BOB| 

Nawet 6 zł za litr. Horrendalne ceny na stacjach paliw

51

Rok temu za litr paliwa płaciliśmy nawet poniżej 4 zł. Teraz są już stacje benzynowe, gdzie cena przekroczyła 6 zł i trzeba się powoli przyzwyczajać do takich cen.

Nawet 6 zł za litr. Horrendalne ceny na stacjach paliw
Coraz droższe paliwo na stacjach benzynowych. (Getty Images)

Kierowcy znowu mają poważny powód do narzekania. Od pewnego czasu widoczny jest wzrost cen paliwa. Niestety, nie mamy dobrych wiadomości, bo w najbliższym czasie lepiej nie będzie. Bardziej trzeba się nastawić na kolejne podwyżki.

Ceny paliwa rosną jak szalone

Ostatnio normą jest, że cena za litr paliwa przekracza 5 zł. W niektórych miejscach nawet zapłacimy ponad 6 zł, o czym informuje portal money.pl.

Kierowcy muszą przygotować się na to, że taniej nie będzie. Możliwe są nawet kolejne wzrosty cen. Wszystko przez to, że szybko rośnie cena ropy na światowych rynkach.

Wystarczy spojrzeć na dane z giełdy w Londynie. Tam w zaledwie tydzień cena za baryłkę ropy wzrosła o 6 proc. Obecnie wynosi ona około 68 dolarów. Biorąc pod uwagę tylko 2021 rok, zauważalny jest wzrost o 30 proc.

Polacy z pewnością tęsknią za cenami, które mieliśmy rok temu. Wówczas pandemia koronawirusa sprawiła, że za litr paliwa płaciliśmy nawet poniżej 4 zł. Teraz na takie ceny nawet nie ma co liczyć.

Zobacz także: Oskładkowanie umów cywilnoprawnych. Rząd szykuje zmiany. "Takie umowy są nadużywane"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić