o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Strajk mediów. Co Polacy o nim sądzą? Oto sondaż Kantar Polska

43
Podziel się

Protest pod hasłem "Media bez wyboru" nie przeszedł niezauważony. Strajk największych redakcji w Polsce mało kogo pozostawił obojętnym. Sondaż Kantar Polska pokazał, że większość Polaków popiera postulaty protestujących.

Strajk mediów. Co Polacy o nim sądzą? Oto sondaż Kantar Polska
Protest przeciwko podatkowi od reklam (PAP)
bEhplYad

Akcja "Media bez wyboru" połączyła branżę. Znaczna część prywatnych mediów w środę protestowała przeciwko tzw. podatkowi od reklam. Tego dnia protestujące redakcje, w tym wszystkie portale Wirtualnej Polski, nie publikowały swoich materiałów. Odbiorcy mogli jedynie przeczytać list otwarty do rządzących, podpisany przez większość ogólnopolskich redakcji.

"Media bez wyboru". Jest sondaż po proteście

Kantar Polska przeprowadził badanie dla Komitetu Badań Radiowych o proteście. Z sondażu wynika, że 62 proc. badanych Polaków popiera protest mediów. Kolejne 18 proc. jest niezdecydowanych, a 20 proc. badanych jest niechętnych protestowi.

bEhplYaf

Najwięcej zwolenników protestu jest wśród młodych Polaków. W grupie 15-24 lata akcję "Media bez wyboru" poparło 71 proc. badanych. Akcja prywatnych mediów została zauważona we wszystkich grupach wiekowych, nawet wśród najstarszych odbiorców pomiędzy 60 a 75 rokiem życia (87 proc.).

Protest popiera około 70 proc. mieszkańców średnich i dużych miast od 20 do 500 tys. mieszkańców. Akcję zauważyło 87 proc. mieszkańców wsi, a także rekordowe 98 proc. mieszkańców mniejszych miast.

Polacy chcą mieć dostęp do różnorodnych źródeł informacji

69 proc. badanych przyznało, że protest mediów uświadomił im, jak ważna jest możliwość korzystania z różnorodnych stacji telewizyjnych, radiowych i serwisów internetowych.

bEhplYal

66 proc. obawia się świata bez niezależnych mediów, a 65 proc. uważa, że rząd wykorzystuje pandemię COVID-19 do osłabienia niezależnych mediów w Polsce.

Kantar Polska przeprowadził badanie dla Komitetu Badań Radiowych na próbie 1010 osób w wieku 15-75 lat. Badanie zostało wykonane techniką CATI zrealizowane w dniu 11.02.2021.

Zobacz także: Zakopane. 137 interwencji, zatrzymania i imprezy. "Nie zdaliśmy tego egzaminu"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhplYaG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(43)
wiesiek
4 miesiące temu
ja place podatki dlaczego wy nie macie placic
Dejv
4 miesiące temu
Abonament bez wyboru. Nie płaćmy w tym miesiącu :D
KIBIC
4 miesiące temu
tuska na nich,pozabiera redaktora laptopy i sie skonczy,pozamyka szpitale,szkoly a synowi otworzy OLT I AMBER GOLD
bEhplYaH
gość
4 miesiące temu
TVN pogonić z Polski jak i Polsat . Polsat zerwał umowy z klijętami za przerwanie nadawania ja mam abonamęt i płacę . Będą pozwy .
alfik
4 miesiące temu
hahahahahahahahahqa jaja sobie robicie.
klulbeboli
4 miesiące temu
media bez reklam - niema opłat wszyscy zajebiscie zadowoleni ! a jak reklamy to ja bym im dał podateczek ale 40 % . głosujcie na mnie bede królem polski
reklama
4 miesiące temu
Przecież media są wolne , piszą i mówią co chcą nikt im niczego nie zabrania ,nawet reklama goni reklamę więc niech za nie płacą , piszą bzdury , mówią bzdury ,pokazują bzdury więc niech płacą podatki tak jak i my to robimy co mamy zaledwie 2 500 tys netto i nie nażekamy tylko zęby zaciskamy i pracujemy za marne grosze , apo poacy oglądamy te marne głupie reklamy i się denerwujemy .
Ciekawa
4 miesiące temu
Gdzie zrobiliście ten sondaż ? Chyba w redakcjach tvn i gw ....żenada. Większość czarnych ekranów pokazała a czyich rękach są polskie media wiec bez cudów Panie Jezu gramy na pieniądze.
krys58
4 miesiące temu
A ja nie popieram tego pożal się Boże "strajku", bo jaki to "strajk" jak chodzi o kasę. Jakoś nikt nie strajkował gdy zwalnia się z G..na Wyborczego dziennikarzy, gdy rozwalano "Uważam że" czy "Do rzeczy". Hipokryci i zakłamana banda
Rafał
4 miesiące temu
Oby trwał jak najdłużej
gosc
4 miesiące temu
jak nie wiecie o co chodzi , to chodzi o pieniądze
Wawiak
4 miesiące temu
Kantar i wszystko jasne...to oni robią badania pod klienta na zlecenie? jeśli badanie było robione w tvn to i tak marny wynik :)
laki
4 miesiące temu
Na o2 szłuszny byłby duży podatek, za te promowanie prostytucji!
bEhplYaz
MOR
4 miesiące temu
Nie czytaliście komentarzy na własnym portalu? Wynik sondażu można zamówić, treści komentarzy NIE!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić