o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Kolejny straszliwy skutek pandemii. Może umrzeć nawet 10 tys. dzieci miesięcznie

122
Podziel się

Eksperci z UNICEF zbadali, w jaki sposób pandemia COVID-19 odbija się na dzieciach. Okazało się, że skutki ograniczeń, które wprowadzono w celu ochrony przez koronawirusem, mają katastrofalne konsekwencje. Pokrzywdzonych będzie nawet kilka kolejnych pokoleń.

Kolejny straszliwy skutek pandemii. Może umrzeć nawet 10 tys. dzieci miesięcznie
Głód wywołany pandemią najbardziej odbija się na dzieciach (Getty Images, SOPA Images , Contributor)
bDTboslh

Najprawdopodobniej kryzys żywnościowy wywołany pandemią spowoduje śmierć około 10 tysięcy dzieci miesięcznie. Pięćdziesiąt procent nieletnich, którzy mogą umrzeć w konsekwencji niedożywienia, pochodzi z Afryki Subsaharyjskiej. UNICEF szacuje, że kolejne 550 tysięcy w wyniku głodu doświadczy poważnego wyniszczenia organizmu.

Koronawirus: pandemia COVID-19 pogłębiła problem głodu

Eksperci UNICEF-u ostrzegają, że konsekwencje skrajnego niedożywienia odbiją się na kolejnych pokoleniach. W przypadku potomstwa dorosłych, którzy zostali dotknięci przez głód, istnieje wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia niepełnosprawności intelektualnej i fizycznej.

bDTboslj
Bez pilnych działań globalna liczba dzieci cierpiących z powodu wyniszczenia organizmu mogłaby osiągnąć prawie 54 miliony w ciągu roku. Spowodowałoby to globalne marnotrawstwo na poziomie niespotykanym w tym tysiącleciu – czytamy w komunikacie prasowym UNICEF-u.
Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus i głód. Dramatyczna sytuacja w Brazylii
bDTboslp

W najtrudniejszej sytuacji znaleźli się mieszkańcy obszarów wiejskich. Ponieważ w wyniku pandemii spadła sprzedaż żywności, rolnicy nie są w stanie spieniężyć płodów rolnych. Henrietta Fore, dyrektorka wykonawcza UNICEF-u, uważa, że problem głodu, który pogłębia pandemia, jest poważniejszym problemem niż sam COVID-19.

Coraz wyraźniej widać, że reperkusje pandemii wyrządzają dzieciom coraz więcej szkód niż sama choroba. Wzrosły wskaźniki ubóstwa gospodarstw domowych i braku bezpieczeństwa żywnościowego – powiedziała Henrietta Fore.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTboslK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(122)
gościu
9 miesięcy temu
"W najtrudniejszej sytuacji znaleźli się mieszkańcy obszarów wiejskich. Ponieważ w wyniku pandemii spadła sprzedaż żywności, rolnicy nie są w stanie spieniężyć płodów rolnych". Czegoś nie zrozumiałem .Jeśli mają nadmiar żywności której nie mogą sprzedać to skąd głód?Rozumiem że nie mogą kupić jakiegoś sprzętu,ubrań ,pojazdów ale przy nadmiarze żywności nie mogą na Boga umierać z głodu
Paweł
9 miesięcy temu
Dotowanie biednych w Afryce skutkuje tym, że rodziny głodzą członków swoich rodzin by owe dotacje pozyskać. Zabijają ich idiotyzmy naszych rządzących oraz chciwość tych pseudo pomagaczy z organizacji charytatywnych. Wystarczy poczytać troszkę raporty jak działa system tzw pomagania Afryce. Przestańcie dawać na Afrykę, dotujecie tylko handel bronią i lokalnych kacyków. Pomyślcie własnymi głowami troszkę...
cocksztys
9 miesięcy temu
szkoda, ale po cholere oni tam plodza takie ilosci potomstwa? jak muzulmanie, nie mniej niz 4 dzieci. co oni potem maja jesc, z czego zyc?
bDTboslL
Jatoja
9 miesięcy temu
Ci co najgłośniej krzyczą żeby pomóc Afryce mają w d...e umierające tam dzieci, zależy im żeby tam była bieda i ciemnota bo na tym się robi miliony sprzedając tam broń.. Dzieci uczy się zabijać rodziców i zamiast zabawki dostają w ręce broń. Na świecie jest tyle marnowanego jedzenia że starczyłoby dla całej Afryki ale nie o to chodzi tym wszystkim pseudo charytatywnym organizacjom... Szkoda tych biednych ludzi bo to są ofiary nie Covidu tylko systemów i chytrych rządzących tym światem..
258
9 miesięcy temu
czyli mniej pontoniarzy??? to efekt dobry !
Najnowsze komentarze (122)
salcia
9 miesięcy temu
głód ,brud i szczepionki ich zabijają
rrt
9 miesięcy temu
Miasto przestanie kupować to chłopom głód zajrzy w oczy. Nasi chłopi o tym zapomnieli. Mieli wróbla .., chca gołębia na dachu. Miałeś ch... złoty róg, .. ostał ci sie ino sznur.
wkurzony
9 miesięcy temu
WSTYD ...DLA LUDZKOŚCI . JAK MOŻNA DOPUŚCIĆ BY LUDZIE UMIERALI Z GŁODU W DOBIE NADPRODUKCJI ŻYWNOŚCI!!!!!! TO JEST TEMAT ... CAŁA TA BANDA RZĄDZĄCYCH NA ŚWIECIE DOPROWADZIŁA DO TEGO. TERAZ PRZEZ CELOWE SPOWODOWANIE EPIDEMII WPROWADZIŁA DEPOPULACJĘ , O KTÓREJ JUŻ WIELE RAZY DYSKUTOWALI NA SWOICH TAJNYCH SPOTKANIACH- JAK TU ZNIEWOLIĆ LUDZKOŚĆ DLA SWOICH CHORYCH CELÓW , ...NIEDOCZEKANIE WASZE , WYBIJEMY WAS CO DO JEDNEGO, JEŚLI SPRÓBUJECIE DALEJ IŚĆ TĄ DROGĄ . LUDZIE SĄ ŚWIADOMI TEGO CO ROBICIE!!!!!
zizi
9 miesięcy temu
To mają to jedzenia, czy go nie mają?
niestety
9 miesięcy temu
Jesli europejczyk pomaga jakiemukolwiek krajowi z czarnego ladu to dziala bezposrednio na zaglade swoja i potomnych.
swÓj
9 miesięcy temu
winę za to ponosi tylko chinskie WHO! Ale Afrykanie musza sie nauczyć samodzielnie zywić.
Ktals
9 miesięcy temu
Dzieciarnia nie jest w grupie ryzyka. zaraz będą apele DAJ PIENIĄDZE
FajnyPan
9 miesięcy temu
Kogoś to obchodzi? Mamy własne problemy.
bDTboslD
DOROTA
9 miesięcy temu
Zawalczmy o ludzkość, o przyszłość naszych dzieci. NAPRAWDĘ NAWRÓĆMY SIĘ DO PANA BOGA I PRZYMIERZA Z NIM. MUSIMY ZACZĄĆ PRAKTYKOWAĆ PIERWSZE SOBOTY MIESIĄCA! MATKA BOŻA MÓWI, ŻE TO JEST LEKARSTWO NA NASZE CZASY - CZASY APOKALIPTYCZNE, KTÓRE TRWAJĄ TERAZ! Zachowujemy się jak gotowana żaba! Wrzuć żabę do wrzątku, a ona wyskoczy. Natomiast wrzuć żabę do zimnej wody i podgrzewaj wodę, a ona się nie zorientuje, że umiera! CZAS UCIEKA! ŻYJEMY W CZASACH OSTATECZNYCH. OBUDŹMY SIĘ Z TEGO SZTUCZNIE PODKRĘCANEGO PĘDU ŻYCIA, KTÓRE ZARAZ MOŻE SIĘ SKOŃCZYĆ, JEŻELI BĘDZIEMY ŚLEPI NA PRAWDĘ! POKUTA, POKUTA, POKUTA! PIERWSZE SOBOTY MIESIĄCA. CZAS POWSTAĆ NARODZIE DO NAJWAŻNIEJSZEJ WALKI, BO O ŻYCIE NIE TYLKO DOCZESNE! WSZYSTKO DLA NASZYCH DZIECI I PRZYSZŁOŚCI! Kochasz swoje dzieci? Odpuść "lekcje rysunku", zostaw swoje hobby, PRZYJDŹ NA NABOŻEŃSTWO 1 SOBOTY MIESIĄCA, ZABIERZ SWOJE DZIECKO! NIE MA WIĘKSZEGO DOBRA, KTÓRE MOŻESZ PODAROWAĆ SWOJEMU DZIECKU! CZAS UCIEKA DZISIAJ. TO SIĘ DZIEJE TERAZ. RATUJMY ŚWIAT Z BOŻĄ POMOCĄ! Boże MIŁOSIERDZIE jest ostatnią nadzieją ludzi! Ja Go już doświadczyłam! Przeczytajcie moje świadectwo na: pojednanie . eu . To jest świadectwo o naszym prawdziwym pochodzeniu i naszym prawdziwym przeznaczeniu. Jeżeli do nas nie dotrze, że tylko w Panu Bogu jest jedyny ratunek w czasach obecnych (apokaliptycznych) to zawsze będziemy przegrywać nasze życie i losy całej ludzkości. Spowiedź, Eucharystia Święta (BARDZO WAŻNE! BO BEZ JEJ SPOŻYWANIA NIE BĘDZIEMY WSKRZESZENI W DNIU OSTATECZNYM), Nawrócenie CAŁKOWITE do Pana Boga, czyli ŚCISŁE PRZESTRZEGANIE Przykazań Bożych, a nie jakaś samowolka (w to wierzę, a w tamto nie), Pokuta, Pokuta, Pokuta. Bez pokuty i ZADOŚĆUCZYNIENIA LUDZIOM I PANU BOGU (czyli bez wypełnienia 5 warunku Spowiedzi Świętej) wciąż się powraca do tych samych grzechów. Mało kto słyszał o 5 warunku Spowiedzi. Matka Boża mówiła: "Czyńcie wszystko, cokolwiek Wam powie". Pan Jezus żyje WCIĄŻ, TERAZ i każdego dnia komunikuje się z nami, posługuje się słowami Pisma Świętego. Zadajcie pytanie Panu Jezusowi i otwórzcie Pismo Święte. Na stronie, na której Wam się otworzy będzie odpowiedź. Sprawdziłam, tak naprawdę jest. Proszę Was, przeczytajcie ŚWIADECTWO o tym, kim jest człowiek i jak bardzo Pan Bóg kocha Ciebie i mnie na: pojednanie. eu . Wykaz kościołów, w których odprawiane są nabożeństwa pierwszych sobót znajduje się na stronie PierwszeSoboty w zakładce Zgłoszenie-Lista
thc
9 miesięcy temu
Czytam wasze komentarze i nie wierze. Czy naprawdę myślicie że ten problem dot. Afryki?? Ale przyjdzie zima i będzie jeden ziemiaczek na talerzu , pół kotleta, trochę sórówki a kogo na to będzie stać?? A potem parę kilo mniej słabszy organizm wiadomo wirusy łatwiej zniszczą człowieka niedojedzonego.
healer
9 miesięcy temu
jeśli to ma nas przestraszyć to próżny trud. To tylko świadectwo tego że bezsensowna histeria i restrykcje wokół niegroznej w sumie choroby powoduje społeczne i gospodarcze skutki 100 razy gorsze niż sama choroba.
Buba1955
9 miesięcy temu
NIE ROZUMIE, JAKIM CUDEM DUDA, MORAWIECKI, ZIOBRO I KACZYNSKI NADAL OTUMANIAJA POLAKOW ! NIE ROZUMIE, JAK POLACY DAJA SIE OSZUKIWAC TYM TYPOM ... CZY NIE MA MADRYCH POLAKOW ?? CZY TEN NAROD ZAWSZE BEDZIE POSMIEWISKIEM ZACHODU ??
ojoj
9 miesięcy temu
Czyli nie skutek pandemii tylko działań w wyniku fikcyjnej "pandemii" doprowadza do smierci 10 tyś dzieci dziennie. Kto za to beknie ?
_________
9 miesięcy temu
Medialna pandemia. Jest tylko w mediach i w ludzkich głowach. Przecież po to była. Aby wywołać kryzys, zadłuzć narody na pokolenia i zarobić na lipnych szczepionkach. Wszyscy to wiedzą.... i co ? I media głównego nurtu dalej drązą temat. TYlko Białoruś i Szwecja sie obroniły. Łukaszenka powiedział, ze WHO oferował mu 94 mln USD łapówki za zamknięcie kraju i w efekcie zadłuzenie go. Nie zgodził się. Mam nadzieję, ze Białoruś obroni swą niezależnosć. Szybko to to medialnie wygasił też Orban. Nie ma problemu. W cąłych Węgrzech 520 tzw. zakażonych. U nas 9600 niemal.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić