Na początek płacą 5375 zł brutto. Są też dodatki

14

Małopolska Policja poszukuje kandydatów do pracy. Na początek można zarobić już 5375 zł brutto (uposażenie zasadnicze + dodatek za stopień posterunkowy). Dodatkowo, pełniąc służbę w OPP w Krakowie, po ukończeniu kursu podstawowego możesz liczyć na ekstra 500 zł brutto.

Na początek płacą 5375 zł brutto. Są też dodatki
Małopolska Policja poszukuje kandydatów do pracy. (Policja)

W Małopolskiej Policji najbliższa rekrutacja już 28 grudnia br. Jakich wymagań muszą się spodziewać ci, którzy chcieliby włożyć mundur?

Służbę w Policji może pełnić:


  • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii,
  • nieskazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • posiadający co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe,
  • korzystający z pełni praw publicznych,
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
  • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych
  • osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Teraz jest najlepszy czas na zmianę pracy. Ekspert wyjaśnia

Postępowanie kwalifikacyjne rozpoczyna się z chwilą złożenia przez kandydata do służby w Policji odpowiednich dokumentów. Po ich sprawdzeniu i zaakceptowaniu, kandydata czekają 3 testy:

  • test wiedzy składający się z 40 pytań z wiedzy ogólnej
  • test sprawności fizycznej
  • test psychologiczny pod kątem predyspozycji do pełnienia służby

Kolejnym etapem jest rozmowa kwalifikacyjna, podobna do każdej innej rozmowy o pracę, podczas której kandydat udziela odpowiedzi na pytania mające ocenić jego cechy bądź kompetencje wymagane w służbie w Policji.

Ważnym elementem procesu rekrutacji jest też postępowanie sprawdzające, o którym mowa w ustawie o ochronie informacji niejawnych. Postępowanie sprawdzające ma na celu ustalenie, czy kandydat może uzyskać dostęp do informacji niejawnych, potwierdzony "poświadczeniem bezpieczeństwa".

Kandydaci, którzy uzyskają odpowiedni wynik na tym etapie, są kierowani na specjalistyczne badania lekarskie, które mają potwierdzić, że dana osoba nie posiada przeciwwskazań medycznych do pełnienia służby w Policji.

Ile można zarobić jako początkujący policjant?

Jak czytamy na stronie małopolskiej policji na początek wynagrodzenie wynosi 5375 zł brutto (uposażenie zasadnicze + dodatek za stopień posterunkowy), a w trakcie kursu podstawowego, kursant otrzymuje 4165 zł brutto. Dodatkowo, pełniąc służbę w OPP w Krakowie, po ukończeniu kursu podstawowego możesz liczyć na ekstra 500 zł brutto.

Na policjantów czeka też kilka dodatków m.in.: nagroda roczna tzw. trzynasta pensja, nagrody jubileuszowe, coroczne dodatkowe środki finansowe na uzupełnienie umundurowania służbowego – tzw. mundurówkę czy coroczne dofinansowanie wypoczynku policjanta uzależnione od liczby członków rodziny.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić