Miała być promocja Polskiego Ładu. Jest bubel i pusta strona

47

Miał być promujący Polski Ład sieciowy kalkulator. Niestety drugi dzień z rzędu strona się po prostu nie otwiera. Powodem ma być wielkie zainteresowanie stroną, które przerosło oczekiwania Ministerstwa Finansów. Miała być promocja zmian podatkowych, a mamy pokaz informatycznej fuszerki.

Miała być promocja Polskiego Ładu. Jest bubel i pusta strona
Polski Ład to ważny projekt rządu Mateusza Morawieckiego (KPRM)

Ministerstwo Finansów pochwaliło się nowym portalem, który pomoże wyliczyć korzyści z Polskiego Ładu. Od momentu, w którym ministerstwo poinformowało o swoim kalkulatorze wiecejwportfelach.gov.pl (a było to wczoraj, 20.12.), próbujemy w redakcji sprawdzić, czy zyskamy na Polskim Ładzie, czy też stracimy. Niestety portal… nie działa.

Sprawdzaliśmy jego działanie na komputerach w Warszawie, Wrocławiu i w Olsztynie. Sprawdzaliśmy też na kilku telefonach komórkowych w różnych sieciach i działających na różnych systemach operacyjnych. Niestety strona cały czas nie działa.

Zapytaliśmy Ministerstwo Finansów skąd problemy techniczne i kiedy zostaną usunięte. Okazuje się, że jak to bywa w takich przypadkach, winny tej sytuacji jest wielki sukces rządowego kalkulatora.

Strona uzyskała historycznie najwyższe poziomy zainteresowania. Popularność serwisu spowodowała tymczasowe przeciążenie systemu. Pilne prace nad zwiększeniem zasobów trwają i niebawem będą mogli Państwo korzystać z serwisu bez żadnych przeszkód – czytamy w odpowiedzi sztabu prasowego MF.
Zobacz także: Semeniuk na prezydenta Warszawy? "Wypełnię każde zadanie"

Dopytaliśmy, jak można mówić o historycznym zainteresowaniu, skoro informacja o stronie została wypuszczona przez agencje prasowe wczoraj i od tego czasu wiecejwportfelach.gov.pl po prostu się nie otwiera. Na to pytanie odpowiedzi niestety nie otrzymaliśmy. Dopytaliśmy też, na jaki ruch przygotowane były serwery, na których postawiona jest ta strona. Na razie kalkulator jest raczej informatycznym bublem. Nawet w przypadku premiery GTA Online lata temu serwery nie miały takich problemów jak w przypadku startu rządowej strony wiecejwportfelach.gov.pl.

Autor: KRWL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić