Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Niezaszczepieni Polacy mają problem. Bez certyfikatu tam nie popracują

242
Podziel się:

Ważna informacja dla Polaków pracujących w Niemczech. Nasi zachodni sąsiedzi wprowadzili nowe przepisy w miejscu pracy. Na teren firmy będą mogły wejść jedynie osoby zaszczepione, ozdrowieńcy i osoby przetestowane na COVID-19.

Niezaszczepieni Polacy mają problem. Bez certyfikatu tam nie popracują
Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)

Od środy, 24 listopada zaczynają obowiązywać w Niemczech rygorystyczne przepisy w miejscu pracy. Dostęp do zakładów pracy będą miały jedynie osoby zaszczepione, ozdrowieńcy lub pracownicy posiadający aktualny test na koronawirusa. Nowe przepisy są bardzo istotne zarówno dla pracowników jak i pracodawców.

Model 3G

Według nowych przepisów na teren zakładu zostaną wpuszczeni tylko ci, którzy przedstawią dokument zaszczepienia, ozdrowienia lub aktualnego testu na koronawirusa. Nasi zachodni sąsiedzi nazywają ten model 3G, który pochodzi od pierwszych liter słów: geimpft - zaszczepiony, genesen, czyli ozdrowieniec i getestet - przetestowany.

Osoby, które nie przyjęły szczepionki i które nie mogą pracować zdalnie, muszą przedstawić swojemu pracodawcy aktualny szybki test antygenowy lub test PCR nie starszy niż 48 godzin.

Konsekwencje za naruszenie przepisów ponoszą pracownicy. Osoby niezaszczepione oraz ci, którzy nie przyniosą ważnego testu, oraz nie będą chciały poddać się testowi w zakładzie pracy, nie mają prawa wstępu na teren firmy - donosi niemiecka stacja Deutsche Welle.

Za weryfikację dokumentów są odpowiedzialni pracodawcy. Jeśli pracodawca raz udokumentuje posiadanie zaświadczenia o przejściu koronawirusa lub zaszczepieniu pracownik może być już zwolniony z codziennych kontroli. Na terenie firm pracodawcy powinni również oferować bezpłatne testy minimum dwa razy w tygodniu.

Zobacz także: Obostrzenia na święta? "Jest czarny scenariusz"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(242)
Ann
6 miesięcy temu
Dziękujemy My, NIEzaszczepieni, wyrażamy gorące podziękowania wszystkim zaszczepionym za bezinteresowny udział w niebezpiecznym eksperymencie medycznym w roli próby kontrolnej. To dzięki Waszemu bohaterskiemu poświęceniu codziennie przekonujemy się jak bardzo szczepionki są NIE skuteczne i jak wielką łaską obdarzyły nas niebiosa przy podejmowaniu decyzji o nie zaszczepieniu się. Żal nam jednak, że tak szybko odchodzicie z tego świata. Cześć i Wieczna Chwała wszystkim zaszczepionym, którzy poświęcili swe życie dla dobra nauki i Ludzkości !!!
sabinka
6 miesięcy temu
sanitarny terror zaczyna przypominac ten brunatny. bynajmniej nie chodzi tutaj o zdrowie, bo do zdrowia nikogo nie trzeba przymuszac...
Zuza
6 miesięcy temu
Europa najbardziej zaszczepiona, a mamy rekordy zakażeń, ciekawe. Gibraltar, Portugalia, Irlandia, Niemcy, Wlk. Brytania najwyższe ilości od początku pandemii. Coś nie halo z preparatem genowym?
Ika
6 miesięcy temu
U nas też bedzie tak wkrótce, plaskoziemcy będą zamknięci w domach. Za głupotę trzeba płacić.
degie
6 miesięcy temu
bardzo dobry pomysł. U nas też tak powinno być, wtedy w końcu państwo by mi płaciło za nic nierobienie :)
wit
6 miesięcy temu
Do wszystkich antyszczepionkowców - jesteście nie tylko egoistami, ale przede wszystkim jesteście ograniczeni umysłowo, żeby nie nazwać was jeszcze bardziej dosadniej.
zolez
6 miesięcy temu
niech przyjma imigrantów do pracy
Bertza
6 miesięcy temu
gdyby była pandemia bidocie nigdy by nie dali szczepionki tylko elytom
obert
6 miesięcy temu
mają bezowych inzenierów lekarzy to niech sobie ich zatrudnia
Twój nick
6 miesięcy temu
TW Wolfgang pisze wam redakcjo takie pierdoły?🤔
POLDEK
6 miesięcy temu
Niemcy są po to , by produkować mercedesy polkom.
To ja
6 miesięcy temu
Taaa a gdzie to niby e Niemczech tak jest ? 14 lat mieszkam w Berlinie i pierwsze słyszę takie rewelacje ...Tobie WP opłacania przez niemiecki Axel Springer bardzo zależy by Polacy byli zaszczepieni tym świństwem dlatego tak się miotacie i falszujecie prawdę
BKZ
6 miesięcy temu
Prac jest miliony ....... ZDROWIE tylko jedno !! Potrzebuje sekundy dokonac wyboru !!!
jerzyk
6 miesięcy temu
Mają swoich inżynierów Ahmedów !!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić