Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Koronawirus. Słowacja zamyka przejścia graniczne z Polską

8
Podziel się:

Słowacki rząd zdecydował o całkowitym zamknięciu mniejszych przejść granicznych. Ma to pomóc ustrzec się przed nowymi, bardziej zakaźnymi odmianami koronawirusa. Od 17 lutego na większych przejściach służby będę prowadziły wzmożone kontrole.

Koronawirus. Słowacja zamyka przejścia graniczne z Polską
Słowacja będzie prowadziła wzmożone kontrole na przejściach granicznych (Getty Images)

Minister zdrowia Słowacji Marek Krajčí ogłosił w piątek na konferencji prasowej wprowadzenie nowego reżimu sanitarnego. Obostrzenia będą dotyczyły głównie przekraczania granicy. Polityk argumentował to posunięcie koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się nowych niebezpiecznych wariantów koronawirusa.

Słowacja. Zamknięte przejścia na granicy z Polską

Od środy obywatele Słowacji po powrocie z zagranicy zostaną poddani 14-dniowej kwarantannie. Będzie można zakończyć ją najwcześniej po 8 dniach. Wymagany będzie do tego negatywny wynik testu PCR.

Słowacki minister zdrowia odradza obywatelom wyjazdy za granicę. Wyjątkiem mają być sytuacje, gdy jest to absolutnie konieczne. Część przejść granicznych ma zostać zamknięta już od poniedziałku od godz. 6 rano.  

Na granicy polsko-słowackiej zamknięte zostaną przejścia Radoszyce-Palota, Ożenna-Niżna Polianka, Muszynka-Kurov, Leluchów-Czircz, Szczawnica-Lesnica, Niedzica-Lysa nad Dunajcom, Łysa Polana-Tatranska Javorina, Chochołów-Sucha Hora, Winiarczykówka-Bobrov oraz Ujsoły-Novot.

Zamknięcie części przejść ma pozwolić na wzmocnienie kontroli na pozostałych przejściach. Chodzi nie tylko o granicę z Polską, ale także z Austrią, Czechami oraz Węgrami. Ani od poniedziałku, kiedy zostaną zamknięte niektóre przejścia graniczne, ani od środy, gdy zacząć obowiązywać ma ściślejszy reżim przekraczania granicy, nie zostaną przywrócone jednak kontrole graniczne, ponieważ do podjęcia takich decyzji wymagana jest zgoda Komisji Europejskiej.

Osoby przybywające z najbliższego sąsiedztwa, czyli Austrii, Czech, Węgier oraz Polski, będą mogły przekroczyć granicę, ale zawsze będą musiały mieć przy sobie negatywny wynik testu na koronawirusa. Badanie nie może być starsze niż siedem dni. Może być to zarówno test PCR, jak i antygenowy.

Koronawirus na Słowacji. Obawiają się nowych odmian COVID-19

Sekretarz stanu w ministerstwie spraw zagranicznych Republiki Słowackiej Martin Klus podkreślił, że sytuacja epidemiczna w kraju jest coraz gorsza. Słowacja miała w ostatnim czasie stać się krajem wysokiego ryzyka. Z tego powodu kraj zdecydował o wprowadzeniu dodatkowych restrykcji.

Od początku pandemii w 5,5-milionowym kraju odnotowano ponad 276 tys. infekcji koronawirusem. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 2 330 nowych przypadków COVID-19. Na koronawirusa na Słowacji zmarło dotychczas 5 812 osób.

Obejrzyj także: Koronawirus na Słowacji. Premier mówi o masowym testowaniu. "To był duży szok"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
zagadka
rok temu
Po szczepieniu będzie wysoki poziom przeciwciał. Czy osocze zaszczepionego będzie można oddać?
Krzysiu
rok temu
Nie ma żadnej pandemii,to ściema wymyślona przez NWO
Pandemia to ś...
rok temu
Pandemia to ściema.
...
rok temu
Francuska Krajowa Agencja Bezpieczeństwa Leków i Produktów Zdrowotnych (ANSM) poinformowała o grypopodobnych objawach u 150 członków personelu medycznego we Francji po podaniu szczepionki AstraZeneca przeciw COVID-19. Kilka szpitali wstrzymało szczepienia tym preparatem. AstraZeneca to jedna z trzech szczepionek stosowanych w Polsce.
Rozbawiony
rok temu
Umarł jeden promil (5k ludzi) nie procent (!!!) na koronawirusa i to do tego jeszcze nie na koronawirusa bo ci ludzie i tak by umarli. Podczas gdy wy DEBILE chodzicie wszędzie w maskach, kult realizuje swój plan.
Rutkowski
rok temu
Wna Sorosa iGates-a
...
rok temu
Koronawirus. Polska pomoże Ukrainie - naszemu wschodniemu sąsiadowi sprzedamy szczepionkę przeciwko COVID-19. "
...
rok temu
Koronawirus. Polska pomoże Ukrainie - naszemu wschodniemu sąsiadowi sprzedamy szczepionkę przeciwko COVID-19. "
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić