VDB| 

Dziwna sytuacja w Zakopanem. TVP Sport zareagowało błyskawicznie

57

Do nietypowej sytuacji doszło przed niedzielnym indywidualnym konkursem skoków narciarskich w Zakopanem. Na liście startowej kwalifikacji było zbyt mało zawodników, dlatego te nie były już potrzebne. W związku z tym rozegrano rywalizację o nietypowy puchar.

Dziwna sytuacja w Zakopanem. TVP Sport zareagowało błyskawicznie
Dawid Kubacki wygrał nietypowy puchar (Instagram.com)

Taka sytuacja często się nie zdarza. Do niedzielnych kwalifikacji do indywidualnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich zgłosiło się tylko 50 zawodników, dlatego ich rozgrywanie nie miało żadnego sensu. W związku z tym zgodnie z przepisami rozegrano wyłącznie treningowy prolog.

Jednak, aby to wydarzenie miało większą rangę TVP Sport postanowiło ufundować dodatkową nagrodę. Mianowicie, najlepszy zawodnik prologu został nagrodzony specjalnym Pucharem TVP Sport. To pierwsze tego typu wydarzenie przed zimowym Pucharem Świata.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zwycięzcą niedzielnego prologu o Puchar TVP Sport został Dawid Kubacki. Polak skoczył 140 metrów i pokazał, że jest w bardzo dobrej formie. Co więcej, oprócz symbolicznego trofeum zarobił za ten triumf aż 12 000 złotych.

Jak się okazuje, najlepsi skoczkowie mogą zarobić nawet na takich towarzyskich imprezach. Jednakże szansę na zdecydowanie większą nagrodę Kubacki będzie miał już podczas niedzielnego konkursu indywidualnego. Jednakże wtedy jego rywale z pewnością będą jeszcze bardziej zmotywowani.

Zobacz także: MMA. Nokaut roku?! Zobacz niesamowite uderzenie, zawodnik upadł na twarz
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić