Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Policzyliśmy, ile dokładnie straci Grzegorz Braun. Zawrotna kwota

1507
Podziel się

Nie milkną echa skandalu wokół czwartkowej wypowiedzi posła Konfederacji Grzegorza Brauna pod adresem ministra Adama Niedzielskiego. Prezydium Sejmu ukarało już polityka najwyższą możliwą karą finansową. Policzyliśmy, ile dokładnie kosztowała Brauna jego szokująca wypowiedź w Sejmie.

Policzyliśmy, ile dokładnie straci Grzegorz Braun. Zawrotna kwota
Grzegorz Braun wypowiedział w Sejmie oburzające słowa skierowane do Adama Niedzielskiego (PAP, Radek Pietruszka)
bELxPEwl

W czwartek 16 września w Sejmie doszło do wielkiego skandalu. Poseł Konfederacji Grzegorz Braun groził ministrowi Adamowi Niedzielskiemu. - Będziesz pan wisiał! - powiedział z mównicy sejmowej Braun, wskazując palcem na ministra zdrowia.

Prezydium Sejmu jednogłośnie zdecydowało o najwyższej możliwej karze finansowej dla posła Grzegorza Brauna za jego poranną wypowiedź pod adresem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego - poinformował w czwartek wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty.
bELxPEwn

Włodzimierz Czarzasty dodał, że poseł Konfederacji Grzegorz Braun został ukarany najwyższą karą: na 6 miesięcy obniżono mu uposażenie o 50 procent i również na 6 miesięcy odebrano dietę poselską. Jak podkreślił wicemarszałek Sejmu, "nie ma już większych finansowych kar za tego typu przewinienia".

Ile dokładnie straci Grzegorz Braun?

Na stronie Sejmu czytamy, że wysokość uposażenia poselskiego odpowiada 80 proc. wysokości wynagrodzenia podsekretarza stanu, z wyłączeniem dodatku z tytułu wysługi lat, i wynosi obecnie 12 826,64 zł brutto. Dieta parlamentarna wynosi 4.008,33 zł brutto.

Za ostre słowa wypowiedziane z mównicy sejmowej Grzegorz Braun słono zapłaci. Sześć miesięcy obniżenia uposażenia o 50 procent oznacza, że Grzegorz Braun straci 38 479,92 zł brutto (6.413,32 x 6 miesięcy). Przez kolejne 6 miesięcy poseł nie będzie pobierał także diety poselskiej, co oznacza 24 049,98 zł brutto (4.008,33 zł x 6 miesięcy) mniej w portfelu polityka. W sumie Braunowi koło nosa przejdzie więc 62 529,9 zł.

bELxPEwt

To nie koniec kłopotów posła Brauna. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała, że złoży do prokuratury zawiadomienie o kierowaniu gróźb karalnych pod adresem ministra zdrowia.

Poseł Grzegorz Braun przekroczył dzisiaj kolejną granicę. Nie ma miejsca na groźby karalne w polskim Parlamencie, ani w całej przestrzeni publicznej. W związku z dzisiejszymi słowami skierowanymi wobec ministra Niedzielskiego składam zawiadomienie do prokuratury - napisała na Twitterze Elżbieta Witek.
bELxPEwu
Zobacz także: Braun w Sejmie: Będziesz pan wisiał!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELxPEwO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1507)
Anna
miesiąc temu
Dlaczego taka kara nikt nie ukara Nitrasa. Przecież on cały czas obraża. Nikt też nie ukarał nigdy Tuska. Podwójne standardy, jak zwykle są równi i równiejsi.
Grzegorz
miesiąc temu
Nic nie straci a zyska, już zebrano dla Grzegorza Brauna 93 tysiące złotych.
Szczesc Boze....
miesiąc temu
Zebrano juz ponad 91 tys. zl. na sznurek..Zbiorka trwa.
bELxPEwP
Dran
miesiąc temu
W polsce politycy sa oderwani od rzeczywistosci,sa narcystyczni zakochani sami w sobie oplywaja we wszystkie dostepne przywileje w tym kraju immunitet chroni ich przed wszystkim i wsystkimi nie robia dla nas nic oprocz ciaglego wymyslania kolejnych podatkow i podnosza jeszcze sobie pensje o 100% w czasach gdy inni traca firmy.I jeszcze w swojej propagandowej tv wmawiaja polakom ze ich zarobki rosna szybciej niz ceny w sklepach.A w wolnych chwilach zajmuja sie swoja nietykalnoscia skladajac na siebie skargi do prokuratury....i jak tu ma byc dobrze,mnie juz nie dziwi ze Niemcy przegraly wojne a wyprzedzaja nasz kraj o 70 lat...sory takich mamy politykow od dawien dawna....
Max
miesiąc temu
Sama prawda,przez ich zbrodnie dziesiątki tysięcy Polaków zostało zabitych.
O CO CHODZI
miesiąc temu
MOZNA JATRZYC TAK JAK PIS? MOZNA! PANIE GRZEGORZU WOJNE NA SWOICH WYWOLUJESZ?
????
miesiąc temu
KONFEDERACI,TO NAJGORSZY SORT LUDZI. BRAUN TO POLSKIE?
Brawo Wy
miesiąc temu
Nigdy już nie zagłosuję na lewicę, która poparła pisich w zaostrzeniu ustawy o handlu w niedzielę. Wbiliscie mi I mojej rodzinie noze w plecy. Nie ma już dla mnie lewicy. Koniec nawet z czytaniem Przeglądu.
Producent szn...
miesiąc temu
Dostarcze kazda ilosc sznurka jutowego ekologicznego grubosc 6,8,10 i 12 mm. Konkurencyjne ceny i niesamowita odpornosc na obciazenia do 200 kg.
Polka
miesiąc temu
Niedzielski,Witek,Czarnek,oni wszyscy powinni wisieć
prawda
miesiąc temu
na Po już nigdy nie zagłosuje ja i inni -Możecie być pewni -jesteście za kagańcem i nie jesteście ugrupowaniem wolnościowym!!! -braun powiedział ,że będziesz wisiał" a nie że chciałby żeby wisiał to różnica. Skoro ona nie rozumie ,bo jej intelekt nie pozwala to nie problem -sąd nie wyznaczy kary więc ta kasę i tak musi oddać to po pierwsze. NAWOŁYWANIE DO NIENAWIŚCI -tu nie ma miejsca on nie nawoływał tylko stwierdził ,że może tak być ,że sąd wyda najwyższy wymiar kary przez powieszenie!!!!- Kara śmierci w Polsce była w ten sposób jeszcze tak niedawno wykonywana -została obecnie zawieszona i nie ma tej kary -Jedna nie oznacza to ,ze jeśli przestępstwo będzie wysokiej rangi a o tym mówił Braun -,stwierdził na logikę ,że "będzie wisiał" to cała prawda w tym co miał do przekazania--.Ani przez chwilę nie podżegał do nienawiści!!! Jak tego wystąpienia mozna nie rozumieć -chyba ,że słyszeli słowa te dopiero po wyłączeniu mikrofonu i wtedy zaczęli wszyscy słuchać ot TO CAŁA logiczna prawda-Kamysz się podniecił ale też nie zrozumiał chyba słaby lekarz z niego bo polityka się zajmuje -Oczywiście nie wolno nawoływać do nienawiści ale tu tego nie było!!!
andrea
miesiąc temu
Ciekawe czy jakiś tzw poseł z pis.. jak by to powiedział,co by mu zrobili?.
....
miesiąc temu
Ruszcie go podłe szydy a pójdziemy po wasze truchła. W końcu świat odetchnie od pasożytów. Latarni w warszawce jest sporo,wystarczy dla wszystkich...
bELxPEwH
Sawietnik
miesiąc temu
Uwięzienie pana Brauna skończy się wojną domową. Dla biednych ludzi groźba restrykcji sanitarnych to bezpośrednia groźba utraty życia. Brak zarobków to śmierć ubogich. Dla bogatych przedsiębiorców wielu branż to stresująca bezradność wobec tragedii gorzej sytuowanych. Wielu przedsiębiorców poprzez ograniczenia możliwości prowadzenia działalności gospodarczej zbiedniała. A to oznacza większe ryzyko przedwczesnej śmierci. Cierpienia pana ministra zdrowia i innych osób słuchających wypowiedzi pana Brauna są o wiele mniejsze od cierpień zwykłych ludzi.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić