Miesiąc, w którym warto przejść na emeryturę. Zyskasz nawet kilkaset złotych

17

Niektórzy zastanawiają się, kiedy najlepiej przejść na emeryturę. Optymalny termin zbliża się coraz większymi krokami. Kiedy zakończyć aktywność zawodową? Podpowiadamy.

Miesiąc, w którym warto przejść na emeryturę. Zyskasz nawet kilkaset złotych
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, Robert Kneschke)

Wszystko wskazuje na to, że optymalnym momentem na rozpoczęcie emerytury będzie luty 2023 roku. Ci, którzy wybiorą ten termin, mogą naprawdę sporo zyskać. Wszystko choćby za sprawą tego, że będzie można skorzystać z aktualnych tablic dalszego trwania życia, które są bardzo opłacalne. Ważnym argumentem jest też rekordowa waloryzacja.

Luty 2023 to świetny termin również dla osób z niewielkim świadczeniem. Będą one mogły zyskać nawet około 500 złotych względem tych, którzy postanowią przejść na emeryturę na przykład w kwietniu 2023 roku. Warto zatem się pospieszyć.

Przejdź na emeryturę w lutym 2023. Korzyści gwarantowane

Jeżeli ktoś zdecyduje się na przejście na emeryturę w lutym 2023 roku, to składki na jego koncie w ZUS zostaną zwaloryzowane ostatnią waloryzacją roczną (2021 rok), a także kwartalnymi, obowiązującymi w 2022 roku.

Waloryzacje w przypadku pierwszych kwartałów zawsze są najwyższe, o czym niewątpliwie warto pamiętać. Istotna jest też kwestia obecnych tablic dalszego życia. Aktualnie są one bardzo korzystne dla świadczeniobiorców. Wszystko ze względu na wysoką liczbę zgonów w trakcie pandemii koronawirusa.

Chyba nikomu nie trzeba przypominać, że w przyszłym roku waloryzacja ma być rekordowa. Na nią również będzie można się załapać, przechodząc na emeryturę w lutym 2023.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że waloryzacja ma wynieść 13,8 proc. Wszystko wskazuje jednak na to, że ostatecznie ten wskaźnik będzie jeszcze wyższy, co powinno szczególnie ucieszyć emerytów.

Jeżeli przejdziesz na emeryturę w lutym 2023, to załapiesz się również na "trzynastkę". Z zapowiedzi rządu wynika, że będziesz mógł liczyć też na czternastą emeryturę. To kolejne argumenty przemawiające za tym terminem.

Zobacz także: Poślizgnął się i wpadł pod koła. Dramatyczny wypadek rowerzysty w Zielonej Górze
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić