Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Sieci 5G w Polsce. Niebawem uruchomią następne nadajniki

20
Podziel się

100 nadajników Plusa to dopiero początek. Konkurencyjni operatorzy też mają ambitne plany. Już niebawem Polska sieć 5G może być znacznie większa.

Niedługo w Polsce pojawią się kolejne nadajniki sieci 5G
Niedługo w Polsce pojawią się kolejne nadajniki sieci 5G (Pixabay)
bEKUJRcl

Zapowiadany przez Plusa start sieci 5G już za nami. Pierwsze 100 nadajników rozpoczęło pracę, choć z możliwości, oferowanych przez nowy standard mogą skorzystać na razie tylko nieliczni klienci.

Ograniczony – na razie – zasięg jest tylko jednym z problemów. Drugi to niewielka dostępność urządzeń kompatybilnych z 5G. Na polskim rynku są to na razie 3 smartfony (Huawei P40, Huawei P40 Pro, Huawei Mate Xs) i 1 modem (ZTE MC801). Co istotne, siec Plusa ma zostać rozbudowana o kolejne 600 nadajników, które zapewnią obsługę 3 mln klientów. A co z innymi operatorami?

bEKUJRcn

5G w Polsce

Play zapowiada uruchomienie w najbliższej przyszłości 500 nadajników 5G. Na razie czeka jednak na wyjaśnienie kwestii prawnych, związanych z dostępnymi częstotliwościami, a także na większą dostępność smartfonów.

W połowie roku może zostać uruchomionych także 1600 nadajników, należących do T-Mobile. W ich przypadku w zasięgu nowego standardu znajdzie się od razu 6 mln użytkowników. Bardziej powściągliwa w ujawnianiu swoich planów jest marka Orange, która na razie nie przekazuje nowych informacji, dotyczących rozwoju sieci 5G.

bEKUJRct

Zobacz także: Teorie spiskowe związane z 5G. Minister reaguje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEKUJRcO
KOMENTARZE
(20)
Czesław
rok temu
A potem sie nie dziwcie że Trump w Ameryce zabronił 5G od Chińczxyków, gdyż ich sprzęt jest bardzo promieniujący. Bo 5G to jest wielkie świństwo. Bojkotuj firmy telefoniczne, które oferują 5G dla Polaków.
Rozmaryn
rok temu
Kochani entuzjaści nowych technologii, poszperajcie trochę na you tube to znajdziecie wykład pani dr na uniwersytecie w australii w którym tłumaczy (po angielsku) dwie rzeczy : wpływ telefonii komórkowej na zdrowie i to jak przeprowadzane były badania. Plus kto głównie dzisiaj opłaca badania wykazujące rzekomy brak skutków zdrowotnych. Pozdrawiam szukających.
Gonic
rok temu
Prawidłowo, trzeb iść z postępem i wprowadzań najnowsze rozwiązania technologiczne na równi z innymi krajami, a nie być w tyle.
bEKUJRcP
harry
rok temu
Jeszcze do tej pory nikt nie przedstawił dowodów na to że 5G szkodzi. Przeciwnicy sieci opierają się jedynie na domysłach.
adam
rok temu
5G to kolejny krok w rozwoju technologicznym, ci którzy są przeciwni budowie sieci szybko zmienią zdanie, jak zaczną z niej korzystać.
hojrak
rok temu
Niedawno opublikowane były kolejne wyniki badań, mówiących o tym ze 5G nam nie zagraża. Te raporty powinny być nagłaśniane żeby nie było podobnych sytuacji co w UK, gdzie zmanipulowani buntownicy palą maszty 5G.
Janek
rok temu
A co robi play kiedy 5G.
pc2
rok temu
Już jest nieźle bo milion ludzi w zasięgu na start to dużo
Lelek
rok temu
Palić Anteny!!! Bierzemy przykład z Anglii i innych krajów Europy!Tam gdzie są anteny wzrasta liczebność zakażonych, porównajcie sobie mapy ilości zakażeń i mapy anten 5G w Polsce Nasz Los jest w naszych rękach,musimy o tym Pamiętać
Don
rok temu
Napisali byście lepiej ,że absolutnie się nie zgadzacie na sieć 5G a nie, pośmiewisko sobie robicie wiedząc co nas czeka.
pol
rok temu
To 5g powinno się wywalić już teraz.W Holandii Belgii mądrzy robią z tym porządek.
Ankaa
rok temu
A kto powiedzial ze ludzie tego potrzebują pytal nas ktos o zdanie.Tyle sie mowi w mediach o ekologii, a 5G sie zaklada to tez jest ingerencja w planete w ludzkie zycie.postep postepem ale nadal kasa i zysk rzadzi światem.to żałosne!!!
Zbig
rok temu
Witam poczekajcie za nim włącza te 5G na maksa to dopiero zobaczycie ile ludzi po umiera A nasz Rząd powie że ludzie umierają na korona wirusa to będzie ludobójstwo
bEKUJRcH
Kolo
rok temu
Niszczyć nadajniki natychmiast !!!!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić