Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|

Weszły nowe zasady w szkołach. Tego nie wolno dziewczynkom, nawet na WF-ie

3746
Podziel się:

"Wyborcza Trójmiasto" podaje, że w szkołach podstawowych na Pomorzu już uczy się cnót niewieścich. Dziewczynki muszą zakrywać ręce i nogi, by nie "kusić chłopców". Gazeta nazywa to "efektem Czarnka".

Weszły nowe zasady w szkołach. Tego nie wolno dziewczynkom, nawet na WF-ie
Minister Edukacji i Nauki, Przemysław Czarnek (PAP, Piotr Nowak)

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 16 im. Władysława Broniewskiego w Gdańsku muszą zakrywać ręce i nogi. Nawet na lekcjach WF-u mają mieć długie spodnie dresowe. Podczas apelu powiedziano im, że nie mogą za wiele odsłaniać, żeby "nie zachęcać chłopaków". Zasady dotyczące stroju nie dotyczą chłopców. Co więcej, jednej z uczennic zabroniono przychodzenia do szkoły z tęczową torbą.

Podobnie jest w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej w Pszczółkach w powiecie gdańskim. Wychowawcy na początku roku szkolnego poinformowali dziewczynki o zakazie noszenia krótkich spodenek i koszulek na ramiączkach, by "nie kusić chłopców". Ręce muszą być zakryte aż do dłoni, a nogi do kostek. Chłopcy nie mogą jedynie nosić "zbyt krótkich spodenek".

Moja córka czuje się gorsza od chłopców tylko ze względu na swoją płeć. Na co dzień ubiera się raczej luźno - długie spodnie, bluzy z długim rękawem, ale zabolało ją to, że dotykają ją ograniczenia z uwagi na napięcie płci przeciwnej - powiedział "Wyborczej" tata 14-letniej uczennicy.

Dziewczynki nie mogą nosić krótkich bluzek, bo nauczyciele "mogliby się poczuć nieswojo"

W czerwcu wychowawczyni jednej z klas w Szkole Podstawowej nr 23 w Gdyni powiedziała na zebraniu rodziców, że dziewczynki mają ubierać się schludnie i skromnie. O stroju chłopców nie wspominała.

Proszę państwa, te zasady to w trosce o dziewczynki. Przecież w naszej szkole uczą także mężczyźni, dziewczęta nie powinny nosić krótkich bluzek, panowie mogliby się poczuć nieswojo - cytuje jej słowa "Wyborcza".
Powiedziałam, że na miejscu dyrektorki poczułabym się zaniepokojona, że w szkole pracują dorośli mężczyźni, którzy czują się zaniepokojeni widokiem kawałka ciała nastolatki. To się w głowie nie mieści, że zawsze dziewczyny, zawsze kobiety mają być pouczane i moralizowane, a do chłopców nikt nigdy nic nie ma w tym temacie do powiedzenia - skomentowała mama jednej z uczennic.

Zobacz także: Druzgocący sondaż dla Czarnka. Oto, jak zareagował

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3746)
Jan
2 tyg. temu
Ale w konstytucji jest zapis, że rodzic może wychowywać dzieci zgodnie ze swoim światopoglądem ale jednocześnie musi być uszanowany światopogląd dziecka. Na przykład rodzice są konserwatywno religijni ale dziecko ma światopogląd lewicowo świecki i ateistyczny więc rodzice powinni uszanować światopogląd dziecka
Jack
3 miesiące temu
Średniowiecze wraca!- z Wielkim Inkwizytorem Czarnkiem!!!
jamci
6 miesięcy temu
Bzdury
GerhardSmöder
6 miesięcy temu
Nie rozumiem tych wszy co to co chwile ponizej piszA "Ludzie, to manipulacja, nie ma takich przepisów, dajecie siw nabierac". Wiecie co co, przestancie raczej wy z ta swoją manipulacja a nawet zaklamaniem. Co z tego, ze nie ma przepisu ? Przeciez wprowadzajac szariatowy przepis skompromiSSowaliby sie juz totalnie, a bardzo by chcieli i to nie tylko taki przepis, ale wrecz "szariat", z tym, ze katolicki i byłoby wtedy biczowanie na osiedlah tych, ktorzy nie byli na niedzielney myszy. Te szkoly robia to, bo sie zwyczajnie po prostu boja "inkwizycji" i MEN-a Czarnka, więc samodzielnie robia autocenzure, zreszta dlaczego niby akurat teraz, dlaczego teraz, a nie trzy, piec czy 10 miesiecy temu ? Ojciedz Ryzyk fizyk tez wszem i wobec łoznajmiu, ze to najlepszy minister w histoRYJi, wiec wiadomo
Bond
6 miesięcy temu
No proszę, jak na bliskim wschodzie sie zaczyna
Grażka
7 miesięcy temu
W trybie natychmiastowym usunąć należy tego wymozdzonego Czarnka z funkcji ministra oświaty.Taki okaz,to kuriozum na skalę światową.Ten wymozdzony osobnik to unikat na skalę światową .Czy tylko ULICA jest władna to uczynić,?
Nie bierzcie ...
7 miesięcy temu
Najpierw narzekać a później się dziwić że "curka" padła ofiarą gwałtu lub jest w ciąży.
Ala
7 miesięcy temu
Jeśli to prawda, to rzeczywiście chore. Ale pomyśleć że ja w podstawówce sama wolałam ćwiczyć w spodniach od dresu, bo miałam kompleksy z powodu grubych kolan😀
Ironee
7 miesięcy temu
Gdybym była w takiej szkole nastolatką, powiedziałabym że identyfikuję się jako chłopiec, i nosiłabym co mi się podoba.
Nikt
7 miesięcy temu
Przecież to nie ma sensu!!!!! Jak ktoś się nie umie pochamować to niech się do odpowiedniego lekarza zapisze. Nie można narzucać innym jak ma chodzić bo ktoś może czuc się nie swojo. Rozumiem tak zwane nie za krótkie spodenki, bo powiedzmy szczerze nie które to cały tyłek widać, ale nie mozna zakazać chodzić w krótkich spodenkach czy podkuszulku, na ramiączkach czy też normalnym
Doktor
7 miesięcy temu
Skoro prawo tego nie zakazuje Moja córka świeciła by pępkiem i krótkimi gaciami na wf! Spróbował by tylko ktoś coś w szkole dyskutować! Kurator, RPO, prywatne oskarżenie - szybko bym dyrekcję ustawił i pewnie wielu by mi w tym pomogło!
Doktor
7 miesięcy temu
Jaki efekt Czarna, manipulacja dziennikarska! Przepisu na to nie ma! To nadgorliwość dyrekcji! A gdzie jest rada rodziców? No chyba że to był ich pomysł!
Katjulzio
7 miesięcy temu
A u nas w szkole dzieci świecą gołymi klatami i to obu płci, gdy przebierają się na rytmikę. O zgrozo! Chyba nas zamkną 😆
abc
7 miesięcy temu
Ludzie, jak wy łatwo się poddajecier manipulacji.... Pracuję w szkole i nikt takich zarządzeń odgórnych nie dawał. Jeśli dyrekcja danej szkoły ma problemy umysłowe, to naprawdę nie jest wina ministra.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić