Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Nowa pensja minimalna. Ile wyniesie? Rząd podjął decyzję

15
Podziel się

Rada Ministrów przyjęła już rozporządzenie w sprawie minimalnej pensji. Wiadomo, że w 2022 roku będzie ona wyższa niż obecnie. Ile dokładnie wyniesie? Znamy szczegóły.

Nowa pensja minimalna. Ile wyniesie? Rząd podjął decyzję
Pieniądze (Pixabay)
bEJrCCet

Rząd postanowił podnieść najniższe wynagrodzenie. Od 1 stycznia 2022 roku minimalne zarobki będą wyższe o 210 złotych.

Na wtorkowej Radzie Ministrów płaca minimalna na rok 2022 została określona na 3010 zł, co oznacza, że w porównaniu do roku 2021 wynagrodzenie minimalne wzrośnie o 210 zł - tj. o 7,5 proc. - powiedziała w rozmowie z PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
bEJrCCev

Jak spostrzegła Maląg, kwota 3010 złotych jest wyższa od minimum ustawowego, które wychodzi ze wskaźników. To minimum wynosi 3004 zł.

Minimalne wynagrodzenie. Ilu Polaków dotyczy zmiana?

Money.pl donosi, że opisywana zmiana będzie dotyczyć 2,2 mln Polaków, którzy pracują za najniższą dopuszczalną stawkę. W 2021 roku minimalne wynagrodzenie w Polsce wynosi 2800 zł brutto, a najniższa stawka godzinowa - 18,3 zł brutto.

Po zmianach przeszło 2 mln Polaków będzie otrzymywać miesięcznie wspomniane 3010 zł brutto. Wynagrodzenie za godzinę pracy wynosić będzie natomiast co najmniej 19,70 zł brutto.

bEJrCCeB
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJrCCeW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
John Wayne
3 tyg. temu
Działa to mniej więcej tak. Zarabiasz 1000zl, jako minimum, ktoś stopień wyżej zarabia 2000zl, jogurt kosztuje 1zl. Podnoszą Ci pensję do 1100zl, w następnym tygodniu ten drugi idzie do kierownika i prosi, żeby podnieść mu pensję bo minimalna skoczyła, oczywiście dostaje podwyżkę...na 2200zl....ale.....okazuje się, że wasza firma produkuje jogurty! Oczywiście szef ma większe koszty wytworzenia jogurtu, czyli w następnym tygodniu podnosi cenę do 1.10zl. czy ktoś może zyskać na tej maskaradzie? Tak! Politycy socjalizmu, którzy przez pół roku wcześniej nagłaśniają w prasie i TV, że będą walczyć o podniesienie pensji minimalnej i potem ogłaszają wszędzie swój sukces, kiedy im się udało.
antyPiS
miesiąc temu
Inflacja połknie z nawiązką. Mydlenie oczu ciemnemu elektoratowi PiS-u :)
Olga
miesiąc temu
A co mają powiedzieć emeryci za pięć lat dostałam 10 procent podwyzki
bEJrCCeX
Patrycja
miesiąc temu
Żenada a wszystko drożeje . Na jedno wychodzi
Xxx
miesiąc temu
A sobie zwiększyli o 50 procent
Kasia
miesiąc temu
Żałosne!!! Niech ci z rządu żyją za taką kasę!! Wstyd naprawdę!!!
Niemiec
miesiąc temu
Polaczki to naród tylko by chciał coraz więcej dostawać a sami niech podwinom rękawy i do pracy a nie tylko ciągle mają święta a pracować niema komu
Bat Chłopski
miesiąc temu
Na tym polega cały szwindel. Chcesz zwiększyć wpływy do ZUS i do kasy podatkowej - bo nie masz już za co kupować głosów patologii i wstawiennictwa kościoła, ale nie wiesz jak? Proste! Podnosisz sztucznie pensję minimalną, więc podatki od tej pensji i składkę ZUS też automatycznie podnosisz, ale już motłoch tego nie czuje. Debile myślą, że ktoś coś im da. Ponadto, jak wzrosną koszty ich pracy (podstawowy koszt to ZUS, pensja i podatki) to ceny w sklepach też wzrosną. A że one są opodatkowane procentowo - więc i też więcej wpłynie z tytułu podatków! Zatem za wszystko zapłaci sobie ten motłoch, a przy okazji kościółek i rząd sobie weźmie z tego "troszeczkę" za pośrednictwo. Genialny jestem, czyż nie? A motłoch się cieszy, że go dymają. Ale cóż. Nikomu nie
emeryt
miesiąc temu
Tym cwaniakom z PIS nie chodzi o ludzi i 200 zł, a o dodatkowe wpływy do ZUS i Podatki ,żeby mogli sami zgarniać po 5 tys dodatkowo co miesiąc.
Agata
miesiąc temu
Wynagrodzenie wzrośnie7 procent a podwyżki w opłatach 100 procent
tlen
miesiąc temu
KUPIL NIE KUPIL ALE POTARGOWAC TRZEBA
emeryt
miesiąc temu
A emerytom kapną 4%. Sobie zrobili podwyżki po kilka tysięcy. Oto "kaczolandia".
Memento mori
miesiąc temu
Tylko kto będzie na to robił?
bEJrCCeP
Nick
miesiąc temu
I znowu będziemy płacić milionami a inflacja będzie zjadać wartość pieniądza - powtórka z rozrywki - choć słaba to rozrywka.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić