Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Miliony popłyną do TVP. Jacek Kurski ma powód do zadowolenia

26
Podziel się:

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyliczyła wartość wpływów z abonamentu radiowo-telewizyjnego w 2022 roku. Telewizja Polska ma otrzymać niemal 296 mln zł.

Miliony popłyną do TVP. Jacek Kurski ma powód do zadowolenia
Jacek Kurski - prezes TVP. (AKPA, AKPA)

Prognoza KRRiT środków abonamentowych na obecny rok zakładała do podziału 650 mln zł. W przyszłym roku według wyliczeń wpływy z opłat abonamentowych mają wynieść o 70 mln zł mniej, czyli 580 mln zł.

TVP otrzyma niemal 296 mln zł

Jak zadecydowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Telewizja Polska otrzyma z tej kwoty 51 proc. wpływów, czyli niemal 296 mln zł - informuje portal wirtualnemedia.pl. Polskie Radio otrzyma 24,51 proc. wpływów, czyli nieco ponad 142 mln zł. Do budżetu spółek radiofonii regionalnej wpłynie taka sama kwota.

W przypadku przekroczenia prognozowanej kwoty wpływów, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dokona jej podziału po analizie kosztów poniesionych na zadania misyjne - tłumaczy Karolina Czuczman z zespołu rzecznika prasowego KRRiT w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl.

Wpływy z opłat abonamentu radiowo-telewizyjnego są najniższe od ośmiu lat. "W 2020 roku Poczcie Polskiej udało się zebrać 685,2 mln zł. Kary za niezarejestrowane odbiorniki to 3,6 mln zł, a odsetki za zwłokę 9,6 mln. W 2019 roku wpływy wyniosły 691,1 mln zł, natomiast w 2018 roku 741,5 mln zł" - podaje portal wirtualnemedia.pl.

Według danych GUS prawie w każdym gospodarstwie domowym jest telewizor. Jednak zarejestrowanych odbiorników jest tylko 6,44 mln zł. Ponad połowa Polaków posiadających telewizor nie zarejestrowała sprzętu.

Z prognozy KRRiT na rok 2021 wynika, że wpływy pozyskane z abonamentu wyniosą 650 mln zł. Do TVP trafi ponad 330 mln zł. Polskie Radio dostanie z tego 159,949 mln zł, a do spółek radiofonii regionalnej trafić ma 159,916 mln zł.

Zobacz także: Czarnek w TVP. Jest odpowiedź z opozycji
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
Ala
6 miesięcy temu
Należy zakodować TVP. Jak ktoś chce oglądać niech sobie płaci. Ja wyrzuciłam z listy programów wszystkie programy telewizji pis. Nigdy się nie pomylę i nie wcisnę ich programów. Nie zamierzam płacić żadnych abonamentów na tvp. Płacę tylko kablówkę.
TVNka
9 miesięcy temu
i super!!! TVN się nie umywa z programem jedynki czy dwójki, Polsat jeszcze da się przeżyć. Więc niech kasa płynie do Polskiej telewizji ....a reszta niestety nie dorasta do pięt...
ak001
9 miesięcy temu
To tego kurskiego, czy jak tam on się wabi, jeszcze nie zamknęli? Hmmm... ok, załatwimy to po wyborach.
bed bab
9 miesięcy temu
Takie drobiazgi się nie liczą. Kurwizja czeka na następne dodatkowe miliardy spod środkowego palca Lichockiej. PREZES NIKCZEMNEGO WZROSTU dał znów zielone światło. Przecież medycy mogą dalej czekać.
Jacek3
9 miesięcy temu
Spadające z roku na rok wpływy z abonamentu wymagają podjęcia radykalnych decyzji.Należy zakodować programy publicznej telewizji a kody dostępu dawać tylko tym co płacą abonament.Ci co nie płacą nie będą mogli oglądać programów TVP.
WPŁYW
9 miesięcy temu
TEFAŁPE jacek, "bracie kochany". ciebie przyłożyć do rany. dwa razy byłeś na ślubie. jacku, jak ja cię lubię. tobie ochronę z pięć razy. żebyś zawsze trafił do bazy. a bazą jest grodzka nowa. tam wodza wizja planowa. • Powyższy tekst jest wymysłem autora i nie ma żadnego związku z ewentualnymi wydarzeniami rzeczywistymi.
Analogowy
9 miesięcy temu
Schyłek pewnej epoki. Telewizja jako media, to już praktycznie koniec.
Jerzy Przyk
9 miesięcy temu
...hmm... skrajnie pozbawionym rozumu musi być ten, kto nie chce przyjąć do wiadomości, że po 1989 roku w Polsce wszystkie kolejne ekipy rządowe poprzyklejały się do rzymsko-katolickich hierarchów, oczekując wzajemności, ergo - kościelnego poklasku głoszonego z kościelnych ambon. W zamian - hierarchowie zażyczyli sobie od kolejnych, tak zwanych watykańsko-polskich rządów - ziemskich nadań oraz pieniędzy - wszystko kosztem polskich podatników. Swoim rozbestwieniem i rozpasaniem - niedawno zażyczyli sobie od poloczkowatych politykierów - likwidacji niezależnych mediów, od lat funkcjonujących w Polsce. Ostatnio zażyczyli sobie od stojącego nad grobem Jarosława Kaczyńskiego - wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej i cofnięcie naszego kraju do średniowiecza. Nie sposób się zatem dziwić, że po 1989r głównym źródłem zła w naszym kraju stali się kościelni hierarchowie oraz ich politykierscy akolici, wspierający motłoch, hołotyzm, zabobon oraz wszelką ciemnotę. Nikt, kto posiada zdolność do samodzielnego myślenia, przenigdy nie odda swojego głosu przy wyborczej urnie na partię, która stanowczo i zdecydowanie nie odetnie się od czarnych, watykańskich sotni. Tylko jednostronne zerwanie hańbiącego Polskę i Polaków konkordatu, bezwzględna sekularyzacja wszelkich, tak zwanych dóbr kościelnych - (ichni panbóg z nieba im ziemskich dóbr nie nadał), odcięcie wszelkiej maści kapelanów, katechetów oraz im podobnych - od pieniędzy podatników - pozwoli na natychmiastowe uzdrowienie sytuacji społeczno-gospodarczej w naszym kraju. P.S. Prawdziwych mężów stanu w Polsce ze świecą szukać. Najczęściej - to zwykłe, politykierskie cwaniaczki, zakładnicy miękkich, sejmowych foteli oraz apanaży i innych synekur - powiązanych z owymi fotelami. Ot, i wszystko...
Polak
9 miesięcy temu
Za 2 lata będę się cieszył jak wylecą ci pseudoredaktorzy na pysk bo tylko za pieniądze niszczą rodziny i kraj wstyd wstyd PiS
staruszka
9 miesięcy temu
Rząd wydaje grube miliony na głupoty w TV bo nikt normalny umysłowo nie ogląda tych infantylnych acz bardzo kosztownych programów, a ludzie umierają z braku dostępu do lecznictwa, na horror uchodźców wydano grosze na zasieki z drutów kolczastych itd. itp. Czy w którymkolwiek polskim rządzie znajdzie się w końcu jakiś mądry polityk czy ciągle będziemy zarządzani przez partujniaków niezbyt udacznych tchórzy, którzy dla kasy i władzy udają głupszych niż są?!
Robert
9 miesięcy temu
To wbrew wartosciom unijnym, ze Polska ma jeszcze swoja TV?
Pytam sie
9 miesięcy temu
Takie pytanie gdzie jest zloto ktore rzad dwa lata temu sciagnal z Anglii?
O nieee
9 miesięcy temu
Trzeba przerwac te szalenstwo w szastaniu naszym wspolnym pieniadzem.
Phi..
9 miesięcy temu
Droga ta denna tv, filmy w nocy, tylko rolnik szuka żony raz na pół roku, ostatnio patrzę w regionalnej W-wa a tam cycasta się pręży prawie wygina aż karykaturalnie i to wszystko
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić