Niedziela 22 października jest handlowa? Gdzie zrobić zakupy?

7

Wielkimi krokami zbliża się weekend, a Polacy zastanawiają się, czy ta niedziela jest handlowa. Jak zatem wygląda sytuacja? Czy 22 października 2023 roku będzie można swobodnie zrobić zakupy w największych sieciach? Rozwiewamy wątpliwości.

Niedziela 22 października jest handlowa? Gdzie zrobić zakupy?
Czy 22 października to niedziela handlowa? (Getty Images, Copyright by Tom Werner)

Od dłuższego czasu w naszym kraju obowiązują zaostrzone przepisy dot. zakazu handlu w niedziele i święta. W związku z tym zrobienie zakupów w drugi dzień weekendu jest prawie niemożliwe. Niedziele handlowe to bardzo rzadkie zjawisko.

Na przestrzeni roku mamy zaledwie kilka takich niedziel. W związku z tym lepiej nie odkładać decyzji o zakupach na ostatni dzień tygodnia.

A czy 22 października to niedziela handlowa? Nie mamy dobrych informacji dla tych, którzy łudzili się, że otwarte będą takie sklepy jak Lidl, Biedronka, Auchan, Kaufland, Netto, Aldi czy Pepco i Carrefour. Wypada niedziela niehandlowa, więc punkty wspomnianych sieci będą pozamykane.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Anja Rubik o znajomości z Emily Ratajkowski i Bieberami: "Zaplanowana jest wspólna kolacja"

Zamknięte pozostaną również różne inne duże sklepy. W galeriach handlowych nie mamy więc czego szukać. Jeżeli ktoś planował większe zakupy na niedzielę, to musi je przełożyć na poniedziałek.

Zakaz handlu. Gdzie zrobić zakupy 22 października?

Gdzie można zrobić zakupy wtedy, gdy obowiązuje zakaz handlu? Otwarte oczywiście są duże stacje paliw czy też małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy na pewno jest on czynny.

Warto odnotować, że do końca roku została już tylko jedna niedziela handlowa. Zakupy będzie można zrobić w dniu 17 grudnia 2023 roku.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić