Zapytał o kolędę. Ksiądz mówi, co się stanie, gdy nie dasz pieniędzy

1094

Ksiądz Sebastian Picur jest nie tylko kapłanem, ale także popularnym tiktokerem. W ostatnim ze swoich nagrań duchowny odniósł się do pytania internauty dotyczącego wizyt duszpasterskich. Internauta zapytał, co by się stało, gdyby wierni nagle przestali dawać duchownym pieniądze w kopertach.

Zapytał o kolędę. Ksiądz mówi, co się stanie, gdy nie dasz pieniędzy
Ksiądz Sebastian Picur. (TikTok)

Ksiądz Sebastian Picur z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie jest bardzo aktywnym użytkownikiem TikToka. Duchowny niemal codziennie dodaje nowe nagrania, w których porusza różne zagadnienia z zakresu religii katolickiej.

Kanał duchownego śledzi już ponad 232 tys. internautów, a filmiki księdza zdobyły już ponad 2,7 miliona serduszek. Ks. Picur nie boi się trudnych pytań, dlatego co jakiś czas nagrywa filmiki, w których odpowiada na pytania swoich obserwatorów.

Obecnie jednym z tematów, który interesuje Polaków jest wizyta duszpasterska i ofiara, jaką należy złożyć "do koperty".

Jeden z użytkowników TikToka zapytał księdza wprost: "A tak czysto teoretycznie... gdyby nikt nie dał [red. pieniędzy] przez dwa lata z rzędu, to czy nie zrezygnowalibyście z kolęd?". Ks. Picur wyjaśnił, że pieniądze nie są głównym celem wizyty duszpasterskiej.

Głównym celem kolędy jest błogosławieństwo, wspólna modlitwa, rozmowa, poznanie parafian i księdza - wyjaśnił ks. Picur.

We wcześniejszym nagraniu duchowny tłumaczył również, że składanie ofiary po kolędzie zależy od lokalnych zwyczajów. "Ja mam doświadczenie dobrowolnej ofiary. Ktoś może i chce, to składa ofiarę, inny nie. Myślę, że to najlepsza opcja" - opowiedział w nagraniu ksiądz Picur.

Pod nagraniem księdza pojawiło się wiele komentarzy internatów, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami na temat wizyt duszpasterskich.

Ja żałuję, że u nas nie ma kolędy przez pandemię... a tak zawsze lubię z księdzem porozmawiać - czytamy w komentarzach.
U mnie w ogóle nie daje się koperty przy kolędzie. Żaden ksiądz nigdy tego nie wymagał - napisała internautka.
W mojej parafii żaden ksiądz nie bierze pieniędzy, kto ma ochotę ten wrzuca na tacę - napisała inna obserwatorka.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Zobacz także: Jak będzie wyglądać kolęda w czasie COVID-19? „Nie będzie na pewno chodzenia od drzwi do drzwi”
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić