Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. KRWL
|

Mieli rację! 5G jednak jest groźne. Chaos na lotniskach

12
Podziel się:

5G jest jednak groźne. Na szczęście tylko dla samolotów i zostało to szybko wyłapane przez przewoźników i agencje rządowe w USA. Okazało się, że 5G może wpływać na pracę wysokościomierzy radiowych w samolotach. Może to utrudniać lądowanie w trudnych warunkach. Amerykanie odwołali 260 lotów z tego powodu.

Mieli rację! 5G jednak jest groźne. Chaos na lotniskach
Amerykanie odwołują loty przez 5G (Adobe Stock, ©Gabriele Maltinti - stock.adobe.com)

Popłoch na amerykańskich lotniskach. Odwołano setki lotów. Wszystko przez 5G. Okazało się, że nowa technologia może negatywnie wpływać na wysokościomierze części samolotów. Skala odwołań lotów była mniejsza, niż się tego pierwotnie spodziewano. Międzynarodowe linie lotnicze w różny sposób podchodzą do problemu 5G. Linie Emirates odwołały większość lotów, a np. Air France pracują normalnie.

Amerykańskie linie odwołały mniej lotów ze względu na decyzje operatorów teleinformatycznych. AT&T i Verizon zgodzili się na czasowe ograniczenia wprowadzania technologii 5G na lotniskach, do momentu, kiedy agencje rządowe wraz z liniami lotniczymi wypracują długoterminowe rozwiązania.

Federalna Agencja Lotnictwa (FAA) ostrzegła o potencjalnych problemach w przypadku niektórych samolotów. Sieci AT&T i Verizona wykorzystują do nowej usługi częstotliwości, które są zbliżone do tych używanych przez wysokościomierze radiowe. Skłoniło to firmy telekomunikacyjne do zawieszenia we wtorek uruchamianie sieci 5G wokół niektórych lotnisk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(12)
oko
4 miesiące temu
Technologia 5 G oraz technologia wszczepionek genetycznych, bedzie skutkowac jak porysk na owady...ludzkie
baba
4 miesiące temu
to w końcu wpływa czy może wpływać na wysokościomierze? to istotna różnica. Odwoływać setki lotów na podstawie gdybania jest skrajnie nieodpowiedzialne.
Michursky
4 miesiące temu
Czyli to operatorzy komórkowi stwarzają zagrożenie w ruchu lotniczym. Dlaczego więc linie lotnicze mają pracować nad rozwiązaniem problemu a nie operatorzy?
PrzymusNiedoj...
4 miesiące temu
Szczypafki są "bezpieczne" bo Nikt Nic Nie badał pOprostu..:-)) Lekarz - Nie odpowiada.. Szepiąca - Nie odpowiada.. FIRMA.. - Nie odpowiada:-)) RZĄD - NIE odpowiada!!! A Ty - bądź "odpowiedzialny" i zaszczep się.. Tym...
Roberto
4 miesiące temu
Kraśnik wiedział
CNNNC
4 miesiące temu
Odpowiedni sygnal wylaczy czipa jak bedzie niepokorny Servus
olo
4 miesiące temu
hehhe, czyli teoretycy spiskowi i oszołomy po raz kolejny mieli rację ?
Podobno
4 miesiące temu
tylko chińskie i tylko jednej firmy 5G jest groźne.Amerykańskie już nie. Jak widać.
Bruce Lee
4 miesiące temu
Następna teoria spiskowa foliarzy się sprawdza 😁drodzy szczepany i szczepanki j a k wprowadza 6G to ciężko przypuszczać co z wami będzie się działo. Dużo Zdrowia ludzie myślcie.
Polak63
4 miesiące temu
Postęp wymaga ostrożnych działań ale zawsze to mały kroczek do przodu.
kowal
4 miesiące temu
5g ma wpływ na samolot ale na człowieka nie , wirus jest groźny a szczepionka super bezpieczna i jeszcze parę innych pierdól w które ciemny lud wierzy jak np że ludzie pracą się bogacą i że jak nadstawi drugi policzek do będzie fajny .
teknicy
4 miesiące temu
albo latanie albo internetowanie - ludziki musza wybrac bo nie mozna miec wszystkiego co uroja grupa mozdzykow prakrycznych technicznych. jakby stali sie 'stworcami' no o mysla ze wkrorce nawet bezsmieryelnymi .To by dopiero byl swiat chorych najwiekszych profitowcow pomysly niby rzadzacymi 'swiatem' wszystkich innych. pieklo do kwadratu na Ziemi.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić