Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Nowa metoda. "Na czternastkę". Emerycie, musisz uważać!

2
Podziel się

Oszuści nie próżnują nawet przez moment. Tym razem atakują seniorów, wykorzystując fakt wypłaty czternastej emerytury. Na czym polega nowa metoda przestępców?

Nowa metoda. "Na czternastkę". Emerycie, musisz uważać!
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)
bEUNAyLF

Czternasta emerytura będzie wypłacana w listopadzie. Trafi ona do każdego seniora, który otrzymuje świadczenie w wysokości do 3300 zł na rękę. Osoby dostające co najwyżej 2250 zł mogą liczyć na cały dodatek (1022,88 zł). Pozostali otrzymają mniej, zgodnie z zasadą "złotówka za złotówkę".

Oszuści w akcji. Metoda "na czternastkę"

Bardzo ważne jest to, że nie trzeba wypełniać żadnego wniosku, by uzyskać czternastą emeryturę. Dodatkowe pieniądze wpłyną na konto seniora razem z comiesięcznymi świadczeniami.

bEUNAyLH

Nie wszyscy jednak o tym wiedzą. Bezlitośnie usiłują to wykorzystywać oszuści.

Dotarła do nas informacja od jednej z klientek, że ktoś do niej zatelefonował i, podając się za pracownika ZUS, oferował pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Ta osoba próbowała nakłonić emerytkę do podania swoich danych osobowych - mówi w rozmowie z "Super Expressem" Iwona Kowalska-Matis, rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.
bEUNAyLN

Podanie danych oszustom może mieć bolesne skutki. Są oni skłonni m.in. do zaciągania kredytów na czyjeś konto. Lepiej zatem bardzo mocno uważać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUNAyMi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Gal Anonim
2 miesiące temu
Głupim ludziom nie pomogą żadne apele.
teściowa
2 miesiące temu
DEMOKRACJA kazdy orze jak może!😂😂
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić