Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
ESO
|

Ile w kopertę po kolędzie? Ksiądz odpowiedział wprost

758
Podziel się

Ksiądz Sebastian Picur jest bardzo aktywnym użytkownikiem serwisu TikTok. W ostatnio opublikowanym nagraniu wytłumaczył, ile parafianie powinni dać pieniędzy do koperty podczas wizyty duszpasterskiej. Wielu będzie zaskoczonych.

Ile w kopertę po kolędzie? Ksiądz odpowiedział wprost
Ksiądz Sebastian Picur (TikTok)

Ksiądz Sebastian Picur jest bardzo popularnym tiktokerem. Kanał duchownego z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie obserwuje niemal 230 tys. internautów. Filmy księdza, w których omawia - często w żartobliwy sposób - różne zagadnienia z zakresu religii katolickiej, zdobyły już ponad 2,6 miliona serduszek.

"Ile "wypada" dać do koperty księdzu na kolędę?"

W ostatnio zamieszczonym nagraniu duchowny postanowił odpowiedzieć na pytanie dotyczące wizyty duszpasterskiej. Internautka zapytała wprost: "Ile "wypada" dać do koperty księdzu na kolędę?"

To zależy od lokalnych zwyczajów. Ja mam doświadczenie dobrowolnej ofiary. Ktoś może i chce, to składa ofiarę, inny nie. Myślę, że to najlepsza opcja - opowiedział w nagraniu ksiądz Picur.

Pod nagraniem księdza internauci dzielą się swoimi doświadczeniami na temat składania datków podczas kolędy. "Jak córka miła pół roku to ksiądz powiedział, że młode małżeństwo na dorobku, to mam się z tą kopertą nie wygłupiać tylko dziecku coś kupić" - wyznała jedna z internautek.

"Kiedy byłam młodsza ksiądz, zanim brał pieniążki w każdej rodzinie najpierw pytał, czy na pewno wystarczy na chlebek" - czytamy w komentarzach.

"Ja zawsze daję 20 zł" - napisał inny użytkownik TikToka.

Zobacz także: Nowe regulacje w Kościele. Czego brakuje w dokumencie Jędraszewskiego?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(758)
doniek
2 tyg. temu
Jak się wam kosciół ne podoba to odejdzcie od wiary i dokonajcie apostazji i po problemie a nie oczerniajcie wiary i kościoła
pies
3 tyg. temu
Daje pięć sekund i spuszczam Brysia.
wolny
3 tyg. temu
Zero. Nie wpuszczam domokrążców.
Radek
3 tyg. temu
Nie daje nic o czym księdza informuje już na wejściu i mówię, że jeśli mimo to chcę pogadać to zapraszam. I mogę powiedzieć, że jednak nie każdy ma powołanie...
ADAM
3 tyg. temu
TEMU DAJ TAMTEMU DAJ A PRACOWCA NIE CHCE MI DAWAC PODWYZKI PRZY TEJ INFLACJI JAK CHCE WPASC NA KAWE TO ZAPRASZAM ALE ZADNEJ KASY NIE DAJE NAJWYZEJ ZA ROK NIE PRZYJDZIE
Bochnia
3 tyg. temu
W Limanowej proboszcz jeździ limuzyna za około 100000 i jeszcze chodzi i wyciąga kasę od wiernych .
Kapitan
3 tyg. temu
Ksiądz powinien dostać kopa w tyte i za drzwi amen
Olka
3 tyg. temu
Mazowieckie,30 km od W-wy daje od lat 50 zl.
Kapucyn
3 tyg. temu
Kopertę na kolędzie chyba kopertą w łeb to tak. Darmozjady do roboty, zapomnieliście co w Biblii jest napisane TEN KTÓRY NIE CHCE PRACOWAĆ TEN TEŻ NIECH NIE JE !!!!!
Parafinaka
3 tyg. temu
W mojej parafii, ze względu na pandemię kolejny rok nie ma tzw. wizyt duszpasterskich czyli kolędy po domach. W zamian za to jest odprawiana msza św. dla parafian wg ulic. Taca jak zwykle tyle, że w kopertach. Można, można! Mądre rozwiązanie.
Tak tak kolęd...
3 tyg. temu
A po kolędzie escort kropka pl
":"
3 tyg. temu
Ani 1 grosz
dziadek
3 tyg. temu
a ja od lat daję 200 ełro
////
3 tyg. temu
okrągłe 0
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić