Lidl wycofuje ciastka z Psim Patrolem. Odkrycie zszokowało klientów

31

Cztery rodzaje ciasteczek z serii "Psi Patrol" zostały wycofane z brytyjskich sklepów sieci Lidl. Klienci dokonali szokującego odkrycia, na opakowaniach pojawił się adres strony z treściami pornograficznymi, zamiast odnośnika do treści przeznaczonych dla dzieci. Lidl zareagował błyskawicznie na apel rodziców.

Lidl wycofuje ciastka z Psim Patrolem. Odkrycie zszokowało klientów
Fatalna pomyłka sieci sklepów Lidl w Wielkiej Brytanii (GETTY, Matt Cardy)

Nie takiej promocji spodziewali się klienci Lidla na Wyspach Brytyjskich. A przynajmniej ci najmłodsi, którzy kochają bohaterów z bajki "Psi Patrol" (oraz oczywiście ich rodzice). Niemiecka sieć w trybie pilnym wezwała klientów do zwrotu czterech rodzajów ciasteczek z psimi bohaterami na opakowaniu. Przyczyna szokuje.

Jak się okazało, na promocyjnych opakowaniach pojawił się błędny link do strony internetowej. Sieć zamierzała zachęcić najmłodszych klientów do zakupu ciastek dzieląc się z nimi adresem strony dla dzieci, ale przez pomyłkę umieszczono na pudełkach błędny adres URL. Choć to chyba mało powiedziane.

Jak odkryli sami rodzice, prowadzi do strony z treściami dla dorosłych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 01.09, godzina 11:50

Tak, to nie żart. Doszło do fatalnej pomyłki i Lidl natychmiast zareagował. Klientów poinformowano o pomyłce i wezwano do zwrotu ciasteczek. Każdy, kto pojawi się w Lidlu z felerną paczką smakołyków, dostanie zwrot gotówki. I to bez żadnych przeszkód, nie trzeba nawet okazywać paragonu czy dowodu zakupu.

Link umieszczony na opakowaniu prowadzi do treści, które nie są przeznaczone dla dzieci - ostrzega sieć sklepów w komunikacie.

Brytyjski oddział Lidla przeprosił już klientów (w tym rodziców i dzieci) za fatalną pomyłkę podczas produkcji ciasteczek. Na jego stronie pojawiło się oświadczenie, w którym sieć kaja się za swój niedopuszczalny błąd.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Otrzymaliśmy informację, że adres URL podany z tyłu opakowania został umieszczony błędnie i kieruje do strony, która nie nadaje się dla dzieci. Przepraszamy i nie zalecamy odwiedzania podanego adresu, który można znaleźć na opakowaniu" - przekazał Lidl.

Być może do pomocy właściciele Lidla powinni teraz wezwać Psi Patrol? Ryder i jego dzielne pieski: Chase, Marshall, Rocky, Zuma, Skye oraz Rubble z pewnością nie odmówiliby udziału w takiej akcji, prawda? Wszak chodzi o bezpieczeństwo dzieci.

Swoją drogą, zdarzyło się wam wpisać adres z opakowania ciastek w internetową wyszukiwarkę? To samo w sobie brzmi jak niezły problem...

Autor: KGŁ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić