aktualizacja 

Zarobki nawet do 7 tys. zł. Znana sieć podnosi pensje pracownikom

515

Osoby stojące na czele sieci Lidl zapowiedziały podwyżki dla pracowników. Pójdzie na nie aż 125 mln zł. Na utworzenie kolejnych miejsc pracy gigant chce natomiast przeznaczyć prawie 100 mln zł.

Zarobki nawet do 7 tys. zł. Znana sieć podnosi pensje pracownikom
Lidl (Getty Images, Francis Joseph Dean)

Już od marca 2022 roku pracownicy Lidla będą zarabiać od 3750 do 4600 zł brutto na początku zatrudnienia. Po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost wynagrodzenia do 3850-4800 zł brutto. Pracownik z dwuletnim stażem dostanie natomiast od 4100 zł brutto do 5050 zł brutto.

Jeżeli chodzi o załogę magazynów, to w tym przypadku po podwyżkach pensja wyniesie na początku zatrudnienia od 4350 zł brutto do 4750 zł brutto. Po roku pracy wzrośnie nawet do 5000 zł brutto, a po trzech latach - do 5500 zł brutto, o czym informuje biuro prasowe Lidl Polska.

Na wyższe zarobki liczyć będą mogli menedżerowie sklepów. Na start otrzymają od 4850 zł brutto do 5550 zł brutto. Później ich pensja stopniowo będzie wzrastać. Po dwóch latach pracy na tym stanowisku będą mogli dostać nawet 7500 zł brutto.

Lidl. Nie tylko kasa, ale i samochód

Menedżerowie sklepów Lidl mogą liczyć na niezłe zarobki, ale i na samochód służbowy. To bez wątpienia ważna sprawa z perspektywy wielu osób.

Lidl na podwyżki chce przeznaczyć aż 125 mln zł. - W Lidl Polska ludzie są najważniejsi! Bardzo doceniamy ich codzienną pracę i zaangażowanie, dlatego zapewniamy im możliwość rozwoju oraz awansów, wysokie wynagrodzenia i benefity pozapłacowe - komentuje Marta Florczak, członek zarządu Lidl Polska, cytowana przez superbiz.se.pl.

W 2022 roku wynagrodzenia pracowników sklepów i magazynów ponownie wzrosną. Dodatkowo powstanie ok. 1 500 nowych miejsc pracy. Na podwyżki wynagrodzeń oraz utworzenie nowych stanowisk wydamy łącznie ponad 225 000 000 zł. Nie mam wątpliwości, że jest to nasza najlepsza możliwa inwestycja - ta w ludzi - podsumowuje.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić