Mieli rację! 5G jednak jest groźne. Chaos na lotniskach

24

5G jest jednak groźne. Na szczęście tylko dla samolotów i zostało to szybko wyłapane przez przewoźników i agencje rządowe w USA. Okazało się, że 5G może wpływać na pracę wysokościomierzy radiowych w samolotach. Może to utrudniać lądowanie w trudnych warunkach. Amerykanie odwołali 260 lotów z tego powodu.

Mieli rację! 5G jednak jest groźne. Chaos na lotniskach
Amerykanie odwołują loty przez 5G (Adobe Stock, ©Gabriele Maltinti - stock.adobe.com)

Popłoch na amerykańskich lotniskach. Odwołano setki lotów. Wszystko przez 5G. Okazało się, że nowa technologia może negatywnie wpływać na wysokościomierze części samolotów. Skala odwołań lotów była mniejsza, niż się tego pierwotnie spodziewano. Międzynarodowe linie lotnicze w różny sposób podchodzą do problemu 5G. Linie Emirates odwołały większość lotów, a np. Air France pracują normalnie.

Amerykańskie linie odwołały mniej lotów ze względu na decyzje operatorów teleinformatycznych. AT&T i Verizon zgodzili się na czasowe ograniczenia wprowadzania technologii 5G na lotniskach, do momentu, kiedy agencje rządowe wraz z liniami lotniczymi wypracują długoterminowe rozwiązania.

Federalna Agencja Lotnictwa (FAA) ostrzegła o potencjalnych problemach w przypadku niektórych samolotów. Sieci AT&T i Verizona wykorzystują do nowej usługi częstotliwości, które są zbliżone do tych używanych przez wysokościomierze radiowe. Skłoniło to firmy telekomunikacyjne do zawieszenia we wtorek uruchamianie sieci 5G wokół niektórych lotnisk.

Autor: KRWL
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić