Niemcy przekonują rodaków: Tankowanie w Polsce jest tego warte

9

Niemiecki portal pokazał ceny na stacjach paliw w Świnoujściu i zachęca swoich rodaków, by tankowali w Polsce. "Ceny paliw w Świnoujściu po raz kolejny pokazują, dlaczego łowcy okazji (...) powinni przejechać przez granicę" - piszą nasi zachodni sąsiedzi.

Niemcy przekonują rodaków: Tankowanie w Polsce jest tego warte
Tankowanie w Polsce opłacalne dla Niemców/ zdjęcie poglądowe (Adobe Stock, Fovito)

Na niemiecki portalu pojawił się artykuł przekonujący Niemców do tankowania paliwa po polskiej stronie granicy.

Każdy, kto mieszka lub jest na wakacjach na wyspie Uznam, może znacznie zaoszczędzić tankując w Polsce. Dzisiejsze ceny paliw w Świnoujściu wyraźnie to pokazują - czytamy na moz.de

Niemcy przekonują, że ceny paliw w Świnoujściu są obecnie na tyle niskie, że warto jechać do Polski choćby na samo tankowanie. Dla przykładu porównują ceny benzyny w Niemczech i w Polsce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Czy zakaz rejestracji aut spalinowych trafi do kosza? "Niemcy powiedzieli to, co branża mówi od dawna"

Na tym tle Polska wypada niezwykle atrakcyjnie. O ile litr benzyny premium u zachodniego sąsiada kosztuje około 1,83 euro, o tyle w Świnoujściu za litr płaci się średnio zaledwie 1,60 euro. Niższe ceny w Polsce dostępne są także na benzynę Super Plus oraz Diesela.

Jednocześnie Niemcy przestrzegają swoich rodaków przez jednym. O co chodzi? O rodzaj waluty, na jaki warto decydować się w trakcie płacenia za benzynę na polskich stacjach benzynowych.

Odradzają przy tym płacenie w euro. "Aby uzyskać najlepszą cenę, powinieneś pamiętać o następujących kwestiach" - czytamy na moz.de. Niemcy polecają korzystanie z kart debetowych oraz podczas płatności zmianę waluty na polski złoty.

Jeśli płacisz w euro, zatankowanie zbiornika może być droższe, ponieważ mogą obowiązywać opłaty za wymianę paliwa lub późniejsze rozliczenia będą dokonywane po mniej korzystnym kursie wymiany - przestrzegają.
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić