Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Jak to możliwe?! Miliarderzy tylko się wzbogacili podczas pandemii

8
Podziel się:

Z powodu pandemii koronawirusa nastąpił kryzys gospodarczy i społeczny, a ubóstwo wzrosło. Jednocześnie miliarderzy... stali się jeszcze bogatsi i zwiększyli swoje majątki o jedną czwartą (27,5 proc.).

Jak to możliwe?! Miliarderzy tylko się wzbogacili podczas pandemii
Jeff Bezos jest najbogatszym człowiekiem na świecie. Jego majątek wzrósł w tym roku o 74 miliardy dolarów. (PAP, Victoria Bonn-Meuser)

Raport szwajcarskiego banku UBS wykazał, że miliarderzy wykorzystali kryzys związany z pandemią koronawirusa. Od kwietnia do lipca zwiększyli swoje bogactwo o 27,5 proc.

Dzięki pandemii koronawirusa miliarderów jest jeszcze więcej

Łącznie fortuny najbogatszych ludzi na świecie osiągnęły rekordowy poziom 10,2 biliona dolarów (ok. 39 bilionów złotych). Poprzedni rekord, wynoszący 8,9 bilionów dolarów, został osiągnięty pod koniec 2017 r. Jednocześnie odnotowano rekord, jeśli chodzi o liczbę miliarderów, których obecnie jest 2189 - w porównaniu do 2158 w 2017 r.

Miliarderzy wzbogacili się dzięki zawirowaniom na rynkach akcji. Kupowali akcje w marcu i kwietniu, gdy ich ceny osiągały najniższy poziom od lat.

Skrajna koncentracja bogactwa jest brzydkim zjawiskiem z moralnego punktu widzenia, ale jest również destrukcyjna ekonomicznie i społecznie. Wyniki raportu UBS pokazujące, że superbogaci stają się jeszcze bogatsi, są znakiem, że kapitalizm nie działa tak, jak powinien - powiedział "Guardianowi" Luke Hilyard, dyrektor wykonawczy High Pay Center.

Najbogatszym człowiekiem na świecie pozostaje Jeff Bezos, właściciel Amazona, którego majątek szacuje się na ok. 200 miliardów dolarów. W ubiegłym roku Oxfam odkrył, że 26 najbogatszych miliarderów świata posiada tyle, co 3,8 miliarda najbiedniejszych osób, czyli połowa ludzi żyjących na Ziemi.

Zobacz także: Umowy śmieciowe będą oskładkowane? Minister nie pozostawia wątpliwości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
BOPO
2 lata temu
BO PO TO POSZŁA W MEDIACH FAMA O EPIDEMII KORONOWIRUSA ABY SIĘ CO NIEKTÓRZY WZBOGACILI . MEDIA TO JEDNAK SIŁA OTUMANIENIA LUDZI ZWYKŁYCH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
stańczyk
2 lata temu
Morawiecki też się wzbogacił kupując akcjei uczestnicząc w spisku. Służy on obcym, a nie Polsce.
JÓZEK
2 lata temu
Iwiadomo oco chodzi z tą pandemią i na czyich usługach są organizacje i rzady ludzie świata obudźcie się.
aaa
2 lata temu
Zawsze tak było i będzie : pieniądz robi pieniądz.
xft
2 lata temu
Czyż nie o to chodziło?
darek
2 lata temu
Tak samo jest w Polsce z tych tarcz skorzystali bogaci ktorzy wiedzieli jak wykorzystac sytuacje
PolishJCamden
2 lata temu
"W ubiegłym roku Oxfam odkrył, że 26 najbogatszych miliarderów świata posiada tyle, co 3,8 miliarda najbiedniejszych osób, czyli połowa ludzi żyjących na Ziemi."
olka
2 lata temu
pozamykali małe biznesy to internet pozostał
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić