnieni są ze świadczenia pracy.A ile takich osób tam pracuje?zwłaszcza kobiet?
RAKOWIEC
2 lata temu
Jak można brać od kogoś kasę za,leczenie na NFZ A potem tych ludzi spławiać teleporadą, zamist ich leczyć???? Jak tak można uśmiercać i okradać podatników???? Do czego ci ludzie na górze są jeszcze zdolni się posunąć???
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić