Zmiany przed domem Kaczyńskiego. Mieszkańcy mają wiele pytań

1588

Na ul. Mickiewicza na Żoliborzu trwają prace. Ich efektem jest m.in. umieszczenie szeregu słupków pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Problem w tym, że te znajdują się... na środku jezdni. Zdziwieni mieszkańcy mają teraz wiele pytań. Niektórych sytuacja wręcz oburza.

Zmiany przed domem Kaczyńskiego. Mieszkańcy mają wiele pytań
Jarosław Kaczyński, zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Sean Gallup)

Przed domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego pojawił się rząd słupków. Łącznie 10 elementów tworzy od teraz zupełnie inny wygląd ulicy Mickiewicza.

Być może nie byłoby tylu pytań w sieci związanych z widocznymi gołym okiem zmianami, gdyby nie fakt, że słupki nie są ustawione obok jezdni, ale bezpośrednio na niej, zwężając na krótkim odcinku ulicę. Czytelniczka "Gazety Wyborczej" zapytała redakcję o zmiany na ul. Mickiewicza, jednocześnie ironizując, w jakim celu, jej zdaniem, wdrożono zastanawiającą modernizację.

(...) Na jakiej podstawie to zrobiono i czy to miejsce, wzorem placu Piłsudskiego, zostało zaanektowane przez PiS jako strategiczne dla obronności państwa? Jak można stawiać słupki na środku ulicy? Kto to zlecił? Kto sfinansował? - zastanawia się oburzona kobieta.

Jednak nie tylko ona ma wątpliwości, bowiem ma je także wielu innych mieszkańców Żoliborza i okolic. "Gazeta Wyborcza" postanowiła przeprowadzić w tej sprawie śledztwo i dowiedzieć się "u źródła" kto stoi za "tajemniczymi słupkami".

Zmiany pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Mieszkańcy zaniepokojeni

W jakim celu postawiono słupki? Na to pytanie "Gazecie Wyborczej" odpowiedział rzecznik ZDM Jakub Dybalski.

Słupki uniemożliwiają postój dziesięć metrów przed przejściem dla pieszych, czyli w miejscu, które zgodnie z przepisami jest dla aut niedostępne - mówi rzecznik ZDM.

Co do ewentualnych innych korzyści, jakie dają mieszkańcom(owi) słupki możemy się tylko domyślać...

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić