Masz umowę o pracę? Możesz zyskać 3600 zł

27

Na TikToku pojawiło się nagranie, w którym "Prawnik przedsiębiorców" opowiada, że osoby posiadające umowę o pracę mogą zyskać 3600 złotych. Czy rzeczywiście jest szansa na zgarnięcie takiej kasy?

Masz umowę o pracę? Możesz zyskać 3600 zł
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

"Możesz na tym zyskać minimum 3600!" - informuje radośnie tiktoker. Następnie wyjaśnia, że jeśli ktoś pracuje na podstawie umowy o pracę w innym miejscu, niż mieszka, to może uzyskać minimum 300 zł miesięcznie.

Więcej (otrzymasz), jeśli udowodnisz, że koszty dojazdu przewyższają tę kwotę - dodaje, informując ponadto, że nie trzeba mieć swojego samochodu.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

3600 zł rocznie za dojazdy? Tak, ale...

W komentarzach czujni użytkownicy aplikacji zauważyli, że kwestia została omówiona bardzo powierzchownie. Warto jednak od razu zaznaczyć, że coś jest na rzeczy.

Przy rozliczaniu podatków osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę mogą odliczyć od opodatkowanej kwoty pracownicze koszty uzyskania przychodu. Dzięki temu będą miały do zapłacenia niższy podatek.

Osoby mieszkające i pracujące w tej samej miejscowości w skali roku mogą odliczyć 3000 zł. Ci, którzy dojeżdżają do pracy z innej miejscowości, mogą liczyć natomiast na zwrot w wysokości 3600 zł rocznie.

Jeżeli do pracy dojeżdżasz komunikacją miejską, to musisz przedstawić np. imienny bilet. W przypadku dojazdów samochodem dokumentowanie kosztów nie jest konieczne.

Nie wszyscy mogą jednak z tego skorzystać. Konieczne jest spełnienie następujących warunków:

  • nie można pobierać dodatku za rozłąkę;
  • należy złożyć u pracodawcy oświadczenia na cele stosowania podwyższonych kosztów uzyskania przychodu;
  • należy posiadać umowę o pracę.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić