Nie do wiary. Tak sklepy monopolowe obchodzą zakaz handlu

32

Wraz z początkiem lutego zaostrzony został zakaz handlu w niedziele. Dla niektórych to jednak żadna przeszkoda. Pojawiają się bardzo kreatywne rozwiązania pozwalające na obchodzenie przepisów.

Nie do wiary. Tak sklepy monopolowe obchodzą zakaz handlu
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Smiljana Aleksic)

Zakaz handlu sprawił, że polscy przedsiębiorcy stali się bardziej kreatywni. W 2021 roku zamieniali swoje biznesy w placówki pocztowe, co pozwalało działać siedem dni w tygodniu.

Teraz przepisy zostały zaostrzone, ale i to nie jest dla nich straszne. Przedsiębiorcy już znaleźli nowe patenty na obchodzenie zasad.

Radio ZET spostrzega, że sieć sklepów monopolowych Al.Capone chce się otwierać w niedziele niehandlowe jako... ALEwypożyczalnia. W punktach tej marki wypożyczać będzie można karty, gry, warcaby, sprzęt wędkarski, zestawy do pokera, rowery czy szachy. Oferta będzie prezentowana na Facebooku.

Tyle zapłacisz za wypożyczenie

Okazuje się, że te wypożyczalnie funkcjonują od poniedziałku do niedzieli między godz. 6:00 a 24:00. Sprzęt będzie można rezerwować telefonicznie.

Najmniej zapłacisz za wypożyczenie gier towarzyskich, lotek do darta czy kart do pokera (3 zł). Pakiet wędkarski z wypożyczalni to wydatek rzędu 15 zł, a zestaw stojący do Darta Winmau (stojak, tarcza, ring) kosztuje 30 zł.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić