o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Patronite.pl zablokowało Jana Pospieszalskiego. Szybka reakcja

61
Podziel się

Jan Pospieszalski i Jan Pawlicki założyli zbiórkę pieniędzy na wspólny projekt. Serwis Patronite.pl postanowił ją jednak zablokować. - Nie pchamy się, gdzie nas nie chcą i cenimy sobie niezależność - skomentował Pawlicki. Szybko udało się znaleźć alternatywne rozwiązanie.

Patronite.pl zablokowało Jana Pospieszalskiego. Szybka reakcja
Jan Pospieszalski (AKPA)
bECLhJLV

W połowie sierpnia Jan Pospieszalski i Jan Pawlicki uruchomili na YouTube kanał "Janek Pospieszalski #WARTO". Główną tematyką jest COVID-19.

Twórcy postanowili poszukać środków na rozwój projektu. Uznali, że dobrym rozwiązaniem będzie założenie internetowej zbiórki pieniędzy. Wybrano serwis patronite.pl.

Celem było pozyskiwanie 24 tys. zł miesięcznie. Zbiórki nie udało się jednak rozkręcić, bo została zablokowana przez przedstawicieli portalu. W związku z tym dziennikarze przenieśli ja na inny portal.

bECLhJLX
Startujemy na alternatywnej platformie, która oferuje dużo korzystniejsze warunki, a ponadto nie ingeruje ideologicznie w wolne decyzje osób chcących wspierać wybranych przez siebie beneficjentów - przekazano na stronie "Janek Pospieszalski #WARTO" na Facebooku.

Dlaczego Patronite zablokował zbiórkę?

Dziennikarze wyjawili we wpisie, że patronite.pl naznaczył wcześniejszą zbiórkę komunikatem "Rada Naukowa Patronite.pl negatywnie oceniła treści Autora dot. epidemii COVID-19". Zapewniono, że Pawlicki i Pospieszalski usiłowali dowiedzieć się więcej na ten temat, ale na razie okazało się to niemożliwe.

Staramy się poznać treść owej oceny, ale cóż... Nie pchamy się tam, gdzie nas nie chcą. Poza tym cenimy sobie niezależność, ponieważ obiecaliśmy Wam jedno: BEZ NACISKÓW, BEZ CENZURY, WSPÓLNYMI SIŁAMI – z Wami - czytamy we wpisie.
bECLhJMd

Przypomnijmy, że Jan Pospieszalski w przeszłości prowadził program w TVP "Warto rozmawiać". Ostatnia odsłona tej produkcji została wyemitowana w kwietniu. Wówczas Pospieszalski i zaproszeni goście - lekarze, prawnik i publicysta - krytycznie wypowiadali się na temat przyjętej w Polsce strategii szczepień na koronawirusa.

To wydanie odbiło się szerokim echem. Kolejnych odcinków nie zobaczyliśmy. Komisja Etyki TVP wyjaśniała natomiast, że program naruszył standardy etyki dziennikarskiej. Wszystko dlatego, że przedstawiał wyłącznie krytyczne opinie. Tego wyjaśnienia nie zaakceptowała redakcja programu.

bECLhJMe
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECLhJMy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(61)
keiko
4 dni temu
po 10 fali zaszczepieni beda szukac srodkow na cofniecie zmian w organiźmie ale badań jeszcze w tym temacie nie ma i nie będzie ponieważ wszyscy którzy zarobili na szczepieniach będą już na marsie
Sauron
4 dni temu
Każdy nadgorliwy sługus autorytarnego systemu, wcześniej czy później odczuje działanie tego sytemu na własnej skórze. Tak było i w przypadku Pospieszalskiego.
Polska
5 dni temu
UWAGA ! Syjoniści zablokowali premierę filmu Wojciecha Sumlińskiego"Powrót do Jedwabnego" Boją się prawdy !
bECLhJMz
wyborca
5 dni temu
rządzący nami geniusze zakupili 100 milionów dawek..., coś z tym trzeba zrobić bo wybory za dwa lata. Koryto żal stracić.
ela
5 dni temu
innych jakos nie blokuja np lgbt, jak madej z szutowiczem; strach, co?
nnnn
5 dni temu
każdy sposób dobry by skubac ludzi , naiwni przelewać bedą i udostepnia w ten sposób wiele danych --ha ha ha --blokowac takie żebractwo
rolnik
5 dni temu
Czy ci po 3 i 4 dawce mają się bać tych po dwóch dawkach ?
rolnik
5 dni temu
Gościu zadaje konkretne pytania na które odpowiedź chciałby znać każdy myślący człowiek
Maciejspoznan...
5 dni temu
Nie można znaleźć informacji kto zasiada w zarządzie spółki będącej właścicielem serwisu Patronite.pl Nazwiska wiele by wyjaśniły.
Paweł
5 dni temu
To nieprawda, że eksperci w programie wypowiadali się na temat szczepień. Było o maseczkach i nieudolności rządu w pandemii. Piszcie prawdę, bo kłamstwo idzie w świat. Co za dziennikarstwo.
John
5 dni temu
Jedyny normalnie myślący dziennikarz w tym totalitarnym przedsięwzięciu Convid służący możnym tego swiata bez wojen doprowadzić do depopulacji swiata .Chcą zachować swoje majątki i pozycje.Nie pomyśleli,ze to obróci się przeciwko nim
baca
5 dni temu
Nigdy świadomie nie oglądałem "Warto rozmawiać"-czasem nie przełączałem na czas telewizora na inny kanał.Ale z tego co widziałem i słyszałem w tych fragmentach wiem jedno-na pewno nie warto rozmawiać z takimi katolickimi oszołomami jak Pospieszalski czy kreujący się na wszystkowiedzącego eksperta od wszystkiego Cejrowski.
Edek
5 dni temu
Wszystkie te serwisy które blokują to tzw wolne media? Należy Wszystkie je zlikwidować dla dobra wolności mediów!
bECLhJMr
babcia
5 dni temu
judzili , pluli i dzielili i niczego się nie nauczyli .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić